На розгляд Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка Мінкультури представило п’ятьох кандидатів

На засіданні колегії Міністерства культури України, що відбулося 30 жовтня, було розглянуто пропозиції щодо представлення кандидатів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка

Усього на розгляд колегії було подано тринадцять кандидатур. Члени колегії заслухали інформацію про творчий доробок представлених осіб, ознайомилися з матеріалами стосовно їхньої творчості, обговорили доцільність представлення діячів культури на здобуття національної премії. В обговоренні також брали участь запрошені на засідання колегії фахівці: Мирослав Скорик – Герой України, художній керівник Національної опери України, член Комітету з присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка; Віктор Гуцал – народний артист України, генеральний директор і художній керівник Національного оркестру народних інструментів України, член Комітету з присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка; Євген Шевченко – голова Національної спілки майстрів народного мистецтва України; Дмитро Стус – генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.

За результатами голосування колегія Мінкультури підтримала пропозиції щодо представлення на розгляд Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка таких кандидатів:

1. Мєшкова Людмила Іванівна, народний художник України, – за художні твори в галузі образотворчого мистецтва, створені протягом минулих п’яти років.

2. Монастирська Людмила Вікторівна, заслужена артистка України, – за виконання провідних партій в оперних виставах національної опери України в сезонах 2009–2013 років

3. Постановча група та головна виконавиця опери Р.Вагнера «Летючий Голландець» у Донецькому національному театрі опери та балету ім.А.Б.Солов’яненка – за напрямом «театральне мистецтво».

4. Гальченко Сергій Анастасійович, заслужений працівник культури України, – за напрямом «літературознавство і мистецтвознавство».

5. Курков Андрій Юрійович, український письменник і кіносценарист, – за напрямом «література».

http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.