Як Марія, ставаймо даром для ближніх.«Ангел Господній» 8 грудня 2014

Десятки тисяч римлян та прочан зібрались 8 грудня 2014 р., на площі святого Петра у Ватикані, щоб опівдні разом із Папою Франциском проказати молитву «Ангел Господній» та прийняти його благословення.

Перед молитвою Святіший Отець підсумував празник Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії словами: « Все є безкорисливим Божим даром. Все є благодаттю, все є даром Бога і Його любові до нас. Архангел Гавриїл називає Марію «благодатною», повною ласки, бо у Ній немає місця для гріха, адже Господь Бог вибрав Її ще перед віками і зберіг від первородного гріха.

Божий посланець з’являться перед з найбільш незвичайною вісткою, яку будь коли почула людина: «Станеш матір’ю Божого Сина». І Марія відповідає на Божу благодать і повністю їй доцвіряється, кажучи: «Нехай зо мною станеться по твоєму слову!» (Лк 1,38). Не каже: «Зроблю за твоїм словом!», але «неахй мені станеться…»І Слово стало Тілом у її лоні. «Також і ми покликані слухати слово Бога, який до нас промовляє і приймати Його волю», – сказав Святіший Отець.

Святий Павло в Посланні до Ефесян пише: «Благословен Бог і Отець Господа нашого Ісуса Христа, що благословив нас із неба всяким духовним благословенством у Христі» (Еф 1,3). Як Марія була привітана святою Єлисаветою словами: «благословенна між жінками» (Лк 1,42), так і ми від завжди «благословенні», тобто люблені, і тому «вибрані перед заснуванням світу, щоб бути святими й бездоганними!» (пор. Еф 1,4).  Марія була збережена, а ми спасенні завдяки хрестові й вірі. Всі, однак,  як Вона, так і ми, через Ісуса Христа «на хвалу слави своєї благодаті» (Еф 1,6), тієї благодаті, яка переповнила Непорочну.

Папа Франциск наголосив, що ніхто не може купити спасіння, адже воно є безкоштовним даром Господа, який приходить до на с і в нас оселяється. І так, як ми його безкоштовно отримали, так само маємо його дати ближнім. А зробимо це, дозволяючи Богові вчинити ін нас дар для інших. Святий Дух є даром для нас і ми силою Святого Духа повинні бути даром для інших. Дозволяючи Йому вчинити нас знаряддям гостинності, примирення і прощення. Якщо дозволяємо, щоб наше життя перемінила Божа благодать, то не можемо зберігати тільки для себе те світло, яке випливає з Його обличчя, але дозволити, щоб воно йшло далі, освічуючи також  інших.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.