23 квітня – іменини Папи Франциска

Закінчуючи загальну аудієнцію усереду 23 квітня 2014 р., у день, коли за григоріянським календарем Католицька Церква відзначає літургійний спомин святого Юрія, великомученика, Папа Франциск окремо щиро подякував «дітям, молоді, похилим віком, сім’ям, парафіяльним і чернечим спільнотам, асоціаціям, рухам та різним церковним групам», які привітали його з іменинами, виявляючи любов та духовну близькість. «Прошу всіх і надалі молитись за мене і за моє служіння Церкві», – сказав Святіший Отець.

Як відомо, ім’я «Франциск» кардинал Хорхе Маріо Берґольйо прийняв уже після вибору на Наступника святого Апостола Петра, а його хресне ім’я – Юрій, яке іспанською мовою звучить як Хорхе.

З нагоди іменин за традицією, підтвердженою Папою Франциском, 23 квітня у Ватикані є вихідним днем. У часи понтифікату Івана Павла II – Кароля Войтили – іменини Папи відзначали 4 листопада, в день пам’яті св. Карла Борромео. Іменини Венедикта XVI – Йозефа Ратцінгера – відзначали 19 березня, у празник св. Йосифа.

Християни, відзначаючи свято Небесного Покровителя, ставлять його чесноти та здобутки як приклад для наслідування для людини, що носить його ім’я. Як кожне ім’я, так і хресне ім’я Хорхе, тобто Юрій, включає в собі задум Божого Провидіння, що виражає свідчення та служіння для Церкви й Божого люду.

Святого мученика Юрія почитає Церква Сходу й Заходу. А у Церквах візантійської традиції його називають великомучеником, переможцем та чудотворцем. Святого Юрія найчастіше зображають як воїна, який перемагає дракона, що символізує боротьбу добра проти зла, яку повинна вести кожна людина, якщо хоче бути вірною Христові.

Святий Юрій жив у ІІІ сторіччі в Каппадокії, був відважним полководцем та трибуном імператора, а коли почались переслідування християн, він не завагався відмовитись від слави та почестей, роздав усі свої маєтки бідним та встав на захист християнства. Він зазнав важких переслідувань та мук за сповідування Христа, які мужньо переніс, даючи приклад непохитної віри в Христа в усіх обставинах життя.

Святого мученика Юрія поховали в місті Лідді, теперішній Лод поблизу Тель-Авіва в Ізраїлі. Його гробниця знаходяться в крипті храму грецької православної Церкви.

Приєднуючись до численних молитов з усього світу, також і українська редакція Ватиканського Радіо, разом з усіма радіослухачами, складає Вселенському Архиєреєві Францискові свої щирі побажання, просячи благословення у Всемогутнього Бога, щоб обдарував його довгими роками життя і щедрими дарами Святого Духа для якнайкращого сповнення нелегкого служіння провідника Вселенської Церкви.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.