Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Сакральне мистецтво

Про творчість українського кобзаря Ярослава Криська, ступені особистого духовного зростання та шлях до вершин творчості у тематичній передачі розповів слухачам Радіо «Воскресіння» постійний автор, заслужений журналіст України Василь Глинчак.

Цього року Львівський музей історії релігії відзначив своє 35-ліття. У ньому зібрані унікальні матеріали, що висвітлюють історію світових та національних релігій, діяльність церков. Унікальністю цього музею є також те, що на теренах колишнього Радянського Союзу є лише три музеї такого профілю: окрім Львівського -- державний музей історії релігії у Санкт-Петербурзі та державний музей історії релігії у Гродно (Білорусь).

Зоряна БіликПро історію створення та сучасний стан музею слухачам Радіо «Воскресіння» у тематичному випуску розповіла директор Львівського музею історії релігії Зоряна Білик. У програмі взяли участь також працівники музею, які розповіли про працю у своїх структурах. Це, зокрема, завідувач експозиційного відділу Лідія Савчук, завідувач відділу юдаїки Максим фото 60 Мартин, завідувач реставраційного відділу Марія Боньковська, завідувач науковометодичного відділу Микола Хмільовський, завідувач науково-освітнього відділу Лідія Довгань та завідувач виставкового відділу Руслана Бубряк.

Мар'яна КавінськаЦього року у Львівському музеї історії  релігії Фундація сучасного сакрального мистецтва «Symbolum Sacrum» представляла виставку «Євхаристія» із творів сучасного живопису, скульптури та графіки. Сакральні твори, які можна було оглянути у виставковому залі музею -- колишній трапезній -- є частиною збірки фундації, що надає проектні стипендії художникам і скульпторам, які працюють у сфері сакрального мистецтва. Метою діяльності фонду є організація мистецьких подій, які спонукають до віри в людину через віру в Бога та підтримання прагнення молодих художників втілити своє -- оригінальне бачення Ісуса Христа, святих та ангелів, втілити особисто віднайденого Бога в малярстві, графіці та скульптурі.

Про фундацію «Symbolum Sacrum» та виставку «Євхаристія» слухачам Радіо «Воскресіння» розповіла гість студії куратор виставки Мар'яна Кавінська.

Ірина Ключковська«Діти емігрантів про себе. Сповіді. Думки. Судження... Біль» Дві книги під такою назвою вийшли друком у видавничому відділі «Артос» Фундації «Андрей». Книги презентовані Міжнародним інститутом освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного Університету «Львівська політехніка». Книга містить твори учасників Міжнародного конкурсу української творчої молоді «Діти емігрантів про себе», проведеного у 2008 році. Зі сторінок видань «Діти емігрантів про себе. Сповіді. Думки. Судження... Біль» промовляють ті, хто не вміє лукавити і хитрувати, викручуватися і шукати вигоди. Діти. Лише дітям дано так просто і невимушено взяти в руки своє серце -- ще маленьке за розміром, але величезне за мірою любові і теплоти, яка його наповнює, -- і простягнути читачеві.

Про те, як виникла ідея цього видання у програмі Радіо «Воскресіння» розповіла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою, керівник проекту «Діти емігрантів про себе» Ірина Ключковська.

Михайло ПерунУ програмі також прозвучали думки директора видавничого відділу «Артос» Фундації «Андрей» Михайла Перуна  щодо питання української еміграції.

У розповіді про презентацію книг звучали також коментарі Лауреата національної премії імені Тараса Шевченка, редактора та упорядника видання «Діти емігрантів про себе. Сповіді. Думки. Судження... Біль» Ігоря Калинця, а також фрагменти розповідей деяких осіб, чиї роздуми вміщені у виданнях.

Вже понад сорок років численні хорові колективи виконують пісню «Засвистали козаченьки» у спотвореній, ще за радянських часів, версії.

Про те як виглядав первісний текст пісні, яким чином з'явився новий варіант а, також, про мовно-стилістичний аналіз фрагментів пісні йшлося в тематичному випуску Радіо «Воскресіння» за участю мистецтвознавця Василя Глинчака.

Як зберегти християнські закони у безбожному середовищі, як стати корисним та успішним у своєму професійному розвитку і, зрештою, як протистояти викликам життя -- на ці та чимало інших запитань звучали відповіді у серії розповідей про життя унікальної особистості минулих літ, новомученика, архиєпископа Російської Православної Церкви та відомого хірурга Луки Войно-Ясенецького.

Цілий пласт історично- богословського матеріалу у доступній формі популярнопізнавальних розповідей піднятий у серії радіопрограм, підготованих за працею польського богослова отця Антоні Пацьорека «Біблія для кожного».

