Блаженніший Любомир про головні месиджі митрополита Андрея Шептицького

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) виділив два найголовніші посили митрополита Андеря Шептицького до наших сучасників.

«Я б виділив два аспекти. Перше – те, що стосується об’єднання Церков, щоб сповнити Божу волю. У цьому напрямку Андрей Шептицький багато зробив і написав. Друге – державні чесноти: справедливість, правда. Митрополит звертав велику увагу на те, що ми сьогодні називаємо загальним добром. Але основною залишається його релігійна наука. Він залишив нам багато послань, які актуальні й сьогодні. Коли кудись навідувався, багато говорив про правди віри, що жити треба по-християнськи», – сказав Блаженніший Любомир в інтерв’ю Департаменту інформації УГКЦ.

Також Архиєпископ відзначив, що митрополит Шептицький був свідомим українцем і звертав велику увагу, щоб ми плекали питому нам східну традицію християнства, оскільки був період, коли ми почали себе губити… «Однією з причин цього було показати, що католицизм пов’язаний не з певною культурою, головно римською: латинською мовою, латинськими традиціями. А будь-яка культура може бути домом, в якому існуватиме християнство. Вважаю, що це, мабуть, найважливіше досягнення митрополита», – додав духовний лідер українців.

Блаженніший Любомир також висловив надію, що в Рік Шептицького «ми не тільки будемо старатися пізнати думку митрополита, історію, досягнення, а й намагатимемося це здійснювати, – здійснювати ті правди, які були в його житті та навчанні, у сьогоднішніх обставинах у нашому особистому, сімейному, громадському та державному житті».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.