Єпископи США здійснили в Україну візит єдності та солідарності

Американські католицькі єпископи на чолі з Президентом Єпископської Конференції США здійснили в Україну візит єдності та солідарності з українським народом.
20-23 червня 2015 року Україну відвідали з робочим візитом Архиєпископ Луїсвілля Джозеф Курц, Президент Американської Єпископської Конференції, Архиєпископ Чикаго Блейз Супіч, голова підкомітету допомоги Церкві у Східній і Центральній Європі АЄК, монсеньйор Браян Брансфілд, заступник генерального секретаря АЄК, д-р Деклан Мерфі, директор офісу допомоги Церкві у Східній і Центральній Європі АЄК, та д-р Стівен Колеккі, представник міжнародного офісу AЄK «Справедливість і мир».
Протягом 25 останніх років Католицька Церква США проводить збір коштів на підтримку Церков у Східній і Центральній Європі, зокрема й в Україні. Американська Церква фінансово долучається до багатьох соціально-релігійних проектів в Україні, наприклад сьогодні підтримує військових капеланів, які їздять у зону АТО.
Американські католицькі єпископи хотіли пересвідчитися, як живуть Церкви та їхні вірні в Україні, з котрими вони співпереживають.
Спершу американська католицька делегація відвідала Харків, де провела робочу зустріч із владикою Василем (Тучапцем), Екзархом Харківським УГКЦ, та о. Сергієм Ковалем, директором БО «Карітас-Харків», який поінформував гостей, яку Карітас надає допомогу потребуючим.
Також у Харкові єпископи США відвідали табір для тимчасово переміщених осіб, де вони мали змогу побачити людське горе, що сталося внаслідок війни на Донбасі.
Крім того, католицька делегація США зустрілася з владикою Степаном (Меньком), Донецьким екзархом УГКЦ, який описав, що пережила наша Церква і її вірні в Донецьку з початку війни і що відбувається зараз.
Гості відвівали каплицю УГКЦ у Харкові, яка служить кафедральним собором нашої Церкви в цьому місті. Тут вони помолилися і мали змогу поспілкуватися з вірними УГКЦ.
Неподалік Харкова у місті Люботин єпископи США відвідали каплицю УГЦК Архистратига Михаїла та поспілкувалися зі священичою родиною, яка опікується греко-католицькою громадою. Каплиця розташована в гаражі, оскільки сам храм ще будується…
22 червня американські католицькі єпископи відвідали військовий госпіталь у Львові, де поспілкувалися з пораненими військовими. Священик УГКЦ Степан Сус розповів про діяльність греко-католицьких військових капеланів і яку саме вони надають допомогу військовим.
Також у Львові гості ознайомилися з діяльністю комісій УГКЦ та провели робочі зустрічі з владикою Ігорем (Возьняком), Митрополитом Львівським УГКЦ, владикою Володимиром (Війтишиним), Митрополитом Івано-Франківським, владикою Богданом (Манишиним), Єпископом-помічником Стрийським, і владикою Михайлом (Бубнієм), Екзархом Одеським УГКЦ. Зокрема, Одеський екзарх розповів, що в Одесі греко-католицькій громаді місцева влада досі не виділила земельну ділянку під будівництво храму.
Крім того, у Львові американські єпископи відвідали Український католицький університет.
23 червня у Києві американська католицька делегація зустрілася з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Пізніше – з Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.
Представники Католицької Церкви США побували в Києві, у серці Революції гідності – на Майдані Незалежності, та пройшлися місцями розстрілу Небесної сотні вулицею Інститутською.
Після цього гості відвідали Київську Трьохсвятительську семінарію у Княжичах.
Наприкінці візиту американська католицька делегація зустрілася з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом та Архиєпископом-емеритом Блаженнішим Любомиром (Гузаром).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.