Блаженніший Святослав: «Наступною темою Папського Синоду буде питання християнської родини»

Святіший Отець Папа Франциск на ХІІІ Звичайній сесії Папського Синоду, яка відбувалася 7-8 жовтня у Римі, повідомив, що в 2014 році він скликає ІІІ Загальну Надзвичайну асамблею Папського Синоду під темою «Виклики, які стоять перед християнською родиною у світлі завдань Євангелізації». Своїми думками з цього приводу поділився Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, член Папського Синоду Блаженніший Святослав (Шевчук) в ефірі радіо «Ватикан».

Надзвичайна асамблея Синоду Єпископів відбуватиметься з 5 до 19 жовтня 2014 року.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що на відміну від усіх попередніх зустрічей вчора після обіду й сьогодні зранку сам Святіший Отець взяв участь у засіданнях роботи ХІІІ Звичайної загальної Ради Папського Синоду.

«Нам було дуже важливо почути Святішого Отця, а також скерувати свої думки безпосередньо до нього. Ми були здивовані тим, що Святіший Отець поставив нові завдання, яких ми не сподівалися.

Пояснюючи, чому саме таку тему обрав Святіший Отець, Блаженніший Святослав сказав, що на попередній зустрічі (у січні цього року) Папі представили три теми на його вибір для Папського Синоду єпископів, проте він з цих трьох тем вибрав лише одну, оскільки ця тема «в центрі своєї уваги має людину».

«Це антропологічна тема – людина у світлі Христового Євангелія і виклики, які стоять сьогодні перед родиною в сучасному світі. Ця тема десь торкається серцевини тої людської ситуації, в якій знаходиться кожна віруюча людина. Увага Синоду буде сконцентрована, перш за все, на темі християнської родини. Саме таку тему обрано, бо саме тема сім’ї є найбільш пекучою проблемою душпастирства Церкви. Сьогодні під словом «сім’я» розуміються дуже різні поняття. Наприклад, днями ми дізналися, що ООН признало право творити одностатеві союзи і називає це родиною. Хоча в християнському розумінні родина – це завжди союз між чоловіком і жінкою. Він є плідний і нерозривний аж до смерті», – наголосив Глава Церкви.

Він уточнив, що йдеться не лише про виклики, які ставить перед Церквою нове законодавство чи нові права. «Центр нашої дискусії – чим живе сучасна людина. Чи справді людина до кінця усвідомлює вчення Христової церкви про подружжя і сім’ю. наскільки Церква виконала свій обов’язок навчати, наскільки наші вірні живуть згідно з тим вченням, коли називають себе віруючими», – зазначив Блаженніший Святослав.

За його словами, Папський Синод намагатиметься дати відповідь, «як допомогти конкретним людям, які живуть під тягарем агресивної культури, що агресивно ставиться до інституту сім’ї як такої».

«Хочу підкреслити, що такого типу увага до подружжя не є спричинена бажанням змінити доктрину Церкви щодо подружжя і сім’ї. Ніхто не ставить собі за завдання міняти церковні постулати, щоб лібералізувати чіткі християнські принципи чи йти на компроміс із сучасною культурою. Завдання, які поставив перед нами Святіший Отець є суто душпастирського характеру, як допомогти християнину третього тисячоліття жити згідно з тими вартостями, які незмінно сповідує Католицька Церква», – наголосив Глава Церкви.

Він пригадав, що попередній Папський Синод застановлявся над новою Євангелізацією для передавання віри. І два наступні Папські Синоди: Надзвичайний (2014 р.) і Звичайний (2015 р.) перебувають у тяглості з попереднім Папським Синодом, бо передавання віри та необхідність збереження християнської сім’ї між собою є нерозривно пов’язані.

Довідка. ХІІІ Звичайна загальна Рада Папського Синоду – це група обраних Синодом єпископів владик і кардиналів з цілого світу та певної кількості членів, які призначаються окремим рішення Святішого Отця. Їхнє завдання – допомагати Папі контактувати з Єпископатом цілого світу в проміжках між засіданнями, коли збираються усі члени Папського Синоду. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) був покликаний до цієї групи Папою Венедиктом XVI як представник від Східних Католицьких Церков.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.