Аlfa Jazz Fest під тиском громади скасовує завтрашні концерти та змінює формат сьогоднішніх

У зв’язку із трагічними подіями, які відбулися сьогодні вночі на Луганщині, переформатовані усі вечірні виступи в рамках міжнародного джазового фестивалю Alfa Jazz Fest. Сьогодні – мотилва-реквієм. Завтра концертів не буде.

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий під час зустрічі з активістами, що просили його скасувати фестиваль. Зустріч почалася хвилиною мовчання, після якої мер озвучив позицію міста та організаторів у непростій трагічній ситуації, що склалася.

Активісти називали саме проведення Alfa Jazz Fest в такий час недоречним і наполягали на повному скасуванні концертів. Відповідне звернення громадських рухів «Народний контроль», Народна Самооборона Львівщини та «Економічний бойкот. Львів» передали міському голові.

Під тиском громадськості, організатори Alfa Jazz Fest переформатували усі вечірні виступи. Сьогодні – мотилва-реквієм. Завтра концертів не буде

«Це велика біда і велика втрата для нас. Але ми повинні повестися як цивілізовані люди. Цивілізовано висловлювати нашу жалобу. Сьогодні музиканти, які приїхали з багатьох країн світу хочуть своєю молитвою вшанувати пам’ять загиблих. Як це є в католицьких храмах, коли грає орган. Як це є в православних, коли є спів. Як це є в храмах євангелистів, де звучить фортепіано. Більшість цих виконавців співають у церковних храмах. Давайте дамо їм це зробити, щоб весь світ бачив, що ми цивілізовані люди і з цілого світу приїхали підтримати Україну у цей складний час. Думаю, що кремлівська пропаганда не хотіла би, щоб до нас хтось приїжджав. Щоб картинка з України йшла тільки така, ніби тут біда чорна», – зазначив Садовий.

«Міський голова вдається до маніпуляцій. Ніхто не приїжджав до Львова для того, щоб співати на реквіємі. Вони приїхали грати джаз. Гості приїхали сюди розважатися, і як нам дали зрозуміти вони заплатили гроші і повинні ці розваги отримати», – зазначив голова громадсько-журналістського руху «Народний контроль» Андрій Мисик.

О 17.00 активісти та міська рада закликають громадськість зібратися на Площі Ринок зі свічками для молитви-реквієму, що відбудеться замість одного із запланованих концертів Альфа Джаз Фесту. Інші вечірні виступи із зміненим репертуаром розпочнуться хвилиною мовчання у парку ім. Богдана Хмельницького.

ZIK

Опубліковано у Культурне життя. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.