Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]


Звіт про діяльність Радіо «Воскресіння» у 2009 роціСпостережній Раді
Радіо «Воскресіння»
для розгляду на засіданні
29 грудня 2009 р. Б.

Керівник проекту: Мирослав ПАВЛЮК

Головний редактор: Василь КОВАЛИШИН


 Зміст

Вступ
Список передавачів

З життя Церкви


20-ліття виходу УГКЦ з підпілля


Церковний календар
Різдво
Великий Піст
ВеликденьДуховна наука

Радіосерії
Монашество
Свідчення віриЛітературна сторінка


Сакральне мистецтво
Грані екуменізму


Соціальне служіння Церкви
Історія Церкви
Церква і суспільство


Інформаційне обслуговування церковних
та соціальних інституцій

Аудіокниги та радіосеріали на компакт-дисках

  Молимося за наших жертводавців!

Вступ

2009 рік проголошений Українською Греко-Католицькою Церквою роком християнського покликання з особливим наголосом на священичому покликанні. У своєму зверненні з цієї нагоди Блаженніший Любомир наголосив, що Синод мав на меті 2009 року звернути увагу Церкви також на інші важливі завдання на цей рік, серед яких євангелізація та місійний дух: «... іти й ділити із другими ту нашу віру, любов, яку ми завчили від Ісуса Христа».

Ці теми, безперечно, стали основними орієнтирами в праці Радіо «Воскресіння» цього року. Використовуючи потенціал засобу масової комунікації, редакція Радіо «Воскресіння» доносила до широкої аудиторії як новини про важливі події в житті Церкви так і різнопланові аудіоматеріали християнського змісту. Окрім того Радіо «Воскресіння» закликає слухача знайти час на молитву, на читання Святого Письма й прийти на Святу Літургію до свого храму.

«Покликання це є запрошення від Господа Бога робити добро» -- ці слова Блаженнішого Любомира, у контексті головної теми року, особливо підкреслюють подвиг священичого служіння, зокрема, у час ліквідації УГКЦ та переслідувань її вірних. Про цей період життя Церкви в програмах Радіо «Воскресіння» йшлося в серії авторських радіорозповідей Лідії Купчик «Життєносні стовпи Церкви». Це розповіді про неймовірно важку та небезпечну діяльність греко-католицького духовенства в умовах нищення Церкви та на засланні.

Безперечно, тема покликання є доволі широкою, вона охоплює й покликання до монашого життя, батьківства, різного роду служіння ближньому та ін. Про кожне із цих покликань, їх особливості йшла мова в серії духовних наук Блаженнішого Любомира, архиєпископа Львівського Ігоря Возьняка, отця Ореста Глубіша та ін. Авторські розповіді про покликання, життя та діяльність таких особистостей, як Андрей Шептицький, Йосиф Сліпий, Мирослав Іван Любачівський, інтерв'ю зі священиками та єпископами, що виконують своє пастирське служіння в різних країнах світу та в Україні, розповіді про мирян, творчість художників, поетів, письменників є численними свідченнями віри, глибокого усвідомлення свого покликання та діяльності на Славу Божу.

Духовні та соціальні хвороби суспільства -- це проблеми, які держава часто не здатна вирішити без участі Церкви. Алкоголізм, наркоманія, СНІД, сирітство, розлучення, дошлюбні стосунки -- ось далеко неповний перелік проблем, у вирішенні яких бере участь Церква і які цього року звучали в передачах Радіо «Воскресіння». Зокрема, це розповіді про діяльність студійно-катехитичного комплексу Центру родини при греко-католицькому храмі Христового Воскресіння у Львові, у яких висвітлювалися такі болючі теми як криза родини, сирітство при живих батьках, нерозуміння між батьками й дітьми, непорозуміння в подружжі.

Серед передач про діяльність структур «Карітас-України» вже традиційними стали інтерв'ю, у яких звучать розповіді про святкові акції. Цього року серед інших гостями студії Радіо «Воскресіння» були також координатор проекту «Різдвяна свічка» Лідія Ковальська та керівник відділу «Карітас» по допомозі дітям, молоді та сім'ям Зоряна Лукавецька.

