«Банк добрих справ» – як допомогти потребуючим

В Україні нещодавно стартувала програма «Банк добрих справ». До всеукраїнської соціальної ініціативи, мета якої відібрати для збору коштів на лікування дітей найкращі організації і спростити саму процедуру фандрайзингу, долучилися вже «Карітас» Коломийсько-Чернівецької єпархії і «Карітас-Одеса». Проект «Банк добрих справ» засновала Фундація імені князів-благодійників Острозьких у співпраці з АБ «Укргазбанк» й Асоціацією платників податків України.

«В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу для вирішення проблем зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити навіть мінімальної фінансової підтримки для термінових операцій за кордоном, лікування та реабілітації хворих. Ми звідусіль і повсякчас чуємо прохання про допомогу, а уявіть скільки десятків таких звернень отримуємо щодня в “Карітасі”!», – розповідає о. д-н Сергій Триф’як, директор «Карітасу» в Коломиї.

За місяць співпраці з порталом «Карітас-Одеса» вдалося зібрати 3,155 грн із потрібних 128,000 грн, а «Карітас» Коломийсько-Чернівецької єпархії зібрав за 3 місяці 27,418 грн із потрібних 541,000 грн.

Понад 2 місяці в «Карітасі» Коломийсько-Чернівецької єпархії реалізовується проект «Врятуймо добру людину» в рамках програми «Банк добрих справ». Перші результати проекту не примусили на себе чекати – на одну хвору 4-річну дитинку вже зібрано 16.000 грн. Тепер завдання – зібрати кошти для Романа Луцка (bankdobryhsprav.com.ua/our-help/karitas/roman-lutsko-19-rokiv.html).

Разом із волонтерами та родичами важкохворих працівники «Карітасу» в Коломиї проводять благодійні вуличні акції, кампанії «від дверей до дверей», кошти збирають також у скриньки, встановлені в торгівельних мережах, церквах та громадських установах. Передбачено залучення до доброчинності регіонального соціально-відповідального бізнесу, поширення листів із проханням про допомогу, проведення доброчинних лотерей, аукціонів за участю ЗМІ та інші публічні заходи – все задля ефективного збору коштів хворим дітям.

Ніна Шпаковська, заступник голови правління АБ «Украгазбанк», каже, що існують особливі «підводні камені», які часто трапляються під час збору коштів на лікування людини в Україні: «Внаслідок непоінформованості про правила і норми збору доброчинних коштів у більшості українців виникають правові конфлікти з податковими органами. Маловідомий громадянам також факт, що в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються у розмірі 15% або 17%, залежно від зібраної суми. Люди втрачають 1\6 частину зібраних коштів і можуть отримати штрафи та санкції від податкових органів!».

Крім того, існує й фактор недовіри, і він перешкоджає ефективному та швидкому фандрайзингу. Через численні випадки шахрайства українці часто не знають, чи вірити людині, яка збирає кошти на лікування, чи ні. А завдяки «Банку добрих справ» та, зокрема, участі «Карітасу», чия діяльність прозора та репутаційна, такі речі стають зрозумілими, простими і надійними.

Активні проекти «Карітасу» Коломийсько-Чернівецької єпархії на порталі «Банк добрих справ»: http://bankdobryhsprav.com.ua/about/geo/s10.html.

Активні проекти «Карітасу-Одеси» на порталі «Банк добрих справ»: http://bankdobryhsprav.com.ua/about/geo/s15.html.

Повідомила Надія Чорна

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.