Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 20.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Історія Церкви

Гавриїл КостельникПостать священика Гавриїла Костельника, діяча першої половини XX ст., сприймається в українському церковному середовищі вельми неоднозначно. Глибше пізнати цю неординарну особистість намагалися науковці, дослідження яких вилилися у збірнику «Гавриїл Костельник на тлі доби: пошук істини». Про трагічну постать священика Гавриїла Костельника у серії передач Радіо «Воскресіння» розмірковував літературознавець Олег Баган.

Християнство в Україні сьогодні домінує. Воно повертає втрачені позиції, незважаючи на переслідування християн у часи радянського режиму, знищення сотень тисяч священиків і вірних. Про історію релігійної мережі України, а також найбільш значимі дати у контексті релігійних відносин у серії програм Радіо «Воскресіння» розповідав професор Анатолій Колодний, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України.

Анатолій КолоднийУ Львівської Духовної семінарії Святого Духа в  рамках 18 Міжнародної наукової конференції «Історія релігій в Україні», відбувся круглий стіл «Митрополит Михайло Левицький та його доба», учасники якого говорили про значення цієї видатної особистості в контексті 200-ліття відновлення Львівської митрополії та 225-ліття з дня заснування Львівської духовної семінарії Святого Духа.

З нагоди 100--літнього ювілею від дня народження блаженної пам`яті Владики Никанора Дейнеги 8 грудня цього року на будинку, де проживав і служив Владика у підпіллі, по вул. Виговського, 58 у Львові відкрито меморіальну таблицю. Її освятили Владика Ігор Возьняк, Архиєпископ Львівський, та Владика Юліян Вороновський, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький. Про життя владики Никанора, його наступнка архимандрита Юрія та ігумена Марка, як і загалом про студитів під час війни, підпілля і сьогодення доволі промовисто свідчили матеріали виставки у Музеї історії релігії під назву «Студити». Там же ж, у колишній монастирській трапезній, а нині у виставковому залі, відбувся вечір спогадів у колі друзів, який організував і провів гість студії Радіо «Воскресіння» синкел у справах монашества Львівської архієпархії, єромонах студит Севастіян Дмитрух, який також подідився своїми враженнями та думками щодо підготування до цього заходу.
 
отець-доктор Борис ГудзякУ тематичному випуску Радіо «Воскресіння» про значення цього заходу розповів ректор Українського католицького університету отець-доктор Борис Гудзяк; Архиєпископ Львівський Ігор Возняк окреслив головні моменти життя митрополита Михайла Левицького та значення діяльності першого кардиналаслов'янина; про роль митрополита Михайла Левицького у громадсько-культурному житті Галичини того часу розповів один з організаторів круглого столу, кандидат історичних наук Феодозій Стеблій.

кардинал Анжело Сандрі

Двадцять дев'ятого липня УГКЦ відзначала 143-ю річницю з дня народження громадського та церковного діяча, мецената, богослова,  великого сина українського народу Митрополита Андрея Шептицького. Упродовж 44-років він очолював Українську ГрекоКатолицьку Церкву. Своїми думками щодо справи беатифікації Митрополита Андрея під час цьогорічного липневого візиту до України із слухачами Радіо «Воскресіння» поділився префект Конгрегації східних Церков кардинал Анжело Сандрі.

У день початку Успенського посту вийшла в ефір тематична передача Радіо «Воскресіння» присвячена пам'яті Блаженного священомученика Української ГрекоКатолицької Церкви Романа Лиска. Розповідь підготувала голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських жінок Лідія Купчик. 

25 вересня цього року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулися урочиста Архієрейська Літургія та академія, якою завершилося святкування 200-ліття відновлення Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви і піднесення Львівського Єпископства до статусу Архієпархії. Ювілейні урочистості розпочалися у лютому минулого року, протягом 20072008 років відбулося ряд конференцій, святочних академій та виставок, присвячених як відновленню та діяльності Галицької Митрополії загалом, так і окремим особам, які відіграли важливу роль в її історії. Академія, про яку йшлося у тематичному випуску Радіо «Воскресіння», стала заключним етапом святкування.

Олег ТурійУ розповіді про урочистий захід слухачі мали змогу почути фрагменти виступів архиєпископа Львівського Ігоря Возняка, фахівців у галузі історії Церкви Олега Турія, Теодозія Стеблія, Михайла Паславського. Окрім того про тематичну виставку, підготовану до цього заходу розповіла завідувач експозиційним відділом історії Української Греко- Католицької Церкви львівського музею історії релігії  Наталія Матлашенко.Митрополит Андрей


Цікавою та пізнавальною була серія радіорозповідей рубрики «Дорога до храму» про історію відновлення Галицької митрополії. Серед інших це розповіді про діяльність митрополита Української ГрекоКатолицької Церкви Андрея Шептицького; розповідь про життєві терпіння та особисті якості митрополита Андрея Шептицького (у цій радіопрограмі слухачі мали унікальну нагоду почути архівний запис проповіді Митрополита Андрея); розповідь про діяльність митрополита УГКЦ Юліана Саскуїловського; розповідь про діяльність митрополитів УГКЦ Григорія Яхимовича, Спиридона Литвиновича, Йосифа та Сильвестра Сембратовичів і інші. 

Церква і суспільство

1020-ліття хрещення України-РусиЯк сьогодні виглядають державноконфесійні стосунки в Україні, які законодавчі ініціативи пропонує Державний комітет України у справах національностей та релігій, міжконфесійні стосунки та релігійний екстремізм, сучасний стан передачі культових будівель церковним громадам, запровадження молитовних президентських сніданків та святкування 1020-ліття хрещення України-Руси  -- на ці та чимало інших тем у серії інтерв'ю розповідав голова комітету, доктор філософських наук Олександр Саган.

Олександр Саган
13 лютого у Києві в Українському домі відбувся круглий стіл, організований Нарадою представників християнських Церков України та Фондом Конрада Адеануера на тему «Досвід християнських Церков у побудові громадянського суспільства». Про мету  круглого столу та його завдання в інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» розповів організатор заходу, голова Комісії у справах мирян УГКЦ, Юрій Підлісний.

Євген СверстюкПро підготовку ХI Всеукраїнської науковопрактичної конференції «Конфлікти і примирення крізь призму віри», організованої Інститутом релігії та суспільства Українського католицького університету слухачам Радіо «Воскресіння» розповіла директор Інституту релігії і суспільства доктор Леся Коваленко. Конференція була позаконфесійною та міжрелігійною: участь у ній брали не лише християни -- католики, православні та протестанти, а й мусульмани та юдеї.

Своїми думками щодо висвітлення релігійної тематики у світських засобах масової інформації а також про готовність редакцій до висвітлення цієї інформації із слухачами Радіо «Воскресіння» поділився письменник Євген Сверстюк

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP