Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Соціальне служіння Церкви

Зоряна ЛукавецькаОдним із найважливіших напрямків діяльності Міжнародного благодійного фонду «Карітас України» є праця з найбільш вразливою частиною суспільства -- дітьми. Зокрема, це проекти, спрямовані на допомогу дітям-сиротам, дітям вулиці.

Про те, як вдається втілювати в життя такі проекти, а також про діяльність «Карітас» у 2009 році слухачам Радіо «Воскресіння» розповіли гості програми -- координатор проекту «Різдвяна свічка» Лідія Ковальська та керівник відділу «Карітас» по допомозі дітям, молоді та сім'ям Зоряна Лукавецька.

Нині багато чуємо про кризу родини: сім'ї розпадаються, діти стають сиротами при живих батьках, нерозуміння між батьками й дітьми, непорозуміння у подружжі. Причинами цієї ситуації є чимало факторів -- соціальні, особистісні, матеріальні. Іноді просто бракує елементарних знань, потрібні поради і допомога ззовні.

Допомогти сім'ям покликаний Центр родини, що діє при греко-католицькій церкві Христового Воскресіння у Львові. Приміщення студійно-катехитичного комплексу Центру родини були освячені у жовтні минулого року. Про діяльність центру у програмі Радіо «Воскресіння» розповів директор отець Тарас Фетьо.

Цього року у Львові розпочав благодійну діяльність Фонд розвитку шкільництва «Софія». Про завдання та плани організації в інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» розповіла керівник Фонду Оксана Кочерган.

Історія Церкви

св. Теодор СтудитОдним із визначних представників Візантійської епохи був св. Теодор Студит, ієромонах, засновник Студійського уставу, ревний захисник іконошанування, християнський поет. Про Теодора Студита у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповів академік Віктор Ідзьо.

13-14 травня цього року у Львівському музеї історії релігії проходила ХІХ Міжнародна конференція «Історія релігій в Україні». У роботі конференції взяли участь понад 200 науковців майже з усіх областей України, а також з Білорусі, Росії, Польщі, Литви, Угорщини, Словаччини.

Крім традиційних питань, які обговорювалися у шести секціях, під час цьогорічної конференції відбулися три заходи. Це круглі столи «Катакомбна церква» (присвячено 20-річчю виходу УГКЦ з підпілля), «Релігія-мас-медія-суспільство» та круглий стіл, присвячений проблемам екології в контексті співпраці науки і релігії.

У тематичному випуску Радіо «Воскресіння» окрім розповіді про роботу конференції прозвучав також фрагмент виступу священика Олега Гірника, одного з організаторів та учасника круглого столу, присвяченого екологічному фото 71 аспекту релігійної свідомості.

Віктор Ідзьо«Візантійська література та культура у IV-XV століттях» -- дослідження під такою назвою академіка Віктора Ідзя побачило світ цього року у видавництві «Сполом». У цій праці показано літературну та культурну спадщину Візантійської імперії та її вплив на формування християнської традиції України. Автор використав джерела з фондів Російської державної бібліотеки та бібліотеки Російської академії наук Москви. У книзі досліджуються праці візантійських культурних та літературних діячів, вчених Росії та України, апробовані переклади з візантійських оригіналів. Використана велика кількість літератури, яка безумовно слугуватиме джерельною базою для вивчення візантійської спадщини IV-XV століть. Про свою працю над книгою слухачам Радіо «Воскресіння» розповів гість студії академік академії наук вищої школи України Віктор Ідзьо. 

У стихирах утрені на свято славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла Церква закликає всіх до їх прослави, співаючи: «Настав для Христової Церкви визначний празник апостолів, який вимолює спасіння нам усім. Тож таїнственно заплескавши руками до них, промовмо: «Радуйтеся світильники для тих, хто в темряві, ясні зорі духовного Сонця. Радуйтеся Петре і Павле, непорушні основи божественних наук, друзі Христові, прецінні посуди, прийдіть невидимо поміж нас і наділіть надприродними дарами тих, що піснями славлять ваш празник».

Святі брати Борис і ГлібПро життя та діяльність апостолів Петра і Павла у святковій програмі Радіо «Воскресіння» розповів доктор історичних наук Михайло Кріль.

Цього року виповнюється 65 років з часу смерті Слуги Божого митрополота Андрея Шептицького. Упродовж 44-років він очолював Церкву й українське суспільство в період двох Світових воєн. Про його діяльність на чолі Церкви сказано чимало, саме тому у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» прозвучала розповідь про монаший період у житті Митрополита Андрея. Підготував розповідь позаштатний автор, журналіст Анатолій Цимбал.

Про життя та діяльність святих мучеників Бориса і Гліба (на фото: Святі брати Борис і Гліб (в хрещенні Роман і Давид), молодші сини Володимира Великого. Ікона 13 ст.), українських князів, які жили сповненим чеснот християнським життям і були дуже милосердними до вбогих і знедолених, удовиць і сиріт у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповів доктор історичних наук Михайло Кріль.

