Блаженніший Святослав: «Як часто наше ставлення до Бога є споживацьким?»

Часто на сторінках Святого Письма ми натрапляємо на глибокий символ, який розповідає нам про Бога. Цей символ – Боже око. Про це нагадав вірянам Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) у своїй недільній проповіді на Неділю блудного сина в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Розвиваючи тему цього символу, Блаженніший Святослав сказав, що, з одного боку, Боже око означає неустанне чування над праведником і його захист з боку Господа. А з іншого – є знаком усепроникного бачення всього сотвореного Богом, зокрема людського серця.

«Можливо, – продовжив проповідник, – цей символ усепроникного батьківського Божого ока є гарним впровадженням для нас у цю неділю, – для нас, які слухаємо Притчу про блудного сина».

«Я б хотів, щоб ви більше приглянулися до батька, тому що Ісус Христос у цій притчі хоче нам розповісти, ким є наш Бог-Отець, ким Він є у ставленні до своїх дітей – до кожного з нас», – попросив замислитися вірних архиєрей.

Батько бачить у синах споживацьке ставлення до себе. Так стається, що в один момент їм став потрібний не тато, а його майно.

«Як часто наше ставлення до Бога є споживацьким? Те всевидюче Боже око, яке сьогодні дивиться на нас, мабуть, бачить те саме. Ми так звикли використовувати одне одного: діти батьків, батьки дітей, влада своїх громадян, що часом не вміємо по-іншому ставитися до іншої особи. Наслідком такого ставлення є те, що люди віддаляються одне від одного», – переконував проповідник.

«Кажуть, що ця Притча про блудного сина навернула до Бога більше грішників, ніж проповіді всіх священиків разом узятих. У свідомості грішника, який тікає від Бога та Церкви, відмовляється від Хрещення, Притча про блудного сина, наче голосом ностальгії за батьківським домом, кличе його назад до батька», – наголосив Блаженніший Святослав.

Проповідник побажав усім, щоб над нами, особливо в період Великого посту, час покаяння, до якого ми готуємося, засяяла Божа усмішка, щоб ми віднайшли нашого Небесного Отця і справді по-синівськи до Нього відкрилися. Нехай у глибині нашого серця прозвучать Божі слова: «Треба веселитися, бо мій син, моя донька загубилися і знайшлися, були мертві й воскресли».

Слід відзначити, що на Літургії молилися міністр еміграції, мультикультурності й громадянства Канади Джейсон Кенні та Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Трой Лулашник. Глава УГКЦ привітав гостей англійською мовою та подякував за те, що вони прийшли «у цей холодний собор», але запевнив: «Ми тепло вітаємо вас».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.