Єпископ Станіслав Широкорадюк очолить Луцьку дієцезію РКЦ.

Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду єпископа Маркіяна Трофим’яка, дотеперішнього ординарія Луцької дієцезії. Апостольським адміністратором вакантного осідку ad nutum Sanctae Sedis(до вирішення Апостольської Столиці) Святіший Отець призначив єпископа Станіслава Широкорадюка, єпископа-помічника Києво-Житомирської дієцезії.

Зречення з уряду Його Преосвященство єпископ Маркіян Трофим’як подав на підставі 401 канону Кодексу Канонічного Права. Цей канон пропонує єпископу подати у відставку у випадку досягнення ним 75-річного віку або причиною може стати слабке здоров’я чи інші важливі причини, що не дозволяють виконувати обов’язки.

Маркіян Трофим’як народився 16 квітня 1947 р. в м. Козова біля Тернополя. Навчався на музичному факультеті Львівського педагогічного училища. Закінчив Ризьку семінарію. В роки священства о. Маркіян об’їжджав майже половину сучасної території України: Волинську Тернопільську, Рівненську та Хмельницьку області. У1991 р. призначений єпископом-помічником Львівської архидієцезії. З 1998 був ординарієм Луцької дієцезії. Працював головою Комісій Літургії і Сакрального Мистецтва та «Церква-Держава».

Станіслав Широкорадюк народився 23червня 1956 року с. Корначівка Хмельницької області. 1979 року вступив до Ризької вищої духовної семінарії, а 1981 – таємно до Ордену Менших Братів. 1984 року був висвячений на священика у Ризі. 6 січня 1995 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ висвятив його на єпископа та призначив єпископом-помічником Києво-Житомирської дієцезії.

На Конференції латинських єпископів у травні 1995 року Його Преосвященство єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений відповідальним за «Карітас-Спес» в Україні. 2009 року Конференція єпископату України призначила його Головою Комісії релігійної місії «Карітас-Спес».

За матеріалами: Радіо Ватикан

 

 


Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.