Мозаїчне зображення Патріярха Йосифа Сліпого освятили на фронтоні храму у Мар’янівці (Тернопільщина)

У невеликому селі Мар’янівка Великоберезовицького деканату, що на Тернопільщині, 21 вересня 2014 року, у свято Різдва Пресвятої Богородиці  віряни вшанували свою намолену і люблену стареньку церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яка цьогоріч зустріла  свій 121-ий день народження, а також відзначили 10-літній ювілей нової церкви, збудованої стараннями всіх парохіян. При нагоді ювілейних святкувань, отець-парох Іван Зозуля нагадав зібраним, що на будівництво старої церкви понад 120 років тому кошти збирали також виключно парохіяни Мар’янівки та суттєво допомогло подружжя Романа і Ксенії Малевичів, чиї імена пам’ять вдячних односельчан зберігає донині.

Урочистості розпочалися концертом за участи дітей з місцевої парохії, після чого отець-парох у співслужінні зі священиками з сусідніх місцевостей, які численно долучилися до світлого празника, провів Святу Літургію з посвяченням води.

Головною подією урочистостей стало посвячення зовнішніх мозаїк, що прикрасили нову церкву в Мар’янівці. Мозаїки, що представляють ікони Матері Божої Зарваницької, Слуги Божого Патріярха Йосифа Сліпого та Спаса Нерукотворного, прикрасили фронтон храму. Фундатором мозаїк ікони Матері Божої Зарваницької та ікони Слуги Божого Патріярха Йосифа Сліпого є Петро Костик. Мозаїка ікони Спас Нерукотворний постала завдяки щедрості Василя Кіцака, Василя Пинила, Адама Чайківського, Ігоря Низика, Івана Шевціва. Авторами мозаїк є майстри: Тарас Новак, Михайло Кіцак, Андрій Кульгавець, с. Августина зі згромадження Сестер Служебниць.

Мозаїка із зображенням Йосифа Сліпого на фронтоні храму у Мар’янівці

Місцевий парох о. Іван Зозуля звернув увагу, що на сувої, який тримає зображений на мозаїці Патріярх Йосиф Сліпий, видніє тризуб, котрий символізує візію вільної України, за яку так вболівав Блаженніший, для якої поклав усе своє життя і служіння, і до якої не дожив всього кілька років. Отець-парох щиро подякував жертводавцям, сердець яких торкнулася Ласка Божа, і побажав усім добра, миру і Божої Благодаті.

На згадку про урочистості всі присутні отримали пам’ятні образки з нагоди празника.

Повідомила Люда Бублик

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.