50-ліття заснування Українського католицького університету відзначили у Римі

27 листопада 2013 року в Інституті Святого Климента Папи в Римі відбулась Урочиста Академія з нагоди 50-ліття заснування Українського католицького університету. У грудні 1963 році університет заснував Патріарх Йосиф (Сліпий) одразу після свого звільнення з сибірських таборів та повернення до Рима, щоб “розвивати українську науку і підготовляти молодь для наукової праці”.

Патріарх Святослав відзначив: “Святкування 50-ліття заснування УКУ є важливою складовою святкування Року Віри в Католицькій Церкви. Господь часто посилає нам знаки, в яких Він сам присутній. Одним з таких знаків є золотий ювілей заснування цього університету. Цей ювілей допоможе нам по-новому відкрити ідею Патріарха Сліпого, яку він вклав в заснування УКУ”.

Глава УГКЦ був студентом УКУ в м. Буенос-Айрес (Аргентина). Інші філії УКУ діяли в Лондоні, Філадельфії, Чікаґо, Вашингтоні та Монреалі. В Римському УКУ було чотири факультети: богословський, правничий, філософсько-гуманістичний та природничий.

Перед учасниками академії вуступили владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців в Італії та владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризький УГКЦ.

“50-ліття заснування УКУ – добра нагода для споминів та підсумків, – відзначив владика Борис, Президент УКУ. В житті УКУ було багато осіб, які доклали зусиль для його розвитку”. Серед багатьох владика Борис відзначив Патріарха Мирослава-Івана (Любачівського): “Він вмів благословити людей, довіряти їм та непохитно стояти за ними”.

“В УКУ навчались та навчаються студенти, які вміють плисти проти течії, – зазначив владика Борис. Сьогодні, коли вони перебувають на Майдані Незалежності, я у Вашому імені також висловлюю їм нашу підтримку. Від своїх початків існування в Римі, а згодом і в Україні, наш університет має відкриті двері і плекає чесноту гостинності до всіх людей. Відкритість, прозорість та мужність в громадських, соціальних та політичних ініціативах вже є доброю традицією нашого 50-літнього університету”.

Сказав владика Борис і про свою мрію щодо УКУ: “Важливо, щоб те, що сіялося, розвивалося й надалі. Останні 20 років УКУ розвивався не лише для того, щоб відповісти на потреби УГКЦ чи посткомуністичної України. За останні 20 років УКУ старається осмислити, що таке університет у ХХІ столітті. Гасло нашого ювілейного року – це слова Патріарха Йосифа – Великого бажайте”.

Того ж дня Отець Іван Музичка з Рима та професор Михайло Василик з Буенос-Айресу були проголошені докторами Honoris Causa УКУ. За словами о. д-ра Богдана Праха, “університет відзначив отця Музичку за довголітню жертовну працю для розбудови УКУ та вагомий вклад у розвиток української богословської науки. Професор Василик відзначений за довголітню жертовну працю для розбудови філії УКУ в Буенос-Айресі та вагомого внеску у дослідження історії українців Аргентини”.

Своїми споминами про УКУ в Римі поділились один з його ректорів о. Іван Музичка, в минулому студенти о. Іван Дацько (Італія), о. Тарас Лончина (США), владика Гліб Лончина (Великобританія), о. Андрій Онуферко (США) та Андрій Гундер (Великобританія).

Відтак, відбулась презентація історичного архіву УГКЦ в Римі, що розмістився в Інституті святого Папи Климента.

Прес-служба УКУ

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.