Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 23.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Духовна наука

У серії духовних наук та інтерв'ю Блаженніший Любомир Гузар поділився своїми думками щодо численних актуальних питань життя суспільства та духовних проблем. Зокрема, це духовна наука про сенс Церкви, єдину помісну українську Церкву, хрещення дітей та гріхи. Роздуми предстоятеля УГКЦ про політичну ситуацію в Україні, цілування рук священослужителям, одружених і неодружених священиків, про те, чому люди йдуть в секти. Окрім того роздуми про важливість закону та необхідність його дотримання у повсякденному житті, про багатство та вміння належно його використовувати.

У другу неділю травня традиційно святкуємо День матері. У програмі Радіо «Воскресіння» звучали святкові вітання і побажання щасливої материнської долі, любові, миру і злагоди. Про роль жінки у лоні Церкви у передачі також розмірковував Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

владика Ігор ВозьнякЧасто ми журимось за нашими померлими близькими і думаємо про те, що ж чекає нас після смерті. Чи воскреснуть наші тіла і як це відбуватиметься? На цю тему у програмі Радіо «Воскресіння» розмірковував архиєпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви високопреосвященний владика Ігор Возьняк.

На п'ятдесятий день після Воскресіння Христового Святий Дух зійшов на апостолів і вони отримали дар голосити слово Боже різними мовами. Свято християнської П'ятидесятниці містить у собі подвійне торжество: на славу Пресвятої Тройці і Святого Духа. У ці дні постало містичне тіло Христове -- Церква, що об'єднала Божий люд.

священик УГКЦ Ігор ЯцівУ свято П'ятидесятниці заведено прикрашати храми та доми зеленню, що символізує життя, тому воно має ще народну назву -- Зелені свята. Про традиції та духовний зміст П'ятидесятниці йшлося в духовній науці архиєпископа Львівського УГКЦ, преосвященного владики Ігоря Возьняка.

Чимало відгуків та дзвінків від радіослухачів отримали духовні науки священика УГКЦ Ігоря Яціва  про святу Тайну хрещення, у яких, зокрема, мова йшла про суть Тайни хрещення і чому вона необхідна для новонародженої дитини, основні вимоги до хрещених батьків, чи змиває Тайна хрещення первородний гріх, чи може бути охрещена дитина, батьки якої не живуть у християнському шлюбі та інші.

отець-­доктор Михайло ДимидВ авторській рубриці отця-­доктора Михайла Димида «Херсонеське таїнство свободи» мова йшла про таїнство Церкви, її місце і роль у всесвіті. Також у цих передачах розглядалася тема мучеництва. Рубрику підготовано за однойменною книгою отця Михайла Димида, що вийшла друком у видавництві «Свічадо».
Херсонеське таїнство свободи







Сорокаденним постом християни часом так дбайливо готуються до Христового Воскресіння, що після цього свята мимоволі постає питання: а що робити далі, як вести себе після Христового Воскресіння. Про це у програмі Радіо «Воскресіння» розмірковував священик Олександр Кенез.

Травень -- місяць Марії, Матері Господа Ісуса Христа, яка відкрилась Богові з довірою і без вагання. Вона, як і інші святі, є для нас прикладом спілкування із Всевишнім. Що можемо почерпнути від Марії на шляху духовного зростання? Про це у духовній науці розмірковував священик Петро Рак.

Павло ДроздякУ своїй духовній науці на першу неділю по Зісланні Святого Духа архиєпископ Львівський Української Греко­Католицької Церкви, високопреосвященний владика Ігор Возьняк розмірковував про роль Святого Духа у нашому житті.

У серії радіорозповідей під назвою теорія «Восьми головних помислів» цікавими були духовні науки студента Львівської Духовної семінарії Святого Духа Павла Дроздяка  про те, як виявляти та боротися із спокусами та думками, що провокують до гріха. А також радіопрограми серії «Відкриті небеса», у яких йшлося про ключові моменти Святої Літургії, зокрема, про їх зміст та значення.
Павло Василів
У тематичній серії передач «Святі Таїнства» цікавими та пізнавальними були духовні науки викладача Івано- Франківської теологічної академії Павла Василіва про суть прояву єдності Бога і людини у Новому Заповіті; про Святу Тайну сповіді як підготовку до прийняття Пресвятої Євхаристії; присутність Христа у Пресвятій Євхаристії та інші.


