Музейники з Києво-Печерської лаври стурбовані, що їх можуть виселити

Керівники закладів культури, розташованих на території Національного Києво-Печерського заповідника, стривожені явною перспективою виселення. Про це заявила директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Адріана В’ялець на прес-конференції в Укрінформі.

Вона пояснила, що гендиректор Києво-Печерського заповідника Любомир Михайлина наприкінці 2014 року звернувся з листом до керівників закладів культури, розташованих на його території, в якому повідомив про розірвання договорів з 1 січня 2015 року і висував вимогу переглянути умови оренди.

“Договір оренди було укладено у 2005 році на безоплатній, безстроковій основі. Він є діючим на сьогодні. І заповідник не мав права його з нами розривати в односторонньому порядку. Ми не можемо також виконати припис Михайлини і звернутися до (Фонду) Держмайна, щоб переукласти новий договір, оскільки в цьому разі, відповідно до методики розрахунку, затвердженої Кабміном, кожен музей повинен платити за оренду великі кошти – 1 млн грн на рік, яких у бюджеті просто немає”, – зазначила В’ялець.

За її словами, три провідні музеї України – книги і друкарства, декоративного мистецтва, театрального мистецтва, які з часу їх створення були розташовані на території Лаври – нині фактично виштовхнуті з юридичного поля.

“Ми до певної міри були заспокоєні тим, що Міністерство культури пообіцяло внести зміни до методики розрахунків Кабінету Міністрів плати за оренду комунальних музеїв – щоб надати їм ті самі пільги, що й державним – умовно 1 грн на рік за всі приміщення. Сьогодні квітень, а ці пропозиції до уряду не внесені. Тим часом є черговий лист Михайлини про те, що треба зібрати всі документи для Держмайна, щоб переукласти угоду”, – сказала В’ялець.

Водночас, за її словами, умови перебування музеїв у заповіднику погіршились: “У музеї є режим збереження культурних цінностей. І закінчуватися опалювальний сезон має якомога пізніше, а починатися – якомога раніше. Хоч музеї самостійно платять за опалення і боргу у нас немає, 13 березня у нас вимкнули опалення, а ми отримали лист, що немає грошей, щоб платити за опалення. Це призвело до того, що на сьогодні в експозиції музею 11-12 градусів тепла”.

До того ж, зазначила В’ялець, гендиректор вимагає сплати заповіднику за утримання приміщення 200 тис. грн на рік, хоч музеї самі утримують свої приміщення.

Читайте також: Кириленку не до вподоби “розливайки” і нав’язливий персонал у Пирогові

Тим часом лист Михайлини про розірвання угоди досі є чинним. “І це є пряма загроза. Вона полягає в тому, що, якщо слідувати букві закону, то я повинна була вже надати гендиректору прізвище особи, яка підпише акт прийому-передачі приміщення заповіднику. Це означає фактично, що від нас – музеїв та закладів культури, що на території Києво-Печерської лаври, – вимагають піти”, – підкреслила В’ялець.

http://www.ukrinform.ua/

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.