Проблема міграції особливо болюча для УГКЦ, яка бере активну участь у вирішенні численних злободенних проблем не лише на рівні священичого служіння в країнах перебування своїх вірних, але й відповідних юридичних актів. Зокрема, у програмах Радіо «Воскресіння» звучали інтерв'ю з Головою комісії УГКЦ у справах мігрантів Григорієм Селещуком про законодавчі ініціативи, які покликані допомогти українським заробітчанам та мігрантам у вирішенні численних актуальних питань.

На фоні економічної кризи та епідемії грипу цього року гостро постав цілий пласт соціальних питань, відповіді на які часто кожен повинен шукати особисто. Це не лише проблеми охорони здоров'я, занятості, про які йшлося в радіопрограмах, це також турбота про забезпечену старість. В ефірі Радіо «Воскресіння» звучали розповіді про річницю Недержавного пенсійного фонду «Покрова», його завдання, структуру, захист своїх учасників -- як одну з форм реалізації турботи Церкви про своїх вірних і загалом усіх наших співгромадян.

Свою посильну лепту у виконання соціальних завдань Церкви вносить також і Радіо «Воскресіння», безкоштовно допомагаючи окремим греко-католицьким структурам та організаціям поширювати інформацію про різноманітні заходи та рекламу. Зокрема, це численні тексти оголошень та рекламні ролики різної тривалості про збір коштів на благодійні акції, прощі, знайомство з діяльність церковних навчальних закладів, комісій тощо.

Серед інших завдань Церкви, євангелізація є одним із найважливіших, тому радіопередачі цієї тематики займають левову частку в ефірі Радіо «Воскресіння». Радіожурналістика відкриває широкі можливості для засівання цілющих зерен Слова Божого, а це -- духовні науки, інтерв'ю, християнська література, сакральне мистецтво -- ось далеко неповний перелік стежок, які ведуть до серця й душі людини.

Які роль та місце молитви в сучасному суспільстві? У чому полягає феномен молитви? Чим є молитва для кожного з нас? Про це розмірковував у тематичних випусках Радіо «Воскресіння» докторант богослов'я о. Назарій Заторський. Глибинне розуміння десяти Заповідей Господніх, якими є гріхи проти них, і якою є природа цих гріхів у серії передач розповідав радіослухачам отець Юрій Саквук.

Духовні науки на Різдво, на піст, Великдень та інші святкові дні церковного року, розповіді про життя та діяльність, наприклад, Святих Петра й Павла, Миколая Чудотворця, Василія Великого, Теодора Студита й т. д. є обов'язковими в передачах Радіо «Воскресіння» в рубриці «Часослов» протягом року. У рубриці «Духовні науки» порушувалися чимало інших тем, серед яких роздуми про встановлення Таїнств Пресвятої Євхаристії та священства владики Ігоря Возьняка, духовні практики Великого посту отця-салезіянина Євгена Небесняка, роздуми про зцілюючу силу Таїнства Христового Воскресіння отця Ореста Глубіша, історію празника Успення Пресвятої Богородиці отця Юстина Бойка, глибинне значення Святої Тайни подружжя отця Тараса Фітя та багато інших.

Окремим розділом цього року ми виділили радіопрограми, які сформовані в певні тематичні серії. Ця форма радіожурналістики є однією з найуспішніших, оскільки вже протягом багатьох років саме на них до редакції надходить найбільше відгуків, і це, на нашу думку, є одним із найвдаліших способів подачі літературних творів християнського змісту та розвитку окремих тем. Серед інших це, зокрема, серія радіорозповідей про феномен держави Ватикан та її місце в історії Вселенської Церкви. Зокрема, прозвучали розповіді про державний устрій, структуру влади та символіку держави Ватикан, конклав, швейцарську гвардію, особливості освіти у вищих богословських навчальних закладах Ватикану, систему дипломатії й т. д.

«Богословські зустрічі» -- серія радіопередач, у якій взяли участь викладачі Українського Католицького університету. Кожна радіозустріч включала окрему тему, які об'єднувалися в спільну богословську матерію, представляючи тим самим глибину освітньо-наукового багатства навчального закладу. У програмах брали участь отець доктор морального богослов'я Ігор Бойко, доктор морального богослов'я Галина Кришталь, отець-доктор Михайло Димид, доктор богослов'я Олег Кіндій, доктор літургійного богослов'я Петро Сабат, доктор Михайло Петрович та інші.

