Міжнародний кінофестиваль у Салоніках оголосив переможців

“Золотий Александр” – головна нагорода 55-го Міжнародного кінофестивалю в Салоніках – дісталася мексиканській стрічці “Вічний сум”. Саме ця картина стала переможицею міжнародного конкурсу в категорії “найкращий фільм”.

Картина режисера Хорхе Переса Солано – це розповідь про двох жінок, які мешкають у віддаленому куточку Мексики і чиє життя нагадує нескінченний ланцюг випробувань. Основна тема фільму – стоїцизм цих двох жінок, змушених вести повсякденну боротьбу з бідністю, суворою природою, важкою долею.

“Чесно кажучи, я не чекав, що глядачі так тепло зустрінуть цей фільм. Я отримав дуже гарні відгуки від людей. Бути на такому фестивалі – це вже нагорода для мене. Отримати ж головний приз фестивалю – це більше, ніж я очікував”, – сказав Хорхе Перес Солано.

Другу нагороду – “Срібного Александра” – отримав ізраїльський фільм “Поруч із нею” (режисер Асаф Корман).

І нарешті, “Бронзового Александра” – спеціальну нагороду журі за оригінальність та новаторство – отримав болгарський фільм “Урок” (режисери Кристіна Ґрозева і Петр Валчанов).

Героїня стрічки – шкільна вчителька – намагається дати своїм учням урок прощення, проте сама опиняється в складній ситуації, яка стає випробуванням для її дещо ідеалізованого світогляду і змушує долати власні моральні обмеження.

Чи цікавою була цьогоріч програма міжнародного конкурсу? Розповідає голова журі – австрійський режисер Ґетц Шпільман:
“Не тільки я особисто, але ми всі, члени журі, дуже раді, що фестиваль пройшов на справді високому рівні. Більшість фільмів було дуже цікаво переглядати. Таке нечасто трапляється. Загалом фестиваль у Салоніках відзначається високоякісними стрічками”.

Цьогоріч на фестивалі вшановували легендарну німецьку актрису Ганну Шиґулу. Вона отримала “Золотого Александра” за загальний внесок у кінематограф.

Ганна Шиґула дебютувала в кіно завдяки відомому режисеру Райнеру Вернеру Фассбіндеру. Незабаром стала однією з найвидатніших європейських актрис і музою “нового німецького кіно”. Вона працювала з такими режисерами, як Фолкер Шлондорф, Жан-Люк Ґодар, Етторе Скола, Анджей Вайда, Марґарет фон Тротта. Крім роботи в кіно, виступала також як співачка.

Фільм “Лілі Марлен” – її остання спільна робота із Фассбіндером.

“Ми часто називали його (Фассбіндера) чарівником. У нього завжди була зі собою “чарівна паличка”. Він мав здатність миттєво привести все у рух. Проте він і сам був немов зачарований, над ним начебто висіло якесь закляття. Можливо, це було пов‘язано із тим, що він не вірив у любов, у те, що вона може тривати вічно”, – розповідає Ганна Шиґула.

Славетна акторка виконала перед аудиторією пісні англійською, французькою та німецькою мовами, які перемережувались особистими спогадами про режисерів та акторів, з якими звело її життя та робота на знімальному майданчику.

Copyright © 2014 euronews

Опубліковано у Uncategorized, Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.