Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Радіосерії

«Великі мандри»
Про більш як двадцятилітню прощу до святих місць Сходу нашого земляка Василя Григоровича-Барського йшлося у серії передач Радіо «Воскресіння» під назвою «Великі мандри».

Свою велику подорож Барський розпочав у 1723 році, ще будучи юнаком, а повернувся до Києва аж через 24 роки вже зрілим та, водночас, виснаженим чоловіком. Йому судилось фото 35 лише місяць прожити у рідному Києві. У жовтні 1747 року великий мандрівник упокоївся в Бозі.

Василь Григорович Барський залишив для нас чудовий спадок -- мандрівні записки та великий приклад любові до Господа нашого Ісуса Христа... Завдяки україн­ ському науковцеві Петрові Білоусу, мандрівні нариси Барського були перекладені на сучасну українську мову, а видавництво «Основи» у 2000 році здійснило видання цього твору.

«Дорога до храму»
У численних радіопередачах серії «Дорога до храму» звучали розповіді доктора історичних наук, письменника Петра Шкраб'юка про відомих у суспільстві людей та їхні дороги до навернення. Зокрема, звучали розповіді про духовну поезію та діяльність літератора Богдана Мельничука, творчість та духовний зріст поета Йосифа Спектора.

«Ватикан»
місто ВатиканЦього року виповнюється вісімдесят років з часу підписання Латеранських угод, якими було започатковано новітню Папську державу-місто Ватикан. У програмах Радіо «Воскресіння» звучала серія радіорозповідей про цю державуфеномен та її місце в історії Вселенської Церкви. Зокрема, прозвучали розповіді про державний устрій, структуру влади та символіку держави Ватикан, конклав, швейцарську гвардію, особливості освіти у вищих богословських навчальних закладах Ватикану, принципи діяльності та систему дипломатії держави Ватикан і т. д.

Радіопередачі підготовано за участю заступника головного редактора всеукраїнського журналу «Католицький вісник» Олексія Браславця.

«Стежками Божих заповідей»
У серії духовних наук рубрики «Стежками Божих заповідей» слухачі радіо «Воскресіння» мали змогу почути духовні науки на найрізноманітніші теми, які тією чи іншої мірою ілюстрували духовні закони десяти Заповідей Божих. Серед них духовні науки отця Юрія Саквука про ставлення Церкви до окультизму та різного роду цілителів, про творення ідолів, про важливі умови необходні для доброї сповіді, про те, у чому полягають порушення окремих Заповідей.

«На п'єдесталі вітрів Флоренції»
Цього року минає 570 літ з того часу, коли відбулася Флорентійська унія між західною (римською) та східною церквами. Її метою було об'єднання розколеної Церкви. Унія прийнята на Флорентійському соборі, в якому взяв також участь і київський митрополит. Про передумови Флорентійської унії, її причини та наслідки, а також роль та значення для Вселенської Церкви у програмах Радіо «Воскресіння» звучала серія розповідей у рубриці «На п'єдесталі вітрів Флоренції». Її автор -- редактор Володимир Качур.

«Богословські зустрічі»
Цікаві, часом несподівані теми висвітлювалися цього року у серії радіопрограм «Богословські зустрічі». Учасниками цих передач були священики та миряни, які представляють думку Церкви з тих чи інших питань, проте подають свіжий, часто несподіваний погляд на деякі, начебто, відомі проблеми. Ось декілька резонансних тем наших авторів цієї серії.

редактор Любомира Бурка, Галини Кришталь та о. Ігор БойкоНові сучасні технології фото 36 настільки заполонили наше суспільство, що іноді за ними, за цим витвором людського розуму, не бачимо самої людини. Цей Божий дар, людське життя, стає мов би несуттєвим придатком технічних здобутків, об'єктом маніпулювання свідомістю і тілом. Людина прагне зайняти місце Господа, порушуючи при цьому моральний Божий закон і знищуючи себе. Наука поступово стає монстром, який поглинає свого творця-людину. Інтереси фото 30 науки і суспільства стають вищими за інтереси окремої особи. Як захистити людину від зазіхають на її народження, життя і смерть? Де пролягають моральні межі у питаннях генної терапії, штучної зміни статі, штучного запліднення, лікування з використанням стовбурових клітин, застосування генномодифікованих рослин для харчових цілей, втручання у людський організм? Як може виявлятися любов? Чи зовнішні прояви любові завжди мають глибинну суть? На ці запитання покликана дати відповідь наука біоетика. Її основоположна ідея -- захист прав, свободи і гідності людини. Про біоетику у студії Радіо «Воскресіння» розповідали доктор морального богослов'я, декан філософсько-богословського факультету Українського Католицького університету отець Ігор Бойко (на фото: редактор Любомира Бурка, Галини Кришталь та о. Ігор Бойко) та доктор морального богослов'я, викладач УКУ Галина Кришталь. 

Олег КіндійЧитаючи богословську літературу чи слухаючи богословів, спостерігаємо іноді різні інтерпретації слів «православний» і «католицький». Яке ж, властиво, первісне значення цих слів для слухачів Радіо «Воскресіння» розповів отець Михайло Димид, доктор східного церковного права, перший ректор відновленої Львівської богословської академії.

Чи справді реальний Ісус Христос збігається з нашими уявленнями про Нього. Чи Його можливо насправді пізнати і як Його пізнавати?

Про пізнання Христа у студії Радіо «Воскресіння» розповідав доктор богослов'я, заступник завідувача кафедри богослов'я Українського Католицького університету, Олег Кіндій

інтерв'ю з доктором богослов'я Михайлом Петровичем та доктором літургійного богослов'я Петром СабатомПід час міні-богословських зустрічей у студії Радіо «Воскресіння» йшлося про актуальні для християн теми, пов'язані із духовним життям, Церквою, статевою і подружньою фото 38 етикою. Зокрема, в інтерв'ю з доктором богослов'я Михайлом Петровичем та доктором літургійного богослов'я Петром Сабатом, мова йшла про актуальні питання молитовнолітургійного життя Церкви, основні етапи історичнобогословського шляху, літургійний рік та його складові, духовний зміст Таїнства подружжя та ін.

Що означає бути щасливим? Чи можна бути щасливим у сім'ї? Від чого залежить особисте і сімейне щастя? Що його зумовлює? Що говорили святі Отці Церкви про статевість, сім'ю та подружжя? Про це у серії передач Радіо «Воскресіння» розповідала доктор морального богослов'я, викладач Українського католицького університету Галина Кришталь.


о. Михайло Димида«Херсонеське таїнство свободи»
Чому виникла реформа Лютера і почав поширюватися протестантизм? Що говорив митрополит Андрей Шептицький про церкву? Яими були передумови та рішення Першого Ватиканського собору?

Відповіді на ці та чимало інших запитань слухачі Радіо «Воскресіння» почули у розповідях доктора східного церковного права о. Михайла Димида, автора книги «Херсонеське таїнство свободи» і ведучого однойменної серії радіопрограм. Загалом, у цій рубриці йшлося про еклезіологію -- богословське вчення про Церкву, її роль та розвиток у суспільстві.
«Українські художники початку ХХ століття»
Цього року у численних передачах Радіо «Воскресіння» звучала серія радіорозповідей про плеяду українських художників початку ХХ століття, у творчості яких є чималий доробок творів сакрального мистецтва. Про багатьох з них загалу відомо дуже мало, саме тому завданням цих радіопрограм було розповісти досить детально про їхнє життя, і краще зрозуміти їх твори, які сьогодні можна побачити в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, у Львівській картинній галереї, у церквах Львова і невеликих сіл на Львівщині чи Тернопільщині.

Ірина ГахЦього року українська громадськість відзначала 130-у річницю з дня народження Антона Манастирського. Він був одним з плеяди художників, які свого часу отримали можливість здобути мистецьку освіту і пізніше створювати шедеври сакрального мистецтва завдяки Митрополиту Андрею Шептицькому. Митрополит Андрей не лише призначав стипендію на навчання здібним дітям з незаможних родин або дітям-сиротам чи напівсиротам, а також як добрий пастир по-батьківськи опікувався ними і під час навчання, і після його закінчення. Усі стипендіати Митрополита фото 40 Андрея повернулися з закордонних студій на батьківщину, щоб свої талант і вміння відати українському народові і цим також висловити вдячність Митрополиту Андрею.

Розповідь про Антона Манастирського підготувала кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові Ірина Гах.

Юліан БуцманюкНе всіх художників того часу добре знає український загал. Дехто відомий досить мало, головним чином, в колі мистецтвознавців і поціновувачів мистецтва, як, наприклад, Юліан Буцманюк, автор шедеврів сакрального мистецтва, який, проте, через своє стрілецьке минуле і еміграцію за кордон був негласно заборонений радянською владою.

Фоторепродукції його робіт, а саме, розпис церкви Хреста Чоловіколюбця у Жовкві, на Львівщині, можна оглянути на сайті Радіо «Воскресіння».

Царські врата іконостасу зруйнованої семінарії Святого ДухаУ циклі радіопрограм «Українські художники початку ХХ століття» звучала також розповідь про життя та твори сакрального мистецтва Петра Івановича Холодного (на фото: Царські врата іконостасу зруйнованої семінарії Святого Духа). Вітражі його роботи «Богородиця» можна оглянути у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Львові. Окремі його роботи також можна знайти і на сайті Радіо «Воскресіння» у рубриці «Мистецька фотогалерея. Давні українські вітражі».

