Блаженніший Святослав: Якщо ми не плекатимемо інституції сім’ї, ми завжди зустрічатимемося з соціальними сиротами

З погляду християнина, сім’я – інституція, установлена самим Творцем як нерозривна і плідна єдність чоловіка та жінки. Тільки така сім’я може дати належне виховання дітям. Про це 24 жовтня, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) сказав у Києві під час круглого столу на тему соціального сирітства.

На круглому столі за участю Юрія Павленка, уповноваженого Президента України з прав дитини, народних депутатів, представників громадських організацій та благочинних фондів, зокрема, йшлося про соціальне сирітство серед родин українських трудових емігрантів.

Блаженніший Святослав у своєму слові розповів учасникам заходу, що УГКЦ має досвід роботи з емігрантами, їхніми сім’ями як в Україні, так і при наших парафіях за кордоном. В єпархіях УГКЦ існують центри для допомоги та реабілітації сімей емігрантів.

Він наголосив на тому, що сьогодні внаслідок багатьох соціальних та економічних процесів страждає інститут сім’ї. «Сирітство виникає тоді, коли дитина не має опіки від своїх тата й мами. Якщо не буде підтримано інституту сім’ї на загальносоціальному, державному рівні, то ми завжди матимемо проблему з соціальними сиротами. Адже соціальні сироти є не тільки в родинах емігрантів, а й в успішних бізнесменів, які не займаються вихованням своїх дітей. Жодна державна програма, навіть найкраща соціальна служба не зможуть замінити дитині батька і матері», – зауважив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав підкреслив, що з погляду християнина, сім’я – інституція, установлена самим Творцем як нерозривна і плідна єдність чоловіка та жінки. За його словами, тільки така сім’я може дати належне виховання дітям. «Якщо ми не плекатимемо інституції сім’ї, ми завжди зустрічатимемося з феноменом соціальних сиріт», – зауважив він.

Предстоятель УГКЦ також зачепив тему українських шкіл за кордоном, які потребують дуже великої підтримки. Він навів приклад української школи в Афінах. Користуючись нагодою, Блаженніший Святослав попросив для української школи в Греції окремої уваги.

У круглому столі взяв участь владика Йосиф (Мілян), який представив звіт роботи, що її надає Церква дітям емігрантів.

За підсумками круглого столу прийнято резолюцію щодо тіснішої співпраці між Церквами, релігійними організаціями та державою України для захисту інституту сім’ї і опіки над соціальними сиротами.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.