Блаженніший Святослав: «Без монашества не можна ані віри передати, ані нову євангелізацію здійснити»

24 жовтня на запрошення отця-протоархимандрита Ґенезія Віомара Римську василіанську обитель відвідав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Супроводжував Предстоятеля УГКЦ Владика Діонісій (Ляхович), – повідомив о. Єфрем Кончак, ЧСВВ. На зустріч із Блаженнішим прибули отці василіани, які виконують своє служіння в Українських папських колегіях.

Достойного гостя в головному осідку привітав протоархимандрит о. Ґенезій Віомар, який зокрема сказав: «Блаженніший Святославе, ми щиро вітаємо Вас у Римській василіанській обителі! Почувайтеся тут як вдома, бо це Ваш дім, тому що ми творимо частину Вселенської Церкви і нашої Церкви, якої Ви є Главою. Ми впевнені, що з Вашою присутністю наша спільнота відчуває, що росте, відчуває, що буде більш здорова і сильніша у вірі разом з Церквою. Ми свідомі появи нових викликів у цьому глобалізованому світі і зісвітченому суспільстві. Тому заявляємо Вам, Ваше Блаженство, що ми готові у співпраці з Вами давати правдиве свідчення, як сини і члени Христової Церкви. Поручаємо нашу співпрацю на добро душ наших і всіх інших».

Протоархимандрит також привітав Владику Діонісія, ректорів Українських папських колегій: о. Степана Стареправа та о. Луїза Касіяно, віце-ректора о. Теодосія Греня і духівника о. Діонісія Заведюка.

Відтак до присутніх звернувся Блаженніший Святослав, який зокрема відзначив: «Ми дуже тішимося і справді віримо, що ті завдання, які перед вашою спільнотою ставить Церква, ви зможете успішно сповнити. А я, як Глава Церкви, справді хочу вам пообіцяти своє підтримку, поміч та відкритість у всіх тих справах, у яких ви будете мати потребу і в яких зможу вам послужити».

Крім того, у своєму слові Предстоятель УГКЦ пригадав про значну подію в УГКЦ, яка відбудеться наступного року: «Ми будемо вшановувати 50 років перенесення мощів св. священномученика Йосафата Кунцевича до базиліки Святого Петра у Римі. Це буде унікальна нагода, щоб зосередити увагу хоча б нашої Церкви на постаті св. Йосафата. Дуже часто в екуменічних розмовах постать Йосафата зникає з поля зору. А це буде справді унікальна нагода, щоб ми могли ще раз поглянути на цього мученика за єдність Церков. З другого боку, це також буде нагода і відповідний час для підготовки до святкувань 400-ліття формального заснування Василіанського чину».

Відтак, говорячи про тему папського Синоду, якою є «Нова євангелізація для передавання християнської віри», Блаженніший Святослав відзначив, що «без монашества не можливо ані віри передати, ані нову євангелізацію здійснити в лоні нашої Церкви. Тому справді, ці завдання, до яких Святіший Отець сьогодні покликає нас і цілу Церкву є надзвичайно складні й великі».

На завершення зустрічі Предстоятель УГКЦ подякував отцям василіанам за служіння, яке вони виконують в Центральній, Східній і Південній Україні. «За останніх півроку я мав нагоду відвідати Херсон, Харків і, звичайно, Київ. Я сподіваюся, що ваша присутність і активна місійна діяльність, яка завжди була притаманна Василіанському чину, буде активно здійснюватися якраз у цьому поклику до нової євангелізації, якої тепер потребує вся Вселенська Церква», – сказав Глава УГКЦ.

Не зважаючи на те, що зустріч з Блаженнішим Святославом тривала не довго, все ж таки отці й браття мали нагоду обмінятися різними думками, ідеями, поглядами і бажаннями взаємної співпраці для добра всієї Церкви.

Пригадуємо, що у Ватикані проходить ХІІІ Звичайна Загальна Асамблея Синоду Єпископів, темою якої є «Нова євангелізація для передання християнської віри». В Асамблеї, яку очолює Папа Римський Венедикт XVI, крім 262 синодальних отців, беруть участь також різні експерти з галузі євангелізації. Українську Греко-Католицьку Церкву на Синоді Єпископів представляють Блаженніший Святослав (Шевчук), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Владика Діонісій (Ляхович), Владика Тарас (Сеньків) та с. Луїза Цюпа, СНДМ. Робочі засідання Синоду триватимуть до 28 жовтня.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.