Для успішної розбудови сім’ї у ній повинен бути пристуній Христос, – Владика Дмитро (Григорак) під час Форуму сімей

17 травня у Львівській духовній семінарії пройшов Форум сімей під гаслом: «Подружнє життя сповнене радістю».

Дана зустріч розпочалася із Архиєрейської Літургії, яку очолив Владика Дмитро (Григорак) – Єпарх Бучацький.

«Зараз час є нелегким, тому щоб себе не загубити ми повинні не загубити нашої сім’ї. Чим більше сім’я є воцерковлена, тим більше вона є щасливою. Сьогоднішнє Євангеліє про сліпонародженого ми чули неодноразово, проте мало замислювались над тим чому книжники і фарисеї не прийняли Месії. Вони були людьми, які досліджували всі знаки приходу спасителя, досліджували Св. Письмо, хоча багато знали проте не прийняли. Проте, ми бачимо що жебраки, каліки, звичайні люди – приймають месію. Щоб прийняти когось не достатньо знати правду чи то про особу чи подію, потрібно любити, мати відкрите серце. Василій Великий говорить, що ми із Богом творимо одну родину, одну сім’ю. Отже, для успішної розбудови нашої сім’ї, у ній в першу чергу, повинен бути пристуній Христос. Завдяки цьому ми зможемо сприйняти Бога, ближнього і само себе. Без єдності із джерелом любові – Богом, вона зникне. Нехай наша зустріч пройде у дусі любові до Бога, кожного з нас тут присутніх і у правильній любові до самих себе», – наголосив Владика Дмитро під час проповіді.

Після завершення Божественної Літургії розпочалася конференція для сімей. Цікавим фактом є також те, що в часі проведення форуму, діти учасників мали змогу займатися із аніматорами, грати у ігри та працювати у групках.

Також на конференційну зустріч була запрошена і державна влада в особі п. Юрія Підлісного, заступник голови Львівської облдержадміністрації з гуманітарних питань: «Ви прийшли сюди, як на заправну станцію, заправитись добрими ідеями, але ми повинні ці ідеї не тільки сприйняти, але також і поширити, цю благу вісту про сім’ю. Тому допомагайте також державній владі виконувати те, що вона повинна зробити. Діліться своїми ідеями через соціальні мережі та інші засоби комунікації. Майбутнє належить тим народам, які мають міцну сім’ю, чого вам і бажаю».

Дану тематичну зустріч провадив о. Богдан Тимчишин, голова Комісії УГКЦ у справах родини супроводжуючи її висловлюваннями Митрополита Андрея Шептицького, щодо української родини.

Опісля розпочалося ділення досвідом доброго християнського життя від запрошених сімей, після чого розпочалася праця у групах. Хочемо додати, що близько 150 сімей мали можливість поспілкуватися та поділитись своїми переживаннями із іншими сім’ями завдяки Комісії УГКЦ у справах родини, Комісії родини УГКЦ Львівської архиєпархії, Руху Християнських Сімей, Руху «Подружні Зустрічі», Руху «Кана-Подружжя», Руху «Світло-Життя Домашня Церква» та Руху Назаретських Родин, за підтримки яких пройшов даний форум.

Також цікавинкою була також своєрідна інструкція-тренінг, яку запропонували аніматори під час праці в групах. Кожний учасник мав можливість написати листа до своїх чоловіка чи дружини у якому б вказав не стільки негативні сторони, які ми чуємо частіше, але позитивні і подякувати за спільне життя разом.

Хочемо додати, що форум сімей проводиться щороку, у 3 неділю травня, з метою популяризації та укріплення християнських сімейних цінностей.

На завершення зустрічі, всі присутні отримали пам’ятку про участь у форумі сімей та спільно молились «Молитву Андрея Шептицького за українську родину», а також отримали архиєрейське благословення із рук Владика Дмитра.

Андрій Шестак
Прес-секретар Бучацької єпархії УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.