«Бути матір’ю священика – це привілей і благородне покликання…» – Блаженніший Святослав

«Зі смиренною вдячністю схиляю голову перед матір’ю кожного священика нашої Церкви. Висловлюю вдячність матері священика передусім за її жертви, за живу віру, – за віру, пронизану любов’ю, яку вона з любов’ю прищепила своєму синові», – пише у Листі до дорогих матерів священиків, які служать в УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

У цьому листі автор зазначає, що найурочистіший і найбільш натхненний момент, що його може пережити вірний нашої Церкви, – це мати привілей бути на свяченнях молодого юнака та отримати з його рук перше священиче благословення на завершення чину рукоположення. «Проте матір священика відчуває все це набагато глибше, тому що вона є найближче до нового священика серед усього Божого люду… Вона бере на себе відповідальність – більше, ніж будь-хто інший – за нового блискучого воїна в Христовому війську, який стоїть перед спільнотою в день свячень», – зауважує Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав у документі висловив глибоку подяку своїй земній матері: «Особливою любов’ю хочу огорнути нині свою маму, яка чувала і чуває над моїм життям від часу мого народження, серцем відчуває всі мої радості й смутки, жертвує за мене і своє здоров’я, і свої молитви, супроводжує мене дорогою мого священичого служіння на всіх незбагненних стежках Божого Провидіння».

Глава УГКЦ також подякував матері кожного душпастиря за постійну молитву за сина, адже «завдяки материнській молитві син не тільки почув Божий поклик у своєму серці, а й відважився піти проти сучасного суспільства і відповісти на це запрошення». За словами Блаженнішого Святослава, матері священиків гідні подиву й поваги, бо вони певною мірою розділяють радощі та печалі, молитви та віру Пресвятої Богородиці. «Кожна з вас на своєму життєвому шляху, як матір священика, вже мала нагоду разом із Марією “зберігати всі ці слова у своєму серці”. Кожна з вас, як Марія, була добровільним Божим знаряддям у таїнстві священичого покликання свого сина», – каже Глава Церкви.

Наостанок автор додає, що бути матір’ю священика – це привілей і благородне покликання, адже через таке материнство жінка бере участь у Божій праці для спасіння світу.

«Нехай усвідомлення цього слугує вам утіхою тоді, коли, можливо, ваш син є далеко від вас, чи, як вам буде видаватися, забув про вас серед обов’язків свого священичого служіння. Пам’ятайте, що він молиться за вас. Єпископ та вся Церква моляться за вас із смиренною вдячністю за дар служіння вашого сина Господу. Нехай Бог благословить вас і обдаровує вас міцним здоров’ям та щастям!», – завершив Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.