На особливу увагу заслуговує ще одна серія радіопередач під назвою «Українські художники початку ХХ століття». Це розповіді про плеяду митців, які свого часу отримали можливість здобути мистецьку освіту за кордоном завдяки Митрополиту Андрею Шептицькому. Усі стипендіати повернулися із закордонних студій на батьківщину, щоб свої талант і вміння відати українському народові, і цим також висловити вдячність Митрополиту Андрею. Серед інших це авторські розповіді наукового співробітника Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові Ірини Гах про творчість Антона Манастирського, Юліана Буцманюка, Петра Холодного, Михайла Бойчука, Михайла Осінчука й т.д. Чимало репродукцій уцілілих ікон та іконостасів цих авторів розміщені на веб-сайті Радіо «Воскресіння».

Варто також відзначити радіопередачі таких рубрик, як «Грані екуменізму», «Історія Церкви», «Сакральне мистецтво», у яких слухачі мали змогу чути розповіді на різноманітні теми. Зокрема, про екуменізм -- рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій, йшлося в передачі за участю доктора історичних наук, директора інституту екуменічних студій Антуана Аржаковського та ліценціанта догматичного богослов'я Романа Фігаса. Про те як відчувати радість у Господі, і що потрібно для цього робити - у передачах за участю магістра релігійних наук Оксани Кочерган. Про формування світоглядних підвалин та джерела творчості Тараса Шевченка в студії розповідав мистецтвознавець Василь Глинчак. Про фундацію «Symbolum Sacrum» та виставку «Євхаристія» розповіла куратор виставки Мар'яна Кавінська. Про підготовку та презентацію книг «Діти емігрантів про себе. Сповіді. Думки. Судження... Біль» у студії Радіо «Воскресіння» розповідали Ірина Ключковська та Михайло Перун. Про іконостас пензля Івана Рутковича, відомий як Жовківський іконостас, його реставрацію та історію розповів реставратор вищої категорії, заслужений працівник культури України Володимир Мокрій і т. д.

Особливий наголос варто зробити на передачах про ключову подію в житті Церкви цього року, а саме відзначення 20-ліття виходу УГКЦ із підпілля. Про мету цих заходів розповів радіослухачам протоієрей Орест Фредина, своїми роздумами із цього приводу в радіоефірі поділився архиєпископ Львівський Ігор Возьняк. Звучали також розповіді про святкові заходи у Львові, прощі, про священиків та єпископів, які відіграли ключову роль у процесі виходу з підпілля, серед яких також і постать Світлої пам'яті Митрополита Мирослава Івана Кардинала Любачівського.

Учасники передач Радіо «Воскресіння» є яскравим прикладом багатства та інтелектуальної потуги християнського радіомовлення, зокрема, і Української ГрекоКатолицької Церкви загалом. А це, у свою чергу, засвідчує той факт, сьогодні в Церкві є серйозний потенціал, який здатний на новому рівні голосити Слово Боже, активно використовуючи засоби масової інформації.

листи від радіослухачівПро важливість і потрібність нашої праці переконуємося з листів від радіослухачів, які надходять із різних куточків України. Зокрема, Надія Костянтинівна Ковальчук із села Козятин, Вінницької області ділиться своїми думками про важливість проповіді Слова Божого для молоді, про цінність людського життя та фото 1 покликання робити добро для ближнього. Лікар-терапевт Марія Василівна Лаврів з Ужгорода написала про своє бажання більше почути в радіопрограмах про таке явище, як смерть духовна й фізична. Із проханням отримати християнську літературу написали до редакції листи Віталій Вікторович Марієв із Донецької області та Богдан Орестович Мацьків із міста Борщів на Львівщині. Юстина Дмитрівна Рогацька із села Пороги, ІваноФранківської області, окрім слів подяки за працю редакції, пише також вдячні слова на адресу Владики Ігоря Возьняка за його проповіді. Окрім Великоднього вітання, до редакції надіслав подячного листа Леонід Троцай із Вінниці. Із проханням розповісти про життя Митрополита Андрея Шептицького написав житель міста Макіївка на Донеччині А.С. Клименко, оскільки йому ніяк не вдається віднайти об'єктивну інформацію про Митрополита. Слова подяки за передачі рубрики «На перехресті вітрів Флоренції» та прохання повторити їх в ефірі написала львів'янка Климентина Горнат.

