«Богослов повинен працювати творчо», – Блаженніший Любомир на зустрічі зі студентами

24 жовтня Блаженішший Любомир (Гузар) зустрівся зі студентами та працівниками УКУ в Колегіумі ім. Йосифа Сліпого. Він закликав студентів докладати більше зусиль, щоб краще розуміти свою віру, повідомляє прес-служба УКУ. «Знання є надзвичайно важливим фактором. Треба, щоб ви розуміли власну релігійну практику, усвідомлювали «чому», і ваше розуміння віри відповідно розвивалося. Адже Церква – це спільнота, у якій треба жити і відчувати, що ми є її частиною, яка вірить у Бога і робить щось разом».

Архиєпископ-емерит закликав також студентів пізнавати себе: «Любити себе – означає передусім зрозуміти себе. Якщо ви зрозумієте, хто ви, звідки прийшли і куди йдете, усвідомите свої таланти і побачите поруч ближнього, тоді твориться суспільство. Не любити себе самого – значить не розуміти свого призначення. Труднощі не повинні для нас ставати перешкодою бути собою!» – наголосив архиєрей.

На запитання студентів УКУ, хто такий богослов, Блаженніший Любомир зазначив: «Це людина, яка не лише вивчає богослов’я та закінчила відповідні студії, а яка творить богослов’я, працює творчо». На його думку, богослов, який не працює творчо, схожий на лікаря, що не лікує людей: «Він є лікарем лише теоретично. Богословом є той, хто студіює глибину, вивчає і дає певну наукову продукцію».

Владика Любомир також торкнувся питання об’єднання Церков: «У дуже довгому процесі об’єднання ми стоїмо лише на початках. Коли ми перестали ображати один одного, тоді почали процес зближення. До об’єднання ще дуже далеко, але вже перші кроки зроблено – ми спілкуємося, разом молимося. Перший крок – шанувати одне одного. Другий – пізнати одне одного. Сьогодні процес об’єднання просувається вперед, усе залежить від нас, наскільки ми хочемо об’єднання», – наголосив Блаженніший на зустрічі в Колегіумі УКУ.

Блаженніший Любомир (Гузар) також висловив власні очікування стосовно новозбудованого Колегіуму ім. Йосифа Сліпого: «Я хочу побажати, щоб ви стали християнською елітою нашого народу. Це означає, щоб ви насамперед були людьми, були компетентними у своїй професії і своє життя будували на християнських засадах, щоб ваші особисті переконання служили нашій Церкві та народові. Україні це потрібно сьогодні, тому на вас велика надія».

 

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.