диктор Орест ГардаВ одній з найпопулярніших рубрик «Літературна сторінка» цього року звучала радіоверсія книги відомого російського богослова Олександра Меня «Перші апостоли». Текст озвучив диктор Орест Гарда.

Іконостас пензля Івана Рутковича з церкви Різдва Христового міста Жовкви Львівської області, відомий як Жовківський іконостас, датується 1697-1699 роками. Жовківський іконостас -- останній відомий нам монументальний і водночас найвизначніший твір митця. Іконостас вражає багатством кольору, різьби та позолоти, розбудованістю сюжетів, об'єднаних у тематичні цикли, і, зокрема, розмірами: приблизно 12 на 13 метрів. У первісному вигляді іконостас складався з семи рядів: намісного (з дияконськими і Царськими фото 65 вратами), додаткового (з композиціями Євангельського змісту), ряду неділь П'ятдесятниці, рядів Моління і пророчого. Увінчувало ансамбль Розп'яття з пристоячими.

академік Володимир ОвсійчукДо Національного музею у Львові іконостас потрапив у 1937 році. З того часу над ним проводилися реставраційні роботи. Окремі ікони і фрагменти декоративної різьби було виставлено в музейній експозиції. Та головна частина реставраційних робіт проводилася вже у 2008-2009 роках під керівництвом реставратора вищої категорії, заслуженого працівника культури України Володимира Мокрія. Завдяки проведеній реставрації збережений іконостас постає перед глядачами у залах Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові в усій повноті і багатстві кольорової гами, яку було відкрито з-під кіптяви і нашарувань пізнішого часу.

У програмі Радіо «Воскресіня» звучала розповідь про відкриття виставки. Зокрема, про місію та значення ікон у церкві та в житті кожного християнина, і, зокрема, про значення іконостасу Івана Рутковича звучала розповідь ієромонаха Корнилія Яремака; про цінність школи Івана Рутковича, про те що на іконах майстра повинні вчитися сучасні молоді художники, розповідав академік Володимир Овсійчук.Грані екуменізму

Роман ФігасЕкуменізм -- це рух за подолання відчуження, протистояння та ворожнечі між християнами, рух за створення братніх стосунків між ними та налагодження співпраці, щоб спільно в один голос свідчити світові про єдиного Христа та спільно шукати відповіді на виклики сучасного світу; у своїй найвищій точці -- це рух за досягнення сопричастя та єдності між християнами, задля сповнення заповіді Христа: «Щоб усі були одно...». Про те, як готуються спеціалісти з екуменічних питань, а, зокрема, про дистанційну магістерську програму екуменічних наук при УКУ, йшлося у програмі Радіо «Воскресіння» за участю ліценціанта догматичного богослов'я Романа Фігаса.

м. Пафос на КіпріЗа астрономічними розрахунками у 2010 та 2011 роках дати святкування Христового Воскресіння у східній і західній традиціях співпадуть. Увесь світ відзначатиме разом найбільше християнське свято в році. Варто прикласти всіх зусиль, щоб такий збіг дат не залишився радісним винятком, а став правилом для майбутнього, тим більше що певний консенсус і поступ в цьому питанні християнами вже досягнуті. Зокрема, у 1997 році, Всесвітня Рада Церков організувала нараду в місті Алеппо (Сирія), де богослови католицької, протестантської та православної Церков постановили, який спосіб обчислення єдиної дати святкування Пасхи є найбільш прийнятним та закоріненим у традицію. Цього року в Інституті Екуменічних студій Українського Католицького університету відбувся семінар, присвячений питанню визначення єдиного дня святкування Пасхи для всіх християн світу. Про цілі, поставлені перед учасниками семінару, а також про консенсус, досягнутий в Алеппо слухачам Радіо «Воскресіння» розповів учасник семінару, ліценціант догматичного богослов'я Роман Фігас.

отець Іван ДацькоЦього року з 16 до 23 жовтня у м. Пафосі на Кіпрі відбулася одинадцята зустріч Спільної міжнародної комісії для богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою Церквами. Тема зустрічі: «Роль Єпископа Риму у церковному сопричасті першого тисячоліття». У засіданнях взяли участь двадцять католицьких представників. З православного боку були представлені 13 Церков. Комісія працювала під керівництвом двох співголів: Кардинала Вальтера Каспера та Митрополита Йоана Пергамонського. Українську ГрекоКатолицьку Церкву на 11-ій пленарній сесії Спільної комісії представляв отець-доктор Іван Дацько, Президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету. Отець Іван Дацько поділився із слухачами Радіо «Воскресіння» своїми враженнями про зустріч.[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP