Блаженніший Святослав закликав семінаристів старатися про те, щоб стати святими і досконалими священиками

«Коли людина стане перед Богом не у зовнішньому вияві людської побожності, а у глибокій внутрішній скрусі серця, коли глибоко в серці побачить різницю між своєю гріховністю і Божою святістю, тоді Господь зробить своєю силою таку людину досконалою, праведною і святою», – про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, під час проповіді ( слухати) на Архиєрейській Божественній Літургії. Богослужіння відбулося 24 лютого 2013 року, у Неділю про митаря і фарисея, у Львівській духовній семінарії Святого Духа.

Як зазначив Глава Церкви, ми можемо стати досконалими тоді, коли станемо учасниками та причасниками Ісуса Христа за діянням Святого Духа. Також Предстоятель УГКЦ зауважив, що завдання кожного із нас полягає в тому, щоб стати святими: «Для того щоб бути людиною, потрібно щодня прямувати до святості».

Бути досконалими, за словами Блаженнішого Святослава, є наказом для братів-семінаристів. Тому час навчання в семінарії є періодом боротьби за досконалість. На думку Першоієрарха УГКЦ, аби бути священиком, треба найперше бути доброю людиною, добрим християнином. «Якщо семінарист, переходячи з року в рік на черговий курс навчання, не позбавляється фарисейства і згасає в особистому зв’язку єдності з Христом, то він готується бути недосконалим, не святим священиком», – зауважив він, звертаючись до братів-семінаристів.

Під час Літургії Глава УГКЦ здійснив Чин поставлення в диякони чотирьох піддияконів: двох із Львівської та двох з Івано-Франківської семінарій. Із рук Блаженнішого Святослава новопоставлені диякони отримали благословення та дияконські ризи.

«Ми висвятили нових дияконів, які ще глибше з’єднаються з Ісусом Христом. Зміст дияконського служіння полягає в тому, щоб бути іконою Ісуса Христа. Церква хоче, щоб у цей Рік дияконії заклик до служіння вийшов на перше місце, як заклик до християнської і людської досконалості», – додав промовець.

Наостанок Глава Церкви зазначив, що акт свячення відбувся в семінарії, щоб таким чином пригадати братам-семінаристам «не шукати в житті зовнішньої видимої позиції, а будувати Церкву там, де люди  чекають на доброго святого священика, який би навчив їх бути людьми і своїм словом та служінням зміг їх поєднати з Ісусом Христом».

Наприкінці о. Микола Фредина, ректор семінарії, подякував Блаженнішому Святославу за батьківський провід та опіку над Церквою, за особливі молитви, що підтримують семінарію. Наостанок Отець і Глава УГКЦ освятив нові ікони для семінарійного храму, на яких зображені святі Іван Золотоустий, Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Дамаскин та ангели Божі.

Фоторепортаж

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.