Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Церковний календар

Різдво

шопка

Різдвяні свята мають свої атрибути. Ялинка, Свята Вечеря, колядки, щедрівки, запалені свічки і, звичайно, шопка, без якої ми не уявляємо собі жодного храму у ці святкові дні. Для нас шопка -- це скульптурне зображення ночі народження Спасителя -- Ісуса Христа. Але далеко не всі знають коли виникла традиція створення шопок на Різдвяні свята, якою була шопка в давнину. Саме про це для слухачів Радіо «Воскресіння» розповіла Ірина Гах, кандидат мистецтвознавства, старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького.

Різдво... Це свято ми мали б зустрічати з великою радістю і духовним пережиттям. Але чи насправді нам це вдається? Часто наше святкування перетворюється на буденність, сповнену клопотами, ми не відчуваємо радості коляди, тепла родинного кола, не розуміємо глибинного значення події.

На основі першоджерела, Біблії, віднайти істинний сенс святкування Різдва, по-новому пережити і осмислити свято допомогли слухачам Радіо «Воскресіння» сторінки книжки польського священика Антоні Пацьорека «Коли Ісус народився у Вифлеємі», що побачила світ у видавництві «Свічадо». Текст озвучив диктор Орест Гарда.

13 січня Церква вшановує пам'ять святого Василія Великого -- одного з найвизначніших Отців Церкви, учителя віри і законодавця чернечого ордену.

Ольги ЛитвинСьогодні в Україні живе і продовжує традицію місіонерської, виховної та видавничої праці Василіанський чин -- дітище Святого Василія. Виданням християнської літератури займається василіанське видавництво «Місіонер». Напередодні празника їхнього святого покровителя кореспондент Радіо «Воскресіння» завітала до магазину видавництва і звернулася до маркетолога Ольги Литвин, яка розповіла про особливості цієї книгарні.

Серед інших святкових різдвяних програм Радіо «Воскресіння» звучали також різдвяні вірші та розповіді про їх авторів, серед яких є і наші слухачі.

Підготував святковий радіометаріал кандидат історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк.

письменник Петро Шкраб'юкОдним із перших заходів Комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ цього року було проведення вечора коляди для молоді та молодіжних організацій міста Львова. Відбулося це дійство 25 січня при церкві Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові. Окрім професійних виконавців, виступали парафіяльні молодіжні вертепи, проводилися розмаїті різдвяні конкурси, де молодь виявляла знання Святого Письма та українських традицій. Про особливості цього вечора, праці над його підготовкою а також про діяльність комісії для слухачів Радіо «Воскресіння» розповів о. Тарас Милян, салезіянин, новопризначений голова комісії.

18 січня за Юліанським календарем -- Навечір'я Богоявління. У цей день -- строгий піст, увечері -- пісна вечеря. Здійснюється велике або Йорданське водосвяття, яке буває лише два рази в році: в Навечір'я та на празник Господнього Богоявління. Водосвяття в Навечір'я вважається символом колишнього хрещення оглашенних, а водосвяття в день празника відбувається в пам'ять Христового хрещення в річці Йордан.

Празник Господнього Богоявління належить до 12-х найбільших свят церковного року. У Євангелії від Марка, глава 1, вірші 9-11 читаємо: «В той час прийшов Ісус з Назарету галилейського і хрестився від Йоана в Йордані. І коли виходив з води, то побачив, що розкриваються небеса, і духа, як голуба, що сходив на нього. І голос був з неба: ти єси син мій возлюблений, в ньому моє благовоління». Про свято Навечір'я Богоявління йшлося у святковій програмі Радіо «Воскресіння» в рубриці «Часослов».

Великий Піст

Справжнім випробуванням для багатьох радіослухачів є час Великого Посту, адже це період приготування до світлого празника Воскресіння Христового, яке цього року святкували 19 квітня. Мета посту -- очистити та оздоровити душу і тіло; більше часу вділяти на молитву, добрі справи та любов до ближніх. 40-денний піст відбув і сам Ісус Христос перед тим, як почав проповідувати. Піст -- це школа покути, де можна поглибити свою віру, переглянути своє життя і, наскільки це можливо, змінитись, стати кращими, вдосконалитись.

о. Назарій ЗаторськийНаголос Великого посту падає більше на духовний аспект, тому важливими є церковні практики: сповідь, відвідування богослужінь, спільні молитви, причастя. Але багатьох людей хвилює також питання, а що ж споживати під час посту? Відповіді на ці запитання дав гість студії Радіо «Воскресіння» о. Назарій Заторський, автор книги «Піст і трапеза у духовному житті», що побачила світ у видавництві «Свічадо».

Від апостольських часів найбільш природньою поставою тіла під час богослужінь було стояння. Окрім стояння маємо також такі дії як приклонення колін, поклони, лежання хрестом і схиляння голови. Саме під час Великого посту для християн великої ваги набувають такі вияви пошани до Господа як коліноприклонення та поклони. Молитися навколішках не лише у храмі, але й приватно -- дуже давня практика всіх релігій та народів.

