Для запобігання торгівлі українцями на Львівщині зібралися представники з майже 10 країн

Упродовж 27-31 травня в Україні з робочим візитом перебували почесні гості – Ерік Панлю, представник міністерства закордонних справ Франції, Олів’є Пейру, радник ОБСЄ з проблем торгівлі людьми в Європі, Женевєв Коля та Альєт Шову, представники Крітасу Франції, а також представники Карітасів Болгарії, Албанії, Вірменії, Туреччини, Боснії і Герцоговини, представники Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ, Української Греко-Католицької Церкви, Міжнародної організації з міграції, ОБСЄ в Україні, а також представники інших українських благодійних і громадських організацій, діяльність яких спрямована на запобігання торгівлі людьми і надання допомоги потерпілим.

З жовтня 2011 року партнери Карітасу із Східної Європи та середземноморських країн працюють разом у рамках проекту, який спрямований на розвиток і зміцнення співробітництва для оптимізації та прискорення зусиль щодо боротьби з торгівлею людьми. Їх зустріч із високопосадовцями і громадськими правозахисниками на Львівщині наприкінці травня була зосереджена на двох темах: допомога жертвам торгівлі людьми і підтримка неповнолітніх жертв торгівлі людьми. Іноземні гості зустрілися в Україні, зокрема, з командою центрального офісу Карітасу, національними координаторами програм протидії торгівлі людьми, допомоги дітям трудових мігрантів, кризовій молоді і сім’ям, подолання наслідків трудової міграції, відвідали партнерські організації та провели круглий стіл.

Під час перебування почесних гостей в Україні розглянуто такі теми:

 • Сучасна ситуація з торгівлею людьми в Україні;
 • Допомога (соціальна, психологічна, медична, матеріальна, інформаційно-юридична), яка надається жертвам (в тому числі неповнолітнім) недержавними організаціями в Україні, зокрема мережею організацій Карітасу Укpаїни, “Салюс”, “Жіночі перспективи”, “Ла Страда”, “Сучасник” та МОМ;
 • Роль держави в процесі реінтеграції та судового переслідування (зустріч з Міністерством праці та соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ та інших державних установ).

Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Нині за неофіційними даними близько 4-6 млн громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість працює без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними за кордоном. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Спеціалісти представництва Міжнародної організації міграції в Україні стверджують, що за 20 років незалежності України понад 110 тис. українців постраждали від торгівлі людьми, більшість постраждалих – це жителі Сходу нашої держави. Водночас інші дослідники оприлюднюють дані, що починаючи з 1991 року, до 0,5 млн українців були продані за кордон. За словами менеджерів проекту Організації з безпеки і співробітництва в Європі, щороку жертвами торгівлі в самій країні стають понад 30 тисяч громадян.

Після падіння «залізної завіси», колишні країни Східного блоку, такі як Албанія, Молдова, Румунія, Болгарія, Росія, Білорусь і Україна стали основними країнами-постачальниками для торгівлі жінками та дітьми. Жінок, як і раніше, змушують займатися проституцією, працювати хатніми прислугами, експлуатують у текстильній та інших галузях легкої промисловості, а дітей змушують жебракувати. Більшість українських чоловіків, які стали жертвами торгівлі, змушені працювати за невелику зарплатню в Росії та інших країнах насамперед, будівельниками, у сільському господарстві або моряками.

Карітас України спрямовує свою роботу на запобігання торгівлею людьми і допомозі жертвам цього злочину, також у співробітництві з європейськими державними і громадськими структурами займається реінтеграцією українських громадян з-за кордону до України. З 2004 року Карітас України допоміг понад 1 000 жертвам торгівлі людьми у їх реінтеграції, а також провів цілий ряд інформативно-просвітницьких заходів.

Заходи, що відбулися наприкінці травня на Львівщині, – кажуть організатори, – покликані оптимізувати роботу у сфері всебічної підтримки жертв торгівлі людьми, із залученням іноземного досвіду і їх постійної підтримки, побудови мережі багатопрофільних сторін-організацій такої правозахисної співпраці, залучення нового досвіду захисту потерпілих в суді тощо.

Результатом круглого столу стала спільно погоджена усіма учасниками заява:

Підсумки круглого столу «Допомога потерпілим від торгівлі людьми»

м. Трускавець, 30.05.2012

 • Необхідно негайно втілити в життя державний механізм з ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми і встановити статус постраждалої особи на законодавчому рівні.
 • Випадки сексуальної експлуатації, торгівлі дітьми, торгівлі людьми задля органів вважати найбільш брутальними злочинами проти людини.
 • Запровадити національний механізм перенаправлення жертв торгівлі людьми у всій Україні.
 • Розробити механізм використання державних бюджетних коштів для громадських організацій, які займаються допомогою потерпілим і цим самим беруть на себе функції держави.
 • Консолідувати зусилля різних інституцій – державних, недержавних, релігійних – для ефективної допомоги потерпілим.
 • Запровадити більш системний підхід у допомозі жертвам торгівлі людьми, надавати послуги більш якісно, масштабно і комплексно.
 • Зосередити більшу увагу на випадки торгівлі людьми всередині України; розвинути комплексну допомогу цим жертвам внутрішньої торгівлі людьми.
 • Зміцнити заходи державних інституцій і уряду та недержавних організацій щодо захисту прав дітей і допомоги неповнолітнім, які стали жертвами торгівлі людьми.

Надія Чорна,
БФ “Карітас України”

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.