Блаженніший Святослав: «Сьогодні Господь входить у становище людини, яка шукає спасіння і прощення своїх гріхів»

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) 19 січня, на Богоявлення Господнє, очолив Божественну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що на лівому березі в Києві. Взяли участь у Святій Літургії кількасот людей із різних кутків України.

Блаженніший Святослав під час проповіді подякував вірним, що вони так численно прибули, аби сьогодні разом з ним святкувати свято Богоявлення. «Дякую вам, що ви сьогодні тут, на берегах українського Йордану – Дніпра, щоб пережити це таїнство любові до всіх нас», – сказав Глава УГКЦ.

Проповідник побажав вірним, щоб «Господь проник у найпотаємніші закутки нашого життя». «Щоб ця йорданська вода, якою ми окроплюємо всю Вселенну, обновила нас і зробила нас та нашу батьківщину новою во Христі Ісусі», – промовив Глава Церкви.

«Євангелист Матей описує просто, але дуже глибоко об’явлення Бога над водами Йордану…Якщо ми заглянемо в книги Святого Письма, то побачимо, що в той час над Йорданом збиралося дуже багато людей, яких тогочасне суспільство вважало приреченими, відкинутими, – людей, які самі відчували свою грішність, свою немічність: митарі, блудниці… Вони приходили на Йордан, тому що двері до храму перед ними були зачинені. Вони, сповнені всякого гріха і всякої нечистоти, вважалися дном тогочасного суспільства. І на таке дно на Йордані приходить Христос. Навіть більше, Він стає поруч із тими людьми і хоче здійснити той самий жест, що роблять вони. Вони шукають виходу з того дна, вони шукають Божого прощення. Хрещення, яким хрестив Іван тих людей, було хрещенням на покаяння. Людина тягнулася до Бога, проте усвідомлювала наче свою обмеженість і приреченість на тому дні. На те дно суспільства і людського розпачу сьогодні сходить Христос. До дна Йордану Він сьогодні занурюється і показує себе як одного з тих людей, що там збираються», – розповів Блаженніший Святослав.

«Коли до вод Йордану приходить Ісус, – продовжує проповідник, – Іван, який бачить тисячі грішників і серед них одного Святого, страхається, дивується і каже: “Я потребую в Тебе хреститися, а Ти приходиш до мене”. Дуже часто, коли ми хочемо, щоб хтось нас зрозумів, кажемо: стань на моє місце… Сьогодні це робить Христос. Він стає на моє і ваше місце. Входить у становище тої людини, яка шукає спасіння і прощення своїх гріхів», – наголошує Предстоятель УГКЦ.

Після Літургії вірні на чолі із Главою УГКЦ вийшли на берег Дніпра, де освятили воду.

«Сьогодні я бажаю кожному з вас, щоб ви над водами українського Йордану почули слова Отця Небесного, звернені до кожного з вас: Ти є мій син, моя доня улюблені, моє уподобання», – на завершення промовив Блаженніший Святослав (Шевчук).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.