Петро СабатСв. Василій Великий так пояснює символіку коліноприклонної молитви: «Кожний раз, приклоняючи коліна і встаючи, ми чинно показуємо, що через гріх ми впали до землі і через людинолюбність нашого Творця знову покликані до неба». Вищим ступенем покути ніж стояння на колінах, є поклони, що символізують нашу особливу пошану, покору і покуту.

Про коліноприклонення, поклони а також про Великий піст у програмах Радіо «Воскресіння» розповідав доктор літургійного богослов'я, викладач Українського католицького університету, Петро Сабат.
Лідія КовальськаПередвеликодній період -- особливий час. Він дає нам можливість фото 27 пройти з Ісусом Його хресним шляхом, а про­ йти цей шлях так як слід вірним допомагають молитва, піст і милосердя. Кожен день придатний для справ милосердя, а в передвеликодній час допомога знедоленим повинна стати потребою душі. Нам слід розуміти милосердя не лише як грошову допомогу, але й як дієву і щиру підтримку тих, хто потребує: недужих і страждаючих. Власне, про християнську любов та справи милосердя йшлося у передачі Радіо «Воскресіння», яку підготувала постійна авторка Лідія Ковальська
отць-салезіянин Євген НебеснякПро важливі питання, які стосуються духовних практик Великого посту, йшлося у духовній науці отця-салезіянина Євгена Небесняка.

Про події Великого четверга, їх значення та символіку, а також про встановлення Таїнств Пресвятої Євхаристії та священства у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповів високопреосвященний владика Ігор Возьняк.

львівський поет Зеновій Тарас МаснийСтрасний Тиждень -- час, коли Христос приніс велику жертву за людей, прийняв муки і смерть. Саме ці години життя Спасителя відтворив у віршах львівський поет Зеновій Тарас Масний. Саме про Христові Страсті, молитву, страждання Богородиці, яка бачить муки розп'ятого сина, про страждання в сучасному поетові світі -- звучали схвильовані слова віршів, які озвучив у радіопередачі диктор Радіо «Воскресіння» Орест Гарда.

Протягом Страсного тижня у передачах Радіо «Воскресіння» згадувалися останні дні земного життя Спасителя. У духовних науках та щоденних випусках рубрики «Часослов», зокрема, йшлося про особливості Богослужінь цього тижня, Літургію напередосвячених Дарів, молебень страждань Господніх, страсті, плащаницю  і т.д.

Прощення -- невід'ємна умова християнського життя, сповненого радості і душевного спокою. Коли прощаємо ближнім, то знімаємо з себе важкий тягар, оновлюємося і очищуємося духовно. Про прощення йшлося в духовній науці архиєпископа Львівського УГКЦ, преосвященного Ігоря Возьняка.

Що хотів нам донести Ісус перед своєю смертю на хресті? Чи розуміли його ті, з якими він спілкувався, зокрема, його учні? На ці та інші теми у програмах Радіо «Воскресіння» протягом Страсного тижня звучали роздуми Архиєпископа Львівського УГКЦ, високопреосвященного владики Ігоря Возьняка.

плащаниця

Великдень

Христове ВоскресінняПразник Христового Воскресіння багатий не тільки на урочисті богослужіння, величні співи і глибоко символічні обряди, збереглося багато народних звичаїв, властивих для його святкування. Одні з тих звичаїв -- мають відбиток християнства, інші сягають коренями в дохристиянські часи, коли наш народ у цей час вітав прихід весни і сонця. Християнська релігія освятила багато з тих прадавніх народних звичаїв, надала їм християнського значення і символіки. Одим з прекрасних пасхальних звичаїв є посвячення яєць -- крашанок та писанок. Про українську писанку, її історію та символіку слухачам Радіо «Воскресіння» розповіла завідувач відділом народ­ ного мистецтва Націона льного музею імені митрополита Андрея Шептицького у Львові Євгенія Дядик.

Про традиції  святкування Пасхи в Карпатах та на Прикарпатті у тематичному випуску розповіла позаштатний­ Радіо «Воскресіння» автор, Лідія Ковальська.

У радіоверсії документального телефільму «Світло Христового Воскресіння» слухачі Радіо «Воскресіння» почули цікаву розповідь про глибинні корені Великодня та святкові традиції.

Владика Софроній Мудрий та журналіст Володимир КачурУ передачі брали участь ієромонах Никанор Лоїк, єпископ УГКЦ Софроній Мудрий (на фото: Владика Софроній Мудрий та журналіст Володимир Качур), доктор богословських наук Дмитро Степовик та патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет. Автор сценарію та режисер Володимир Качур. фото 31 Про Міжконфесійну зустріч «Святкуймо Воскресіння разом», яка відбулася у Шевченківському Гаю у Львові 25 квітня цього року у програмі Радіо «Воскресіння» розповів Голова комісії у справах молоді Львівської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Милян.

Незбагненне таїнство Христового Воскресіння і в наші дні воскрешає та зцілює людські душі, дає нове життя там, де, здавалось би, панує безвихідь. Саме про цю незбагненну силу воскресіння йшлося у святковому випуску Радіо «Воскресіння» в духовній науці священика УГКЦ Ореста Глубіша.


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP