На базі національних телеканалів України створять громадське телебачення

Українське національне телебачення кардинально зміниться, в підсумку чого на базі телеканалих телеканалів – Першого національного, УТР, “Культура” та обласних телекомпаній буде створене суспільне телебачення. В той же час національне радіо піде тією ж дорогою – на базі УР-1, “Промінь”, “Культури” та обласних радиокампаний створять громадське радіо.

“На базі Першого національного, УТР, “Культура” та обласних телекомпаній буде створене суспільне телебачення, а на базі УР-1, “Промінь”, “Культура” та обласних радиокампаний – громадське радіо”, – повідомив напередодні голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко.

Томенко прихильник того, щоб зробити третій канал – канал іномовлення, який буде транслюватися на Росію і СНД, і англійською – на західний світ.

“Його можна було зробити на базі каналів УТР, “Перший Ukraine”, – сказав народний депутат.

Нагадаємо, 17 квітня Верховна Рада прийняла Закон “Про суспільне телебачення і радіомовлення України”. Зазначеним законопроектом передбачається створення національної громадської телерадіокомпанії України (НСТУ). Законопроект передбачає, що компанія фінансується за рахунок бюджету протягом 4 років з дня набрання чинності цим законом. Після цього періоду компанія може фінансуватися за рахунок продажу власних програм, благодійних внесків, інших надходжень. Фінансування телекомпанії з бюджету складе 0,2% витрат держбюджету.

© artnews.in.ua

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.