Єпископи УГКЦ закликають вірних прийти на вибори та не продавати свої голоси

Не прийти на вибори – означає самоусунутися від відповідальності за долю власної країни, відмовитися від християнського свідчення в суспільному житті, віддаючи свою долю і долю своїх дітей та внуків у випадкові, а часом і злочинні руки.

Про це йдеться у Пастирському посланні Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви до вірних у час підготовки до парламентських виборів 2012 року.

У посланні єпископи УГКЦ закликають не дозволити «нечесним на руку особам вкрасти наш голос та прикрити нашою відсутністю різного роду маніпуляції чи фальсифікації».

Хоча, на переконання Синоду, взяти участь у виборах – це тільки половина справи. «Нам слід докласти всіх зусиль, щоб наш вибір був свідомим, зрілим, відповідальним, таким, що найкраще служитиме загальному благу українського народу».

При цьому, мовиться у посланні, значення виборів належить розглядати не тільки в політичній, суспільній, а насамперед у моральній площині, оскільки в час виборів пізнається моральна зрілість як кандидатів, так і виборців.

Особливо владики закликають вірних не продавати свій голос. Це може бути або прямий підкуп, або завуальований під різні соціальні «доплати». «Християнин у жодному разі не може продавати свого виборчого голосу, так само як і не може купувати голосів виборців на користь якоїсь політичної сили, бо в такий спосіб стає прямим співучасником корупції та руйнує наше суспільство. Вже стало поганою традицію в житті нашої держави, що різні форми матеріальної допомоги чи підвищення соціальних виплат збігаються в часі з черговою передвиборчою кампанією», – переконують члени Синоду.

Вірних також особливо застерігають від спокуси начебто швидкого та ефективного покращення суспільно-політичних обставин життя країни шляхом насилля, ненависті чи проявів екстремізму під виглядом будь-яких гасел.

Послання Синод доручає зачитати вірним у неділю, 29 липня, після кожної Божественної Літургії, а упродовж усієї виборчої кампанії після кожної Літургії щодня молитися три рази «Отче наш» і «Богородице Діво» за Боже благословення для нашого народу і успішне проведення парламентських виборів.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.