Європейські освітяни до своїх колег в Україні: «Наші серця відлунюють вашими стражданнями, а наша спільна молитва дає надію на краще майбутнє…»

Тривалий і трагічний суспільний конфлікт в Україні не залишив байдужими провідних європейських освітян — представників провідних професійних об’єднань та організацій. Свою солідарність із європейськими прагненнями українців за право жити в демократичній країні із сильним, плюралістичним громадянським суспільством висловили керівники Європейської ради національних асоціацій незалежних шкіл – Сімон Стін, Пер Крістенсен та Софія Рейс. Ця впливова громадська організація об’єднує національні представництва католицьких, протестантських та приватних шкіл у більшості європейських країн. У своїх численних листах і телефонних дзвінках освітяни Нідерландів, Бельгії, Польщі, Угорщини, Болгарії, Іспанії та Португалії заявляють про своє співпереживання, солідарність і братню молитву та віру в мирне закінчення конфлікту в Україні. Про це повідомив о. Роман Небожук, радник Комісії освіти і виховання УГКЦ.

Події в Україні з болем відлунюють у серцях членів Європейської асоціації освітнього права та політики. Лідери цієї організації – професори Ян Де Груф та Грасьєн Лоуерс, у листі-підтримці на ім’я радника Комісії освіти і виховання УГКЦ о. Романа Небожука зазначили: «Жертовність і мужність українських людей проти гноблення не може погасити їх дух надії на краще майбутнє. Ми щиро сподіваємося, що жертовність людей, які, незважаючи на жорстокі побоїща, стоять на холоді протягом декількох тижнів, була почутою всіма членами Європейської асоціації. Ми продовжуватимемо підтримувати вас і ваших колег у вашій меті і зміцнювати нашу співпрацю».

Не менш зворушливого листа отримали і від одного із тих, хто започаткував загальноєвропейський освітянський громадський рух, католицького священика з Іспанії Карлоса Діаса Муніци: «Наші очі звернені на вашу країну, наші серця відлунюють вашими стражданнями, а наша спільна молитва подає надію на краще майбутнє…».

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.