Бог Отець з іконостасу церквив Пустомитах на Львівщині

Гідним представником плеяди українських художників також є Дам'ян Горняткевич (на фото: Бог Отець з іконостасу церкви в Пустомитах на Львівщині). Про нього відомо не так вже й багато: художник, дослідник історії українського мистецтва, історик Церкви, бібліофіл. У серії програм «Українські художники початку ХХ століття» про його життя та творчість розповіла кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові Ірина Гах.

Ім'я Михайла Львовича Бойчука відоме широкому загалу, адже Україна в 20-30 рр. ХХ століття виходить на світовий рівень саме завдяки виставкам, організованим за кордоном його учнями, так-званими «бойчукістами». Про них багато говорять і пишуть, знавці дають їх роботам найвищу оцінку як дійсно унікальному та самобутньому явищу. Спочатку Радянська влада дозволяє Михайлові Бойчуку втілювати свою програму анонімної й колективної монументальної творчості, яка грунтується на синтезі мистецтв: візантійського, давньоукраїнського іконопису, народного мистецтва. «Бойчукісти» працюють багато і плідно. Оформлені ними будівлі називають «чудом ХХ століття».

Тайна вечеряПроте трагічна доля спіткала Михайла Бойчука та більшість його учнів і послідовників. Не краще майбунє чекало і його твори. Горезвісним актом 1952 року, коли було знищено близько 2000 творів так званого «націоналістичного спрямування», до чорного списку потрапили 13 творів Михайла Бойчука. Їх було знищено. В фондах Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові вціліла лише «Тайна вечеря», створена для дяківської бурси у Львові.

Про становлення Бойчука-художника та галицький період його життя і творчості слухачам Радіо «Воскресіння» розповіла кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Ірина Гах. 

ПієтаУ серії передач «Українські художники початку ХХ століття» радіослухачі ознайомилися також з творчістю Михайла Осінчука. Чимало ікон цього видатного художника збереглися і їх, зокрема, можна побачити у Домініканському костелі (на фото: «Пієта»), церкві Преображення Господього у Львові.

Остерігаючись сталінського геноциду, в 1944 році Михайло Осінчук емігрував до Німеччини. У післявоєнні роки жив у Нью-Йорку. Там, за океаном, художник виконав чотири іконописні поліхромії в США та дві в Канаді. З плином літ, відійшовши від стінопису, займався станковим мистецтвом, створивши серію нових ікон, портретів та історичних композицій.

художник і скульптор Олександр АрхипенкоДетальну розповідь про творість славетного художника і скульптора, його зв'язок з Україною, а саме з Національним музеєм у Львові, директором якого в той час був Іларіон Свєнціцький, у програмі Радіо «Воскресіня» підготувала кандидат мистецтвознавства Ірина Гах.

Серед численних передач рубрики «Українські художники початку ХХ століття» звучала також радіорозповідь про життя і творчість українського художника і скульптора Олександра Архипенка. Для слухачів Радіо «Воскресіння» її підготувала кандидат мистецтвознавства Ірина Гах. 

емаль М. Дольницької «Рай»У циклі програм «Українські художники початку ХХ століття» звучала серія розповідей про жінок у мистецтві того періоду. Зокрема, мова йшла про художниць Олену Куль­ чицьку, Марію Дольницьку та Ярославу Музику. Ми­ стецтвознавець Ірина Гах розповідала про роботи цих художниць у емальєрстві (на фото: емаль М. Дольницької «Рай»)

Ярославу Музику, яка займалась живописом, у тому числі на склі, мозаїкою, графікою, карбуванням, килимарством. А любов до емалі перейняла від Олени Кульчицької та Марії Дольницької.


«Світ Миколи Гоголя»
Микола Васильович ГогольЦього року виповнилося 200 років з дня народження Миколи Васильовича Гоголя. В Україні цей ювілей широко відзначався також і на державному рівні. Радіо «Воскресіння» також долучилося до вшанування пам'яті цього видатного українського письменника. Розповідь про його духовні погляди та творчість звучала у серії радіопередач журналіста Володимира Качура під назвою «Світ Миколи Гоголя».


Дмитро Степовик«Іконологія та іконографія»
Про те що таке ікона та про науки, які вивчають мистецтво іконопису, а саме іконологію та іконографію, про історію розвитку іконопису та зміни, яких зазнавала наука іконології та чимало інших питань цєї теми в ефірі Радіо «Воскресіння» звучала серія розповідей за участю професора Дмитра Степовика.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP