Екуменізм неможливий без готовності до внутрішнього оновлення та шукання Христової волі. Папа Франциск прийняв учасників екуменічного паломництва

«Невдовзі поїду до Туреччини, щоб зустрітися з Патріархом Вартоломеєм, сподіваючись долати перешкоди, які ще досі розділяють нас з православними». Такими побажаннями поділився Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 24 жовтня 2014 р., учасників екуменічного паломництва, організованого американською фундацією «Orientale Lumen Foundation» (Фундацією Світло Сходу), одним з етапів якого були відвідини міста Риму.

«Кожне християнське паломництво, – зауважив Святіший Отець, – це не лише географічний маршрут, але, насамперед, нагода пройти шляхом внутрішнього оновлення, щоб дедалі більше наближуватися до Господа Ісуса, Який є початком віри й провадить до її звершення. Ці виміри є також суттєвими елементами, необхідними для того, щоб йти шляхом, який веде до примирення та повного сопричастя між усіма віруючими в Христа. Де немає готовності до внутрішнього оновлення та шукання якомога більшої вірності Христові та його волі, там немає справжнього екуменічного діалогу».

У контексті того, що паломники під час цієї прощі особливим чином спогадують святих Івана ХХІІІ та Івана Павла ІІ, Папа Франциск зауважив, що їхній приклад є важливим також і для нас, адже вони «завжди гаряче прагнули єдності християн». Як приклад, Святіший Отець пригадав, що святий Іван ХХІІІ вказував на єдність між християнами, як на один із пріоритетів скликаного ним Другого Ватиканського Собору, а святий Іван Павло ІІ дав важливий поштовх екуменічним старанням католицької Церкви своєю енциклікою «Щоб усі були одно».

Зауваживши, що наступним етапом цієї прощі є відвідини патріаршого осідку в древньому Константинополі та зустріч із патріархом Вартоломеєм І, Папа попросив паломників передати йому щирі братерські вітання. «Як знаєте, – додав він, – також і я готуюся у листопаді здійснити візит до Вселенського Патріархату, відповідаючи на запрошення Патріарха Вартоломея. Візит Єпископа Риму до Вселенського Патріархату та чергова зустріч між Патріархом Вартоломеєм та мною будуть знаком глибоких зв’язків, які поєднують Римський та Константинопольський осідки, як також прагнення подолати в любові та істині перешкоди, які ще досі нас розділяють».

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.