Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


З життя Церкви (2009 рік -- Рік християнського покликання з особливим наголосом на священичому покликанні)

владика Святослав ШевчукПро українську громаду та про УГКЦ в Аргентині слухачам Радіо «Воскресіння» розповів єпископпомічник єпархії Покрови Пресвятої Богородиці Української ГрекоКатолицької Церкви в Буенос-Айресі владика Святослав Шевчук. Владика також поділився враженнями та спогадами про візит «Ад ліміна апостолорум» та свою першу зустріч зі Святішим Отцем Бенедиктом ХVI. 

отець Августин Баб'якГість студії Радіо «Воскресіння» священик УГКЦ отець Августин Баб'як розповів про свою душпастирську працю, якій присвятив багато років на теренах Польщі, Франції та Італії. Зокрема, він тривалий час був душпастирем українців греко-католиків у французькому місті Ліон. У 1994-1998 отець фото 5 Августин навчався в Ліонському католицькому університеті, де захистив докторську дисертацію на тему «Пасторальна діяльність митрополита Андрея Шептицького у Львівських синодах 1940-1944 рр.» Нині він виконує душпастирські обов'язки у Римі. Доктор богослов'я Августин Баб'як -- автор ряду наукових праць, присвячених Митрополитові Андрею Шептицькому. Його перу належить також книга «Нові українські мученики XX століття», де по-новому висвітлено ставлення західних кіл та Ватикану до репресій, яким піддавалася Українська Греко-Католицька Церква за часів Радянського Союзу, коли навіть правозахисні міжнародні інституції майже не займалися фактами жорстокого переслідування греко-католиків.

Лідія КупчикУ тематичному циклі радіопередач «Життєносні стовпи Церкви» слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу почути розповіді про зародження покликання до душпастирського служіння, умови духовного зростання, а також діяльність священослужителів УГКЦ у період ліквідації Церкви, яка розпочалася у квітні 1945 року. Зокрема, у радіосерії йшлося про пастирську діяльність отця-доктора Ігнатія Цегельського; про терпіння за віру Христову отців-деканів Володимира Левицького, Володимира Чубатого, Романа Лиска, Володимира Лиска; отців Йосифа Осташевського, Петра Мекелити, Миколу Цегельського, Михайла Цегельського, Миколу Лиска, Володимира Ратича, Степана Ратича, Йосифа Осташевського, Василя Диду, Павла Брицького, Миколи Землинського, Анатоля Байрака ЧСВВ, Ярослава Муровича, Володимира Кармазина, Антонія Масюка, Василя Галія.

Автор цього циклу радіорозповідей Голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських жінок Лідія Купчик.

Митрополит УГКЦ Андрей Шептицький1 листопада цього року Церква вшановувала 65-і роковини з часу смерті Митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького.

На хвилях радіо «Воскресіння» неодноразово звучали розповіді про великого Мойсея українського народу, людину, яка ще за життя здобула визнання серед українців і чужинців, людину, якій ще за життя було поставлено у Львові два пам'ятники: перед Богословською Академією і Національним музеєм.

Про мистецтво Митрополит писав мало. Він здебільшого говорив про мистецтво й, головне -- діяв, розвиваючи українське мистецтво та, загалом, усю українську культуру.

Заслугою Митрополита Андрея є створення Національного музею у Львові. Тут збережено сто сорок тисяч унікальних пам'яток, які ілюструють розвиток українського мистецтва майже тисячолітнього періоду. Серед них 4 тисячі іконописних творів -- найбільша в світі збірка ікон ХІІІ-ХVIII століть. 

Працівник Національного музею у Львові мистецтвознавець Ірина Гах у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповіла про любов Митрополита Андрея до мистецтва та його роль у заснуванні і постійному поповненні збірки українського мистецтва у цьому закладі.

отець Ігор Цар1 січня цього року минуло 100 літ з дня народження Степана Бандери ­ громадськополітичного діяча, ідеолога українського національного руху ХХ ст., який віддав своє життя задля того, щоб була незалежна українська держава та Церква. З цієї нагоди у видавництві «Папуга» вийшла друком книга «За що ми любимо Бандеру». Про сумісність понять «християнство та збройна боротьба» у програмі Радіо фото 9 «Воскресіння» розповів автор видання отець Ігор Цар.

отець Тарас Милян

Про підготовку святкової міжконфесійної зустрічі «Святкуймо Воскресіння разом» у Шевченківському гаю у Львові, а також Дня молоді, для слухачів Радіо «Воскресіння» розповів голова комісії у справах молоді Львівської архієпархії УГКЦ отець Тарас Милян.

«Слово Боже у житті та місії Церкви в Україні» -- міжнародна науково-практична конференція під такою назвою відбулася 19-20 травня 2009 року в семінарії Св. Духа у Львові. Її фото 10 організатори: Патріарша катехитична комісія УГКЦ та Катехитичнопедагогічний інститут УКУ. Мета заходу -- усвідомити важливість Божого слова у житті та місії Церкви в Україні у світлі вчення Синоду єпископів. Завдання конференції -- накреслити план дій та шляхи втілення в життя біблійного апостоляту в УГКЦ.

сестра Луїза ЦюпаПро те, як виникла ідея проведення конференції, її завдання, в інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» розповіла сестра Луїза Цюпа, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

о. Тарас Барщевський
Окрім цього у програмі прозвучала розповідь про презентацію двох книг, яка відбулася під час роботи конференції. Це праця архиєпископа Николи Етеровича «Дорогами України», яку проедставив владика Гліб Лончина, та Нового завіту з коментарем Єрусалимської Біблії який представив координатор біблійного апостоляту УГКЦ о. Тарас Барщевський.

поетеса Ірина Вовк6 травня Православні та ГрекоКатолицька Церкви вшановують великомученика Юрія Переможця. Він загинув мученицькою смертю у 303 році під час переслідувань християн за часів імператора Діоклетіяна. На іконах святий Юрій часто зображається на білому коні зі списом у руці, яким він вражає змія. Цей сюжет символізує перемогу Христової Церкви над спокусником дияволом -- «стародавнім змієм».

Святий великомученик Юрій також вважається покровителем військових, адже він був військовим.

Про традиції та звичаї, пов'язані із цим святом, у програмі Радіо «Воскресіння» розповіла завідувач відділу етноміфології Львівського музею Історії релігії, поетеса Ірина Вовк.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP