Львівський Карітас спільно з Личаківською райадміністрацією організував відпочинкову поїздку-екскурсію для дітей

Львівський Карітас спільно з соціальними службами Личаківської райадміністрації м. Львова нещодавно організували відпочинкову поїздку-екскурсію для 22 дітей шкільного віку з багатодітних малозабезпечених сімей, а також сімей загиблих учасників АТО та сімей вимушених переселенців. Карітас Львова забезпечив транспорт, а Личаківська райадміністрація – харчування.

Розпочалась поїздка із села Страдч на Яворівщині, де прочани молились у церкві Успіння Пресвятої Богородиці XVIII ст., пройшли страдецькою Хресною дорогою, відвідали могили блаженних мучеників отця д-ра Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми, які були замордовані енкаведистами у 1941 році. Діти також були у печерному монастирі, історія якого сягає ХІ століття. Розповідає Віталій Герасимів, керівник проекту львівського Карітасу «Мобільна робота з молоддю в Україні»: «Ми зайшли в печери з ліхтариками, але щоб відчути атмосферу, у якій перебували і служили Господеві монахи, якийсь час перебували в темряві. Цю темряву пронизувала молитва наших сердець».

Наступний етап поїздки – Івано-Франкове, селище міського типу Яворівського району Львівської області України, на південному заході Розточчя. Тут діти побували у музеї зброї, де представлені експонати Першої та Другої світової війни. Віталій Гавгун, який впродовж 35 років займався археологічними розкопками та збирав цю зброю, ознайомив гостей з історією воєнних подій, з активною участю воїнів Української повстанської армії у боротьбі за визволення та з минулим міста Івано-Франкове. Окрім зброї, у музеї також преставлені різні відзнаки, побутові речі, документи.

Дітей зустріли працівники Яворівського національного природного парку, розповіли про цей унікальний заповідник, про його природній ландшафт, флору і фауну, про історію парку. Діти пройшли екскурсією «Стежка Івана Франка», де показали свої знання творчого доробку письменника. Завершилась поїздка пікніком у селі Лелехівка. Волонтери Юник Наталя і Маргарита Дружиніна проводили з дітьми цікаві ігри. Віталій Герасимів сподівається, що і надалі відбуватимуться такі спільні заходи у співпраці із соціальними службами Львова. Наступна спільно організована поїздка планується наприкінці червня.

 

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.