Блаженніший Любомир: «Подачки – це залишок радянських часів»

Сьогоднішня виборча кампанія демонструє залишок радянських часів, якого українці досі не позбулися. Таку думку висловив Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви, 17 жовтня в інтерв’ю «5-му каналу».

На його переконання, будувати дороги, забезпечувати людям нормальну якісь життя – це обов’язок, покликання усіх чиновників і політиків. Натомість роздавати подарунки: гречку, цукор, велосипеди – не належить до їхніх обов’язків. «Та це й видно, що вони роблять такі речі не з почуття відповідальності, а щоб пропхатися до Ради», – каже духовний лідер українців.

«Народові казали, що партія про все подбає, усе дасть. І люди навчилися одержувати щось від когось, скласти руки й чекати на «подарунки», а не старатися заробити власними силами. Це залишок радянських часів», – вважає він.

І допоки ми не позбудемося цього залишку минувшини, переконаний Архиєпископ, то «годі говорити про якусь суспільно-політичну культуру». Громадяни мусять навчитися, що добрі речі потрібно здобувати добрими силами.

На погляд Блаженнішого Любомира, обираючи депутата, потрібно пильно дивитися, наскільки ця людина є професійною, бо якщо хтось є «спортсменом чи естрадним співаком» – люди, які не мають жодного досвіду в політичних справах, то навіщо такого вибирати», – риторично запитує колишній Глава Церкви.

Також обираючи депутата, варто розпитати його «віч-на-віч про ідеологію його партії, біографію».

«Ми, хто обирає, мусимо поставити кандидата в обставини, в яких він повинен чесно признатися, якщо щось робив негідно: брав участь у недобрих голосуваннях, шахрував чи робив це за когось, – чому він це робив», – радить Блаженніший Любомир.

Архиєпископ не береться прогнозувати, що буде після цих виборів, але за будь-яких обставин, переконаний він, Україна не перестане існувати. «Хоч би що сталося, Україна залишиться. Ми вже так багато пережили різних трагедій, що переживемо й те, що несправедливо, нечесно відбудуться і ці вибори. Але ми повинні старатися, щоб до виборів було все належно зроблено, щоб люди знали, за кого голосують і на кого можна надіятися», – вважає духовний лідер.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.