Міжнародний День музеїв – 2015

Міжнародна Рада музеїв ICOM запропонувала тему Дня музеїв–2015 «Музеї задля сталого суспільства». Аргументація такого рішення полягала, насамперед, у тому, що «однією з найбільших проблем сучасного світу є проблема адаптації до нових способів життя і розвитку в гармонії з природою».

Усвідомлюючи  роль музею в ефективному слугуванні суспільству, колектив Львівського музею історії релігії  постійно шукає нових форм роботи, методів мислення. І як доказ цьому –  одна зі сторінок життя музею і його філій: святкування Міжнародного дня музеїв. В цей день відкриваються виставки, нові експозиції, музейні працівники організовують лекції, екскурсії, театралізовані дійства, майстер-класи.

У переддень свята, 17 травня, Львівський музей історії релігії та його філії підготували найрізноманітнішу програму. Для пошановувачів родини Шептицьких – театралізоване дійство «У прихистку Божої Ласки: Мати і Син». Це художні читання – за листами, творами та спогадами графині Софії з Фредрів Шептицької та її сина – у виконанні Ірини Вовк та Романа Гринька, за участю церковного хору під орудою Володимира Беня.

Для любителів «зробити своїми руками», «доторкнутись до експоната», «розмалювати ікону» організували майстер-класи: як виготовити зайчики-орігамі з паперу, як опанувати гончарне ремесло. Зі стародруками, печатками бібліотек чернечих орденів можна ознайомитись у бібліотеці ЛМІР, зокрема, на майстер-класі «Дорожче, ніж золото…».

Для гостей і львів’ян міста –  музичний перформанс на теми кримсько-татарської культури,  пізнавальний музейний квест, концерти органної музики «Романтика і сучасність», «Re-візія 2: проекція міфів» – про музейний артефакт, що приваблює, надихає глядача на спілкування, викликає емоційний відгук. «Музейна вітальня» запросила на розмову всіх, хто цікавиться старожитностями, а у стінах Домініканського монастиря – інтерактивна екскурсія.

У палаці Потоцьких (Червоноградська філія) – виставка «Шахтарський Червоноград – погляд митців». Це збірка з фондів філії та експонатів музею «Шахтарська слава» міста Сокаля. Виставка-продаж «Мистецький вернісаж» – в музеї «Людина. Земля. Всесвіт» (Сокальська філія). В рамках благодійної акції «Діти – на підтримку українського війська» – майстер-клас для учнів санаторної школи-інтернату м. Сокаля та членів Сокальської станиці «Пласт».  Керамічні обереги для українських воїнів, а також мистецькі твори художниці Анни Вихтюк та народного майстра Богдана Ямового, запропонують придбати усім охочим. Виручені кошти сокальчани  відправлять воїнам української армії на схід.

Міні-вистава «Тільки пам’ять не згасне», присвячена 150-річчю від Дня народження митрополита Андрея Шептицького, –  в Сокальській філії Львівського музею історії релігії. Її виконавці – члени Сокальської станиці молодіжної скаутської організації «Пласт».

18 травня у Музеї-садибі родини Антоничів, (Бортятинська філія) член Яворівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва Наталія Дюг представить виставку «Барви Яворівського краю» – роботи «Назустріч», «Півень», «Перший сніг», «Літо», які ілюструють вірші Богдана-Ігоря Антонича, виконані на склі та тканині.

Повідомили Олена Малюга, Ірина Цебенко, наукові співробітники ЛМІР

телефони: (38032) (34) 31 036, 235 61 00, 235 70 07, 26148 22

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.