50-й Міжнародний Євхаристійний конгрес у Дубліні

«Пресвята Євхаристія. Спільність з Христом та між нами» – під таким гаслом у неділю, 10 червня 2012 року, в столиці Ірландії місті Дубліні розпочався 50-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес.

Урочисте Євхаристійне богослуження з нагоди відкриття конгресу очолив Папський легат кардинал Марк Уелле, Префект Конгрегації в справах єпископів. Служба Божа з нагоди закриття відбудеться 17 червня. Очікується, що в ній візьмуть участь понад 80 тисяч вірних з Ірландії та з понад 100 країн світу, повідомляє Радіо “Ватикан”. У програмі конгресу передбачено проведення так званих загальних конференцій, які відбуватимуться у 18 храмах міста, Євхаристійні богослуження, адорації та процесії. Музичний супровід богослужень, що відбуватимуться в рамках конгресу, запевнять понад 100 хорів з усієї Ірландії.

Представляючи 50-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес під час прес-конференції, що відбулася 10 травня 2012 р. у Ватиканському прес-центрі, архиєпископ П’єро Маріні, Президент Папського Комітету Міжнародних Євхаристійних Конгресів, пригадав, що перед тим, як блаженний Іван Павло ІІ запровадив у вселенській Церкві проведення Всесвітніх Днів Молоді чи Всесвітніх зустрічей сімей, саме Міжнародні Євхаристійні Конгреси, що відбувалися що кілька років, майже протягом століття були чи не єдиними нагодами для того, щоб навколо Євхаристіної трапези збиралися представники Божого люду з усіх куточків світу.

Місто Дублін вдруге приймає таку подію. В рамках проведення цьогорічного Конгресу відбулася зустріч ще живих учасників такої ж події, що відбулася в столиці Ірландії вісімдесят років тому. Як розповів Дублінський Архиєпископ Діармуд Мартін, їхні спогади були великим свідченням віри та значення такої події. Ієрарх висловив сподівання, що Конгрес стане часом оновлення та примирення Церкви в Ірландії, яка переживає непрості часи, пов’язані з нещодавно виявленими випадками зловживань з боку духовенства щодо неповнолітніх.

З нагоди участі у Міжнародному Євхаристійному конгресі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, як повідомляє сайт УГКЦ в Ірландії, здійснить візит до української парафії Дубліна.

Історична довідка
Ідея міжнародних зустрічей, присвячених Євхаристійному культові, зродилась у Західній Європі у другій половині ХІХ століття і мала на меті як оживлення і поширення набожності до Ісуса, утаєного в Пресвятій Євхаристії, так і протистояння дедалі сильнішим антицерковним та секуляризаційним тенденціям, які поширювалися в цей час. Варто відзначити, що ініціаторами були французькі миряни, які організовували Євхаристійні прощі. Найвидатнішою з них була Емілі Тамісьє. Наступним кроком стало бажання поєднати такі прощі з конференціями, перетворюючи їх в міжнародні релігійно-наукові зустрічі. Ідею пані Тамісьє підтримали деякі представники місцевого духовенства, а згодом – Папа Лев ХІІІ.

Подолавши різні труднощі, пов’язані з ліберальними настроями, що панували в тогочасній Франції, за підтримки кількох підприємців, 28-30 червня 1881 року у місті Лілль проведено перший Міжнародний Євхаристійний Конгрес, на який зібралося 8 тисяч людей, між якими понад 360 делегатів з Франції та майже 50 з-за кордону, зокрема, з Чилі та Мексики. Під час зустрічі виголошено кільканадцять рефератів на тему адорації, покути, культу та поширення віри.

Перший Міжнародний Євхаристійний Конгрес за офіційною участю католиків східного обряду відбувся 14-21 травня 1908 року в Єрусалимі. Крім того, це був перший конгрес, очолений Папським Легатом. Вперше такий Конгрес під проводом Святішого Отця відбувся 1905 року. Це був 16-й з черги конгрес, який проходив у Римі за активної участі святого Папи Пія Х. А 23-й такий захід, що проходив у Відні 1912 року, відбувався під патронатом цісаря Франца Йосифа І. Папа Павло VI був першим Римським Архиєреєм, який брав участь в Міжнародних Євхаристійних Конгресах поза Римом: 1964 року в Бомбеї (Індія) та 1968 року в Боготі (Колумбія). Цю традицію продовжив блаженний Іван Павло ІІ. Підсумовуючи, зазначимо, що до цього часу такі Конгреси відбулися у 46-ти містах 26-ти країн світу на всіх континентах. Тричі вони відбувалися в Марійському відпустовому центрі Люрді (Франція), двічі – у Римі.

Організацією цих міжнародних зустрічей займається окремий Папський Комітет в справах Міжнародних Євхаристійних Конгресів. Його встановив, ще без додатку «папський», Святіший Отець Лев ХІІІ. Сучасну назву цей орган отримав на підставі Апостольського бреве блаженного Івана Павла ІІ з 11 лютого 1986 року. Від жовтня 2007 року його очолює архиєпископ Пєро Маріні.

Крім Міжнародних, такі конгреси відбуваються і на національному чи місцевому рівнях. Цього року вперше свідком такого заходу була Україна, нещодавно відбувся Перший Всеукраїнський Євхаристійний Конгрес Римо-Католицької Церкви.

Радіо “Ватикан”

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.