50-річчя перенесення мощей священномученика Йосафата: Папа Франциск зустрінеться з українськими паломниками

25 листопада Святіший Отець Франциск, Папа Римський, звернеться зі словом до українських паломників з нагоди вшанування ювілею 50-річчя перенесення мощей священномученика Йосафата до собору Святого Петра в Римі. Святіший Отець привітає паломників після завершення Архиєрейської Літургії.

Богослужіння розпочнеться о 09:00 на головному престолі базиліки Святого Петра. Очолить Літургію Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). З ним будуть співслужити єпископи Синоду УГКЦ. Після звернення Папи Франциска, вірні здійснять процесійний похід до гробу св. Йосафата, що лежить під престолом св. Василія Великого. Перед мощами українського мученика за єдність відбудеться молитва-величання та освячення його ікони.

Здійснення богослужіння на головному престолі собору Святого Петра є винятковим привілеєм Папи Римського, однак Папа Франциск цього разу надав таке право Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу.

Історична довідка

Перенесення мощей священномученика Йосафата Кунцевича до собору Святого Петра у Ватикані відбулось 22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ. Їх історія є надзвичайно складною: після мученицької смерті святого Йосафата його мощі перебували у різних місцях Литви, Польщі і Білорусії. У 1916 році їх перевозять у костел Святої Варвари у Відні, а у 1949 році вони потрапляють з Австрії до Рима, де згодом були виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої нави престолу св. Василія Великого.

Прес-служба оргкомітету

http://news.ugcc.org.ua/

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.