Блаженніший Святослав: Спасає не влада, а Господь Бог

Ми сьогодні переходимо момент очікування, можливо, не так довго. Трохи більше від дванадцяти місяців ідемо в боротьбі за визволення. Уміймо бути терпеливими. Уміймо чекати. Не чекаймо чуда від людини, від президента, від нашої влади, бо їхні можливості обмежені. Вони не рятують і не спасають. Спасає лише Господь Бог.
Над такими словами просив сьогодні вірних замилитися Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Архиєрей звернув увагу, що в сьогоднішньому Євангелії ми бачимо Бога, який є посеред своїх людей… Ісус Христос у суботній день у синагозі зцілює жінку, яка чекала на це 18 років. «Жінка, – каже проповідник, – 18 років чекала на оздоровлення, на визволення. І дочекалася на дію Божу в той день, у який, можливо, не сподівалася… Ми не дуже вміємо чекати, ми нетерпеливі. Хочемо все і зараз».

Він пригадав, як один співак, «наче висловлюючи зміст молодіжної культури, сказав: я не знаю, що я хочу, але я це хочу вже». «Ми часто не терпеливимося на Бога, і на нашу владу, і на ті обставини, в яких живемо. І начебто хочемо почути про покращення вже і сьогодні. Але це слова, які походять від Духа недуги», – вважає Блаженніший Святослав.

Глава Церкви звертає увагу, що ми зараз переживаємо час передріздвяного посту. «Це час очікування. Час, коли ми готуємося і очікуємо приходу на землю в тілі нашого Спасителя, нашого Визволителя, – Бога, який нас сотворив, але водночас дарує нам свободу через спасіння», – каже він.

Предстоятель закликає, щоб у цей час ми наслідували дію Божу своїм життям. «Коли ми чуємо про Бога, який чує нас у день печалі, у той час очікування ми покликані почути тих людей, які сьогодні живуть у печалі, потребують рятунку й допомоги. У тому часі очікування ми не маємо права бути бездіяльними. Ми повинні наслідувати милосердя Боже власним життям. А тоді будьмо певні: дочекаємося милосердя Божого над нами, над кожним зокрема. Разом зможемо пережити момент визволення, момент різдвяної радості, момент радості від певності, що Бог є з нами», – запевнив проповідник.

Після Архиєрейської Літургії діти отримали подарунки до Дня Святого Миколая, який наша Церква святкуватиме цього тижня.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.