«Блаженні миротворці». Послання Папи Венедикта XVI на 46-й Всесвітній День Миру

«Блаженні миротворці» – ці слова з Христової Нагірної проповіді Папа Венедикт XVI обрав, як тему свого послання з нагоди наступного, вже 46-го з черги, Всесвітнього Дня Миру, який відзначатиметься 1 січня 2013 р. Це вже буде восьме послання про мир теперішнього Папи. У повідомленні Папської Ради «Справедливість і мир» читаємо, що щорічні такі послання Святішого Отця мають на меті «в складному актуальному контексті заохотити всіх почуватися відповідальними за будування миру», повідомляє Радіо «Ватикан».

В поясненні до обраної теми йдеться про те, що послання заторкне поняття миру в його повноті та різноманітності, починаючи від людської істоти, роздумуючи над темами внутрішнього та зовнішнього миру, щоб на основі цього вказати на антропологічну кризу, на природу та наслідки нігілізму, на фундаментальні права людини, зокрема – свободу сумління, слова та релігійну. Крім того, Папа запропонує роздуми з етичної точки зору про деякі заходи, які впроваджуються у світі для стримування та подолання економічної та фінансової кризи, кризи виховання, кризи політики та інституцій, а також, у багатьох випадках тривожної, кризи демократії.

Послання зверне увагу і на 50-річчя Другого Ватиканського Собору й Енцикліки блаженного Івана ХХІІІ «Pacem in terris» (Мир на землі), згідно з якою в будуванні суспільства, що служить кожній людині, без жодних дискрімінацій, скерованого на спільне добро, на якому ґрунтується справедливість та справжній мир, першочергова роль належить гідності людини та її свободи.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.