З редакційної пошти бачимо також і географію трансляції передач Радіо «Воскресіння», а це є жителі найрізноманітніших куточків України. Окрім того, це люди різних вікових категорій, соціальних груп, рівня освіти та фінансового становища. Зокрема, за даними досліджень редакції Першого каналу Національного радіо, наприклад, вечірню програму Радіо «Воскресіння» одночасно слухають близько трьох мільйонів громадян України.

У 2009 році передачі Радіо «Воскресіння» поширювалися за посередництвом всеукраїнської кабельної мережі та паралельно в системі численних радіопередавачів, схема розміщення яких указана нижче. Програми Радіо «Воскресіння» також включені до рокладу супутникового мовлення УР-1, який можна побачити на веб-сайті телерадіокомпанії (http://www.nrcu.gov.ua).
 

Карта передавачів, що транслюють Радіо "Воскресіння"

Розклад трансляції радіопрограм у 2009 році сформовано таким чином:

-- Перший канал Національного радіо: неділя о 19.45 год., та четвер о 22.30 год.;
-- Радіо «Промінь»: у середу о 18:15 год.;
-- Радіомережа Радіокомпанії «Західна столиця»: у середу о 14.00 год., суботу о 15. 40 год., неділю о 8. 40 год.;
--Еко-Радіо (Львів): щодня з понеділка до п'ятниці о 6.00 год., о 15.40 та 19.40 год., в суботу та неділю о 6:30 год. та 17.00 год. ;
Радіо «Стрий»: щодня о 6.00 год., 23.00 год., в суботу та неділю о 7.00 год. та 17.00 год.;
Радіо «Дзвони» (Івано-Франківськ) щодня о 21.30 год.

Говорить і показує УкраїнаПередачі на Першому Національному каналі Українського радіо транслюються із центральної апаратної в м. Київ (вул. Хрещатик, 26) за посередництвом кабельної (проводової) радіомережі Міністерства зв'язку України та передавачів загальною кількістю 92 (Список передавачів, їхнє місце розташування, потужність та частоти див. ст. 9-12). Цей канал радіомовлення сьогодні має найбільше покриття території України. Професійний рівень програм Радіо «Воскресіння» підтверджений також дотриманням вимог технічного, змістового та мовностилістичного характеру редакції УР-1. Радіопрограми «Воскресіння» також анонсуються в рекламних випусках редакції  УР-1 і включені до щоденної програми радіопередач, яка друкується у всеукраїнській газеті «Говорить і показує Україна». Це також є щотижневою рекламою передач Радіо «Воскресіння» у всеукраїнському часописі тиражем майже 15 тисяч примірників.

Цифрову версію радіопередач щодня можна знайти на веб-сторінці Радіо «Воскресіння» за адресою (www.rr.lviv.ua). Радіопрограми за останні шість місяців також зберігаються за цією адресою в електронному архіві.

На веб-сайті Радіо «Воскресіння» представлено тематичні рубрики в рідних цифрових форматах: аудіо-, фото-, відео- і текстові матеріали. В аудіорубриці «Події. Факти. Коментарі» окрім звукового матеріалу подається також його текстова версія. Періодично оновлюються матеріали рубрик «Музичні прем'єри», «Автори», «Фоторепортаж», «Дослівно» та інші, які охоплюють, зокрема, текстові матеріали, аудіопрезентації та цифрові аудіоверсії новинок духовної музики, тематичні серії радіорозповідей, які отримали найбільше відгуків від радіослухачів чи є найактуальнішими.

Цього року на веб-сайті Радіо «Воскресіння» з'явилася нова рубрика під назвою «З місця події». Тут слухачі можуть віднайти аудіозаписи окремих важливих подій з життя Церкви, конференцій та інших масових заходів.