Християнське виховання

Цього року з 28 червня до 26 липня у Святоуспенській Лаврі отців-монахів Студійського Уставу в Уневі проходила дванадцята літня богословська школа. Її організатори ­ Інститут Східно-Християнських наук ім. Митрополита Андрея Шептицького Університету св. Павла в Оттаві та Український Католицький Університет. Протягом 4-х тижнів учасники школи інтенсивно вивчали східнохристиянське богослов'я та брали участь у літургійному житті монастиря.

Про мету цієї школи у програмі Радіо «Воскресіння» розповів слухачам отець Андрій Михалейко, доктор богослов'я, викладач літньої богословської школи.

Роман Фігас«Підручник з духовного екуменізму» кардинала Вальтера Каспера, що побачив світ у видавництві Українського Католицького університету за сприяння інституту екуменічних студій, у студії радіо «Воскресіння» презентували докторант Люблінського католицького університету, викладач з екуменізму в УКУ, науковий працівник інституту екуменічних студій Аліція Хрін та перекладач книги, ліценціат догматичного богослов'я Папського Григоріанського університету Роман Фігас.

Ігор СкочилясВ Інституті Церковного Права ім. священомученика Андрія Іщака вийшла друком книга д-ра Ігора Скочиляса під назвою «Собори Львівської єпархії XVI-XVIII ст.» Книга налічує 463 сторінки. Цінність книги полягає у тому, що подає дані про щонайменше 96 Соборів і тим представляє соборову практику того часу як історичне надбання нашої Церкви, а не лише данину сучасності. Ця книга -- це перша ластівка із запланованої видавничої серії історичних документів «Собори Київської Церкви». Таким чином, здійснюється пошук і популяризація джерел помісного права Церков києвохристиянської традиції. Це монументальне дослідження презентував у студії радіо «Воскресіння» сам автор Ігор Скочиляс, кандидат історичних наук, викладач Українського католицького університету, голова історичної комісії Наукового товариства ім. Т. Шевченка в Україні.

Лідія КупчикЯким повинен бути український вчитель, щоб його поважали і любили, щоб пам'ять про нього пережила віки? Очевидно, що крім блискучого володіння предметом, він повинен бути толерантним, людяним, національно свідомим, керуватися в житті правилами християнської моралі, а не лише декларувати їх «про людське око» ­ і своїм прикладом, а не наказовими методами прищеплювати дітям і любов до навчання, і високоморальні людські якості. У кількох програмах Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про такого вчителя ­ Григорія Ващенка, 130і роковини з дня народження якого ми відзначали цього року. Розповідь про Григорія Ващенка підготувала голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги українських жінок Лідія Купчик.
Львівська Духовна семінарія Святого Духа
Цього року Львівська Духовна семінарія Святого Духа відзначає свій ювілей -- 225 років з часу заснування австрійським цісарем Йосифом ІІ Генеральної Духовної Семінарії у Львові, спадкоємицею якої і є Львівська семінарія Святого Духа. Сьогодні семінарія є однією з найбільших церковних освітніх інституцій. Тут  навчаються та здобувають духовну і душпастирську формацію понад 200 студентів із майже усіх єпархій та екзархатів Української ГрекоКатолицької Церкви з України та кількох закордонних єпархій. Семінарія є також місцем священичого формування монахів редемптористів, студитів та оріоністів.

Отець-доктор Святослав ШевчукОтець-доктор Святослав Шевчук в інтерв'ю  для Радіо «Восресіння» розповів про підготовку до відзначення 225- ліття Львівської духовної семінарії Святого Духа, її минуле, сьогодення та перспективи.

Окрім того, в інтерв'ю з довголітнім працівником семінарії, викладачем, і, що важливо, також випускником Львівської Духовної Семінарії, отцем Миколою Пристаєм  йшлося про те, яким має бути майбутній семінарист, якими якостями він повинен бути наділений, коли хоче прийти вчитися в семінарію.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP