Декана філософсько-богословського факультету УКУ обрали президентом-делегатом Асоціації католицьких богословських інституцій від Європи

13-та Генеральна Асамблея Асоціації католицьких богословських інституцій (надалі АКБІ) проходила 4-7 листопада у Католицькому університеті Східної Африки у Найробі (Кенія). Ця Асоціація є структурним підрозділом Міжнародної федерації католицьких університетів і об’єднує деканів богословських факультетів та директорів католицьких богословських навчальних закладів з усього світу.  Попри те, що Україна представлена на цій Асамблеї вперше, декана філософсько-богословського факультету УКУ диякона Романа Завійського обрали президентом-делегатом від Європи.

У своїх враженнях від участі в Генеральній Асамблеї диякон Роман поділився таким спостереженням: «Церква у Кенії дуже жива і динамічна та має багато паралелей з українським контекстом, а також викликів, подібних до тих, з якими стикаємося ми. Так, Католицька Церква в Кенії, як і в Україні, характеризується багатьма покликаннями до священичого та монашого служіння, високою відвідуваністю церков, важливою роллю у побудові громадянського суспільства і поширенні християнських цінностей у публічній сфері. Що ж до викликів, то Церкви Африки, подібно як Східні Католицькі Церкви, намагаються творити своє автохтонне (африканське) богослов’я, через інкультурацію плекати свої специфічні риси богословлення. Прикладом може бути поширення в Африці богослов’я визволення, що є відповіддю на проблеми бідності і корупції».

Учасники Асамблеї з Європи, Південної та Північної Америки, Азії та Африки, серед яких – представник УКУ, декан ФБФ д-н Роман Завійський

Тема цьогорічної Асамблеї – «Вплив реальних контекстів на богословлення». Зважаючи на те, що організатором зустрічі став Богословський факультет Католицького університету Східної Африки, у фокусі був африканський контекст. Однак висновки були корисним відкриттям для представників з будь-якої частини світу, оскільки презентовані доповіді торкалися актуального питання: як у конкретних богословських інституціях слід враховувати зміни у методі богослов’я, натхненні Другим Ватиканським Собором, соціальними та культурними викликами сьогодення, науко-технічним прогресом, життям конкретних християнських спільнот у їхніх контекстах, Біблією та Традицією, інформаційними технологіями тощо. Генеральна Асамблея відбувається раз у три роки, надаючи унікальну можливість керівникам католицьких інституцій, що зайняті в освіті та дослідницькій роботі, зібратися разом і обговорити питання, пов’язані з їхньою академічною діяльністю та лідерством.

Як зазначив д-н Роман: «Для філософсько-богословського ф-ту УКУ важливо брати участь у богословському форумі такого рівня. У такий спосіб український богословський голос лунає у глобальному контексті після десятиліть мовчання». Обрання представника УКУ президентом-делегатом АКБІ від Європи є, власне, знаком входження України у світове богословське співтовариство, і визнання того, що нам є чим поділитися з перспективи українських церковних реалій.

Довідка:

АКБІ – Асоціація католицьких богословських інституцій (COCTI, Conference of Catholic Theological Institutions) – організація деканів та директорів богословських факультетів, заснована 1978 року у Порту-Алегрі (Бразилія), і реорганізована як частина Міжнародної федерації католицьких університетів (IFCU) у Парижі у 2008 році. У ній представлено понад 60 інституцій з різних континентів – тому у структурі організації виокремлено різні регіональні представництва: Європи, Африки, Азії та Океанії, Південної Америки та Північної Америки. Головна діяльність полягає у тому, щоби творити і плекати світову мережу колег-лідерів у локальних церковних інституціях, обмінюватися інформацією та досвідом, заохочувати втілення у життя спільних проектів, шукати фінансування для цих проектів, зокрема для дослідницької діяльності.

http://ucu.edu.ua/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.