Присутність наших радіопередач у мережі інтернет значно розширює карту трансляції радіопрограм, яка виходить далеко за межі України.
www.rr.lviv.ua

Список передавачів, що транслюють програми Радіо "Воскресіння"

Міцезнаходження Діапазон Частота Потужність
 
Вінницька область
БершадьУКХ моно70,14
Вінниця УКХ моно71,694
 
Волинська область
ГорохівУКХ моно71,930,08
КовельУКХ моно66,024
ЛуцькУКХ моно71,360,08
 
Дніпропетровська область
ДніпропетровськУКХ моно68,36 4
Кривий РігУКХ моно71,634
НікопольУКХ моно68,381
 
Донецька область
ДонецькУКХ моно69,77 4
КраматорськУКХ моно69,414
МаріупольУКХ моно67,344
 
Житомирська область
АндріївкаУКХ моно 71,94
ОлевськУКХ моно69,8 4
 
Закарпатська область
Великий БерезнийУКХ моно68,420,1
Міжгір'я УКХ моно70,640,1
РахівУКХ моно 70,192
УжгородУКХ моно69,53 4
ХустУКХ моно70,044
 
Запорізька область
БердянськУКХ моно 68,570,1
ЗапоріжжяУКХ моно70,73 4
Комиш-ЗоряУКХ моно68,994
МелітопольУКХ моно68,722
ПриморськУКХ моно69,170,08
Токмак УКХ моно71,060,1
 
Івано-Франківська область
Івано-ФранківськУКХ моно71,244
 
Київська область
Київ ДХ моно0,207500 (250)
КиївУКХ стерео 68,5115
КиївУКХ(FM) стерео105 5
ТетіївУКХ моно70,220,1
 
Кіровоградська область
КіровоградУКХ моно 66,984
 
АР Крим
АлупкаУКХ моно72,380,02
АлуштаУКХ моно67,70,1
Керч УКХ моно71,664
КрасноперекопськУКХ моно 66,84
НікітаУКХ моно71,3 0,1
ОктябрьськеСХ0,648150
СевастопольУКХ моно67,254
СімферопольСХ1,5841
Сімферополь УКХ моно66,684
СовєтськийУКХ моно 72,24
 
Луганська область
ЛуганськУКХ моно68,751
Ровеньки УКХ моно69,084
СтаробільськУКХ моно 69,654
 
Львівська область
ЛьвівУКХ моно67,044
 
Миколаївська область
МиколаївУКХ моно 69,84
ПервомайськУКХ моно69,92 4
 
Одеська область
ЖовтеньУКХ моно68,994
Кам'янське УКХ моно66,594
КотовськУКХ моно 67,254
ОдесаУКХ моно70,52 4
 
Полтавська область
Гадяч УКХ моно102,10.03
ГребінкаУКХ моно 73,790,1
ІскрівкаУКХ моно65,96 0,75
КарлівкаУКХ моно73,70,03
КотельваУКХ моно67,640,1
КрасногорівкаУКХ моно66,084
Кременчук УКХ моно73,790,1
ЛелюхівкаУКХ моно 69,470,75
ЛохвицяУКХ моно73,88 0,1
Нові МартиновичіУКХ моно67,640,1
ПолтаваУКХ моно71,210,1
ЧорнухиУКХ моно102,20,03
Чутове УКХ моно67,640,03
 
Рівненська область
Рівне (Антопіль)УКХ моно66,734
 
Сумська область
БілопілляУКХ моно 66,54
ТростянецьУКХ моно68,75 4
ШосткаУКХ моно65,934
 
Тернопільська область
Бережани УКХ моно67,280,05
БучачУКХ моно 66,050,05
Тернопіль (Лозова)УКХ моно69,83 4
ЧортківУКХ моно66,590,05
ШумськУКХ моно70,70,05
 
Харківська область
ЗачепилівкаУКХ моно71,51 0,1
ІзюмУКХ моно72,084
ХарківУКХ моно67,134
 
Херсонська область
ВасилівкаУКХ моно 69,234
ХерсонУКХ моно71,9 4
 
Хмельницька область
ВолочиськУКХ моно68,724
Городок УКХ моно71,510,1
ІзяславУКХ моно 66,320,1
Кульчіївці (Кам.-Подільський)УКХ моно70,76 4
ПолоннеУКХ моно68,060,1
ХмельницькийУКХ моно67,74
Чемерівці УКХ моно70,880,1
ШепетівкаУКХ моно 66,080,1
 
Черкаська область
БукиУКХ моно67,884
ЧеркасиУКХ моно72,24
 
Чернівецька область
НоводністровськУКХ моно69,59 4
ЧернівціУКХ моно69,264
 
Чернігівська область
Прилуки УКХ моно714
ХолмиУКХ моно 66,714
ЧернігівУКХ моно69,47 4


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP