Блаженніший Святослав:”На Волинську землю я приїхав передусім як паломник”

Як повідомляли раніше, 26 – 31 березня відбувається канонічна візитація Блаженнішого Святослава до Луцького екзархату. У програмі візитації передбачені візити до Луцька, Рівного, Здолбунева, Дубна, Нововолинська, Володимир-Волинська, Ковеля. У кожному місті у програмі візиту передбачені молитви і богослужіння, адже, як зазначив у коментарі Предстоятель УГКЦ, він відвідує екзархат як паломник.

У перший день візиту Глава УГКЦ молився перед у музеї волинської ікони, де зберігається понад 3000 експонатів, молився перед Холмською чудотворною іконою Матері Божої з другої половини 11 століття. Цікавою була історія цієї ікони, її мандрування та збереження до наших днів, яка є власне свідком зародження і становлення християнської віри на нашій українській землі. Біля цієї чудотворної ікони духовенство, вірні на чолі із Блаженнішим Святославом молились “Під Твою милість…”

Перебуваючи у Рівному та Здолбуневі, Блаженніший Святослав з вірними молилися Акафіст до страстей Христових. У зверненні до громади Глава Церкви наголосив на важливості зростання у вірі апостолів та великого князя Володимира, насліддя від яких ми отримали. «Ми маємо бути вдячними за дар віри. Апостол Павло говорить, що віра – пізнання речей невидимих. Тому в нашому духовному житті саме віра є надзвичайно важливим чинником, котрий зумовлює рух у зростанні в чеснотах. Людина наділена великим потенціалом і силою, однак людина є обмеженою, і власне віра допомагає їй злетіти дуже високо», – зазначив Блаженніший Святослав.

У Дубно Глава Церкви помолилися Акафіст до страстей Христових. Після цього звершив Чин освячення новопоставленого іконостаса. «Цей храм, перлина дерев’яної архітектури, є окрасою м. Дубна, а цей іконостас – своєрідне віконце у невидимий світ. Адже, якщо у храмі немає іконостаса, то ми – наче духовні сліпці, бо не бачимо Того, хто справді присутній у храмі і в церковному святилищі. Бо ікона робить видимим те, що невидиме. Лише тоді, коли в храмі є іконостас, ми справді можемо гідно звершувати Таїнства Христової Церкви. Бо в храмі, на престолі, під час Божественної Літургії відбувається те, що було на Тайній вечері, коли Ісус Христос дав учням спожити у вигляді хліба й вина своє Тіло і Кров», – про це сказав Глава УГКЦ під час проповіді в храмі Вознесіння Господнього м. Дубна.

У Володимир-Волинську, – місті св. Йосафата, – усі молилися Акафіст до свящмч. Йосафата, а в Нововолинську ? Літургію Напередосвячених Дарів.

Завершиться візит Глави УГКЦ до Луцького екзархату у неділю, 31 березня, подячною Архиєрейською Літургією у Катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Луцьку.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.