Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Програми для молоді

о. Роберт Ніколетті та Олег Грабець20-21 червня та 25-26 липня цього року у Львові Міжнародний Католицький інститут «Мілес Єзу» (Воїнство Ісуса) проводив семінар «Апологетика для молоді». Семінар покликаний дати молоді більш глибокі знання про католицьку віру та захистити її від неправильних трактувань. Тут подавалися відповіді на ті питання, що найбільше хвилюють молодих людей. Детальніше про семінар у студії Радіо «Воскресіння» розповіли настоятель згромадження «Мілес Єзу» у Львові о. Роберт Ніколетті та член Міжнародного католицького інституту «Мілес Єзу» Олег Грабець.
Назар Дуда Катехитично-педагогічний інститут Українського католицького університету щороку організовує відпочинок для школярів. Детальніше про програму відпочинку у студії Радіо «Воскресіння» розповів Назар Дуда, координатор програм для молоді Катехитично-педагогічного інституту.

У контексті проголошення Синодом єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2008 року Роком християнського покликання в ефірі Радіо «Воскресіння» звучала програма, в якій йшлося про те, яким же воно є, християнське покликання для кожного з нас. Програма підготована на прикладі життя українця Романа Ковалюка, який зумів віднайти свою дорогу християнина і став взірцем молодої людини сучасності. Розповідь про життя Романа Ковалюка підготувала голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських жінок Лідія Купчик.

Грані віри

Антуан АржаковськийІсторія діяльності редакції Радіо «Ватикан», святкування Різдва Христового у Ватикані, діяльність структур Апостольської столиці -- ці та чимало інших тем, пов'язаних з Ватиканом, звучали у серії радіопередач рубрики «Обрії Ватикану». Програми записані за участю Олексія Браславця, оглядача всеукраїнського католицького двотижневика «Парафіяльна газета». Дослідженнями теми християнської єдності займається в Україні Інститут екуменічних студій, що діє при Українському католицькому університеті у Львові. Про навчальну програму, а також напрямки спеціалізації навчального закладу у студії Радіо «Воскресіння» розповів директор інституту екуменічних студій, професор Українського католицького університету, доктор історичних наук Антуан Аржаковський.

Личаківський цвинтарЗгідно з катехизмом, серед семи діл милосердя для тіла останнє -- померлого поховати. Про поховання духовенства на Личаківському цвинтарі у Львові слухачам Радіо «Воскресіння» розповів Роман Фіголь -- історик, автор книги «Личаківський некрополь».

 Про історію походження звичаю фарбувати яйця і весь пов'язаний з цим обрядовий зміст йшлося у тематичних передачах за участю відомої львівської писанкарки Віри Манько. Пані Віра є автором книг: «Українська народна писанка» а також -- «Обряди і страви Святого Вечора».

Василь ПасічникЧи має національна ідея духовний вимір -- про це розмірковував у серії передач Радіо «Воскресіння» Василь Пасічник, кандидат політичних наук, доцент Львівського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.

Віктор Ідзьо
Цього року минуло 285 літ з дня народження Григорія Сковороди -- видатного українського філософа, громадського та політичного діяча. До цього ювілею у видавництві «Сполом» вийшла книжка доктора історичних наук, академіка академії наук вищої школи України Віктора Ідзя. Праця має назву «Григорій Сковорода -- національний символ української філософської та державницької думки 18 ст.». У студії Радіо «Воскресіння» книжку презентував автор ­ історик Віктор Ідзьо.

Духовність як основа сталого розвитку сучасного українського суспільства«Духовність як основа сталого розвитку сучасного українського суспільства: соціокультурний, еколого-економічний, релігійний та мистецький аспекти» -- міжнародна наукова конференція під такою назвою відбувалася впродовж 18-19 вересня у стінах Національного Лісотехнічного університету України у Львові. У роботі конференції брали участь науковці з Італії, Канади, Литви, Польщі та Хорватії. З доповідями і повідомленнями на пленарних та секційних засіданнях виступили понад 100 працівників вищої школи, наукових закладів, освітньо-формаційних церковних установ України та священослужителі.
Своїми думками щодо завдань конференції, а також ролі духовності у нашому житті поділилися її учасники, гості студії Радіо «Воскресіння»: професор, доктор філософії, доцент кафедри соціології та культурології Національного лісотехнічного університету України Володимир Андрушко, а також доктор богослов'я, викладач Українського католицького університету Олег Кіндій.


Володимир Андрушко та Олег Кіндій

З 13-го по 15-те вересня Святіший Отець Бенедикт XVI відвідав французьке містечко Лурд, де 150 років тому Матінка Божа об'явилася Бернадетті Субіру. На прощу до Лурду прибуло близько 260-ти тисяч паломників, серед яких були також і українські прочани з України, Риму та Мадриду.

