Чи повернуть католицькій громаді храм у Севастополі?

Громадськість Севастополя повинна вирішити питання про передачу католицькій громаді будівлі кінотеатру «Дружба», в якому до початку Великої Вітчизняної війни був католицький храм на честь Святого Климентія.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні, 3 квітня, заявив перший заступник голови Севастопольської міської держадміністрації Сергій Савенков у «прямому ефірі» Севастопольської державної регіональної ТРК.

Відповідаючи на запитання телеглядача, він заявив: «Католики теж повинні мати можливість збиратися, молитися, мати свій храм, але це питання має вирішуватися, в першу чергу, громадськістю Севастополя. Думаю, що спільно з нею адміністрація міста, депутатський корпус, віруючі приймуть правильне рішення».

За інформацією віце-губернатора, питання про передачу будівлі католикам кілька днів тому піднімалося і в Києві, на засіданні комітету з підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

«Питання складне, але найголовніше, що його рішення почалося на рівні держави. Воно не може бути в «підвішеному» стані. Може бути, не так швидко вирішиться, але воно має бути вирішене остаточно, з урахуванням, що у нас в місті близько 300 католиків», – підсумував С. Савенков.

Заступник глави міста також зазначив, що в попередні роки пропонувалися різні варіанти вирішення проблеми, у тому числі шляхом надання іншого приміщення, виділення земельної ділянки для будівництва костелу.

«Це комунальна міська власність, і рішення буде приймати наша міська рада, депутати на сесії. Така законодавча база», – додав С. Савенков.

Як повідомляв УНІАН, римо-католики Севастополя багато років намагаються добитися від Севастопольської міської ради рішення про передачу їм будинку, в якому до війни розміщувався католицький храм, а нині воно є комунальним кінотеатром «Дружба».

У свою чергу, депутати щоразу свою відмову пояснюють тим, що не можна «просто так» передати релігійній громаді комунальне майно.

Довідка УНІАН. Храм Святого Климентія був побудований в 1905-1911 роках з санкції імператора Миколи II. До революції це був єдиний католицький храм у Севастополі. У 1936 році президія Севастопольської міськради винесла рішення про ліквідацію костелу з причини його нібито недостатнього фінансування католиками. Під час війни костел зазнав досить значного руйнування, але практично всі його стіни залишилися. У 1955 році севастопольським міськвиконкомом було прийнято рішення про відведення будівлі управлінню культури під постійно діючий кінотеатр.

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.