Блаженніший Святослав бере участь у щорічній Генеральній асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи

У Братиславі (Словаччина) проходить щорічна Генеральна асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE). Від України в ній бере участь Глава та Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), Архиєпископ Львівський Мечислав Мокшицький (РКЦ) та Єпарх Мукачівський Мілан (Шашік).

У вітальному слові на відкритті Генеральної асамблеї Голова ССЕЕ кардинал Пітер Ердьо наголосив, що «ми живемо певною мірою в парадоксальній реальності. З одного боку, в Європі до сьогодні присутні культура та віра, які глибоко закорінені в древній християнській традиції. А з іншого – ми стаємо свідками того, як дедалі більше відкидається християнська спадщина і внаслідок цього йде пошук інших «форм єдності». Голова ССЕЕ  підкреслив, що «здоровий» поділ між Церквою та Державою є необхідним, однак він не означає повного викорінення релігійного аспекту з життя суспільства, але вимагає визнання свободи як окремих осіб, так і суспільства на загал”.

Цьогорічну конференцію вирішили провести в Словаччині з нагоди 1150-ї річниці «принесення» християнства св. Кирилом та Методієм на словацькі землі. Голова Конференції Єпископів Словаччини Станіслав Зволенський назвав братів-просвітителів слов’ян стовпами словацької Церкви та підкреслив, що «наша приналежність до Католицької Церкви і наша віра базуються на мужньому служінні цих двох представників Церкви».

Протягом 3-6 жовтня Блаженніший Святослав (Шевчук) разом з іншими Головами Єпископських Конференцій Європи матиме зустрічі з Президентом Республіки Іваном Гаспаровичем, Прем’єр-міністром Робертом Фітцо та іншими представниками світського й церковного керівництва держави.  Окрім того, в суботу в церкві Святого Івана де Мата Глава і Отець УГКЦ очолить Божественну Літургію у візантійському обряді.

http://news.ugcc.org.ua/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.