Блаженніший Любомир: Хто хоче пізнати українця – мусить читати Шевченка

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) вважає, що Тарас Шевченко найкраще з українських поетів зумів висвітлити нашу українську душу. У проекті «Кобзар єднає» Блаженніший Любомир розповів, що малим хлопцем часто хворів і за той час вчив вірші Шевченка. А коли був молодим парохом, духівником Українського народного союзу, у так званій Союзівці (Америка), то завжди з громадою старалися організувати Шевченківський концерт у березні.

«Ціла громада була згуртована навколо Шевченка. Біблія і Шевченко допомагали й були основою національної, релігійної ідентичності. І для свідомих людей не може бути сумніву в побожності Шевченка, – розповів колишній Глава УГКЦ.

Духовний лідер українців відзначив, що він завжди дуже радо читає поета. «Мовно це дуже гарні тексти. Мелодія їх мене завжди тішила». Крім того, Блаженніший відзначає простоту творів Тараса Шевченка. «Він так говорить, що і престарілий, і дитина можуть тішитися тим, що читають. На мою думку, це – прикмета великого поета», – сказав він.

Як приклад простоти і величності поезії Кобзаря Архиєпископ наводить «Думи мої, думи мої». «Хтось скаже: от, вірш. Але скільки за тим криється людини, людського переживання, людської природи. Шевченко з наших поетів, можливо, найкраще зумів висвітлити нашу українську душу. Хто хоче пізнати українця – мусить читати Шевченка», – вважає Блаженніший Любомир.

Він зазначив, що 200-літній ювілей Шевченка дуже важливим. І не лише, щоби прославити його, а це – нагода втягнути того духа, яким він до нас звертався. Тобто свою свідомість оживити словами Шевченка.

«Я радо бачив би, якби люди: малі діти, старші, престарілі не лише читали Шевченка, а й рецитували його. Якщо б ми всі це зробили – перейняли дух Шевченка, дух українства, який він так прекрасно схопив, то другорядні справи, з якими нам сьогодні доводиться мати справу, боротися, перестали би бути такими важливими. Тому що ми були б дуже свідомі, хто ми є. І що ми є один народ, одна єдність, одна велич», – наголосив Блаженніший Любомир (Гузар).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Культурне життя | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.