У 1858 році Св. Бернадетта, -- тоді ще 14-річна дівчинка -- стала свідком вісімнадцяти об'явлень Матері Божої в печері Массабіель. У 1864 році католицька Церква надала цьому французькому містечку офіційний статус місця, де не раз являлася Діва Марія.

Кожного року до місця об'явлення Матері Божої прибувають близько 6 мільйонів прочан, але цього -- ювілейного року -- їх прибуло близько 10 мільйонів.

отець Йосип МілянПро те, що відбувалося у Лурді у цьогорічні вересневі дні слухачам Радіо «Воскресіння» розповів один з організаторів прощі українців до санктуарію отець Йосип Мілян.

Ірина Бець, Ростислав Шемечко, Ганна Гарда, Олександр ГоральВеличезний скарб, яким нас обдарував Господь -- це дар мови і мовлення. За його допомогою можемо спілкуватися між собою, розуміти одне одного. Як і кожний талант, мусимо цей дар постійно плекати і леліяти, щоб наше міжособистісне спілкування завжди було приємним та ефективним. Саме про особливості міжособистісного спілкування мову вели гості студії Радіо «Воскресіння» Ростислав Шемечко, доктор педагогіки, та учасники короткотермінових вечірніх курсів «Психологія спілкування»: Олександр Гораль, студент Львівської Духовної семінарії, Ірина Бець,  психолог навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами зору «Левеня» та Ганна Гарда, регент хору.

Олег Кіндій, Віктор ЖуковськийЦього року Український католицький університет, філософсько-богословський факультет та кафедра богослов'я започаткували богословські зустрічі у семи вищих навчальних закладах Львова. Форма цих зустрічей розмаїта -- це лекції, дискусії, бесіди, обмін думками, питання і відповіді на ключові проблеми, пов'язані з релігією, богослов'ям, вірою, Церквою, духовним життям, аскетикою, статевою і подружньою етикою, молитовно-літургійним життям та іншими актуальними для  християн темами.
Галина Кришталь, отець Ігор БойкоУ студії Радіо «Воскресіння» відбувалися такі мінібогословські зустрічі з викладачами українського католицького університету, учасниками яких були доктор філософії Олег Кіндій, докторант богослов'я, координатор програми богословські зустрічі Віктор Жуковський, доктор морального богослов'я, декан філософсько- богословського факультету Українського католицького університету отець Ігор Бойко та викладач УКУ Галина Кришталь, доктор богослов'я, завідувач кафедри богослов'я Українського католицького університету Михайло Петрович та доктор літургійного богослов'я Петро Сабат, докторант богослов'я Маркіян Філевич та ліцензіят богослов'я Марія Свідрик. Петро Сабат та Михайло Петрович
Марія Свідрик, Маркіян Філевич

Чимало відгуків від слухачів надійшли до редакції на передачі рубрики «Дорога до храму», яку веде доктор історичних наук, письменник Петро Шкраб'юк.

Це авторські розповіді на різноманітні теми історичної та пізнавальної тематики, які обов'язково висвітлюють духовний, християнський аспект кожної піднятої теми. Це, зокрема: розповідь вшанування пам'яті та встановлення хреста на місці, де сімдесять два роки тому відбулися героїчні бої під Крутами; сімдесяту річницю від народження та про творчість поета Василя Стуса; різдвяні вірші та розповіді про їх авторів, серед яких є також і наші слухачі; розповість про патріотичні та християнські погляди Євгена Маланюка, а також про їх відображення у творчості поета; християнську творчість поета Миколи Петренка; розповідь про творчість і релігійні переконання поета та мислителя Романа Кіся; розповідь про Підмихайлівський монастир сестер василіанок, зокрема про те, як у часи Другої світової війни тут монахині не лише переховували євреїв, але й допомагали воїнам українського спротиву; розповідь про традиції вшанування пам'яті Маркіяна Шашкевича та чимало інших. 

Господь доручив нам опікуватися нашим спільним домом -- землею. Втім людина виявилася не вельми второпним опікуном. Проте, внаслідок порушення заповідей Божих та через людську жадібність, земля терпить щоразу більші збитки. Саме тому, для того щоб змінити екологічну ситуацію, починати потрібно із себе, з чистоти своєї душі, з екології своєї душі, з налагодження зв'язків із нашим довкіллям. З темою «Екологія душі як чинник діяльності людини» на міжнародній конференції «Духовність як основа сталого розвитку» у Львівському національному лісотехнічному університеті України виступав отець Михайло Коваль ЧНІ. Отець Михайло також поділився своїми думками із слухачами Радіо «Воскресіння»

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP