Беатифіковано першого мученика-мирянина в історії Церкви Індії

Для Церкви Індії субота, 1 грудня 2012 року, була знаменним днем, оскільки цього дня кардинал Анжело Амато, Префект Конгрегації у справі святих, вперше в історії місцевої Церкви проголосив блаженним індійського мученика-мирянина: Девасахайама (Лазаря) Піллая, повідомляє Радіо “Ватикан“.

Блаженний Девасахайам народився у 1712 році в Таміль-Наду, центральна Індія. Він належав до одної з провідних каст Індії і був першим міністром при правителеві. Виконуючи сумлінно та віддано свої обов’язки, втішався пошаною та любов’ю з боку монарха. Проте, в його житті не бракувало також і ворогів.

Несправедливо оскаржений, Девасахайам втрачає посаду міністра, а відтак – всі свої добра. Відколи став бідним, його почали цуратися усі колишні приятелі. Він розповів про свої поневіряння голландському військовому Юстасу Бенедикту де Ланнуа, який був глибоко віруючим християнином. Коли ж з уст генерала де Ланнуа почув розповідь про праведного Йова, то приклад життя цього старозавітного праведника відкрив йому дорогу довіри Богові.

Відтак, після дев’яти місяців приготування, Девасахайам охристився, отримавши нове ім’я Лазар. В день свого Хрищення блаженний цілковито віддав себе Христові, кажучи: «Ніхто мене не змушував сюди прийти, я прийшов за власним бажанням. Я знаю моє серце: Ісус є моїм Господом. Я вирішив слідувати за Ним і робитиму це все моє життя». Після Хрищення його життя стало повністю іншим. Протягом чотирьох наступних років проповідує Євангеліє серед земляків.

Правитель, бачачи який вплив мають проповіді блаженного Лазаря–Девасахайама, намагався переконати його повернутися до індуїзму. Коли намовляння та прохання не осягнули бажаного результату, то велів застосувати силу. Йому погрожували, мучили, врешті, ув’язнили і протягом трьох років часто катували, нерідко – прилюдно. Девасахайам Піллай залишився незламним у своїй вірі. Бачачи стійкість блаженного, правитель наказав стратити його. Це сталося 14 січня 1752 р.. Тіло блаженного залишили в лісі, але його віднайшли християни та поховали у церкві святого Франциска Ксав’єра, яка пізніше стала катедрою дієцезії Коттар.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану, Префект Конгрегації у справі святих кардинал Анжело Амато, зокрема, сказав, що блаженний мученик Девасахайам Піллай є прикладом віри та наполегливості у свідченні Євангелія. Він заохочує нас сьогодні говорити про Ісуса, проголошуючи у Ньому спасення цілого людства. Він також є прикладом братнього ставлення до людей, долаючи відмінності між культурами, кастами, багатством, відповідно до того, як писав святий апостол Павло у посланні до Галатів «Нема юдея ані грека, нема невільника ні вільного, немає ні чоловіка ані жінки, бо всі ви одно у Христі Ісусі» (Гал 3, 28).

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.