Церква і суспільство

Вже традиційно наприкінці лютого відзначаємо Свято Українських Героїнь. Про історію виникнення цього свята та героїчну українку Богдану Світлик-Литвинко у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповіла голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських Жінок Лідія Купчик.

Роман ЛискоУ цьогорічній святковій програмі, присвяченій Дню матері, прозвучала цікава, пізнавальна розповідь позаштатної авторки Радіо «Воскресіння» Лідії Купчик про силу материнської молитви на прикладі священичої родини Романа Лиска.

Наталія КопичинЯким же бачать своє майбутнє сьогоднішні діти? Якими вони бачать свою зрілість і старість? Цікаву відповідь на це запитання дав конкурс дитячого малюнку на тему «Намалюй собі життя», який відбувся у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії УГКЦ. Про результати та перебіг конкурсу у студії Радіо «Воскресіння» розповіла регі­ональний консультант недержавного пенсійного фонду «Покрова», одна з організаторів конкурсу Наталія Копичин, а також юні художники переможці у різних вікових категоріях Івасик Матківський (2-га вікова категорія), Ярослав Пиж (4 вікова категорія) та Ольга Склярська.

Лідія Ковальська, Андрій СорокалітСьогодні начебто випадає з уваги суспільства, стає зовсім дрібною і далекою думка, що кожного дня ми ризикуємо захворіти на таку добре і давно знайому хворобу, як туберкульоз. Та й хвороба Синдрому Набутого Імунодефіциту, давно перемістилася з перших шпальт газет на останні і стала для нас чимось, про що часом чуємо чи говоримо, але рідко задумуємося у вирі повсякденних турбот. А поза тим стан захворювання на СНІД, в Україні вже набув статусу пандемії. Саме про цю недугу та соціальні програми, спрямовані на захист населення від неї, про безпечне і анонімне діагностування  ВІЛ-СНІДУ йшла мова у програмі Радіо «Воскресіння» за участю працівника Міжнародного Благодійного фонду Карітас України Лідії Ковальської та лікаряепідеміолога Львівського обласного СНІД-центру Андрія Сорокаліта.

Алкоголізм, тютюнокуріння, наркоманія, ігроманія або як її ще називають, лудоманія, «інтернет залежність» -- ці та багато інших старих і нових залежностей підступно підстерігають кожного з нас. Бо кожна людина непомітно для себе може опинитися в тенетах алкоголю чи узалежнитися від Інтернету або цигарки. Але якщо доросла людина більше про це знає і в змозі свідомо опиратися цим залежностям, то діти, зокрема підлітки, беззахисні перед цими спокусами.

Олена ЦицакПро різні види узалежнень та про те, яку шкоду вони завдають здоров'ю людини, зокрема дитини, у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» розповіла лікар-нарколог Львівського обласного клінічного наркодиспансеру Олена Цицак.


Про небезпеки, заховані у дошлюбних стосунках, використання презервативів, сучасні виклики та загрози, які нависають над ненародженими дітьми, немовлятами і, особливо, над молоддю йшлося в інтерв'ю з доктором медицини з Хорватії Антуном Лісецем.

Антун ЛісецьОстанніми роками чимало українців змушені залишати рідні землі та вирушати за кордон. Сьогодні кожен мігрант чи заробітчанин-українець, зазвичай фактично виборюють у державних структур ті потреби та питання, які в інших розвинених країнах зазвичай є стандартними послугами державних служб.

Про юридичний аспект еміграції, а, зокрема, про те, як українська громадськість намагається змінити ситуацію, у тематичному випуску Радіо «Воскресіння» звучало інтерв'ю з Головою комісії УГКЦ у справах мігрантів Григорієм Селещуком. Матеріал підготувала студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Пужаковська.

отець Павло ДроздякУ серії тематичних випусків Радіо «Воскресіння» звучали розповіді постійного автора Лідії Ковальської присвячені Дню української писемності та мови -- який щороку відзначається в Україні 9 листопада. Свято встановлено у 1997 році на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства відповідно до президентського Указу «Про День української писемності та мови». За церковним календарем саме в 9 листопада вшановується пам'ять творця писемної історії Київської Русі Нестора-літописця, давньоруського письменника та історика, високоосвіченої людини свого часу, укладача «Повісті минулих літ», ченця Києво-Печерського монастиря.

Цього року особливо гостро постала проблема вірусних захворювань, часто примушуючи людей призадуматися над цінністю власного життя. Багато запитують себе, кого вірусна інфекція діткнулася безпосередньо: «Ну чому саме я?» І у цій ситуації безапеляційною інстанцією, яка вислуховує наші скарги і молитовні прохання є Господь Бог. У храмах у цей час постійно тривала молитва про оздоровлення. Про те, чим є оздоровлення і чого прагне християнська душа коли молиться за здоров'я, йшлося у тематичних випусках, які підготував до ефіру отець Павло Дроздяк на основі статті богослова Філіпа Мадре «молитва про оздоровлення».

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP