Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Грані екуменізму

Катерина ЮщенкоПерший Екуменічний соціальний тиждень під гаслом «Подбай про ближнього» відбувався впродовж 9-15 червня у Львові. У ньому взяли участь перша леді України Катерина Ющенко, члени українських кредитних спілок з США та Канади, представники різних європейських соціальних організацій та провідники релігійних конфесій міста.


Серед головних заходів Екуменічного соціального тижня: міжнародна академічна конференція про український кооперативний рух, тренінги-навчання для львівських соціальних організацій та культурний  екуменічний фестиваль, в якому взяли участь музиканти, артисти, художники, фотографи.


У коментарі для Радіо «Воскресіння» директор Інституту екуменічних студій д-р Антуан Аржаковський окреслив основні завдання та ідею українського соціального тижня.


Досвідом Західної Європи у справах християнської соціальної політики поділились Жан Марі Брюно, відповідальний за міжнародні зв'язки соціальних тижнів у Франції та Мішель Камдесю, почесний президент соціальних тижнів Франції.


У програмах Радіо «Воскресіння», присвячених Першому Екуменічному соціальному тижню звучали також виступи ректора Українського Католицького університету отця Бориса Гудзяка, який пригадав історію та успіхи українського кооперативного руху, що потужно розвивався у 30-х роках попереднього століття; Митрополита Львівського і Сокальського Української Православної Церкви владики Андрія Горака, що у своєму виступі наголосив на втратах позицій християнської віри у XX ст.; Голови наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, яка у своєму виступі також зазначила, що ми всі приходимо до Бога і до розуміння, який шлях Бог обрав для нас, але кожен іде своїм власним шляхом. 

Ігор ІсіченкоУ Львівському музеї історії релігії відбулася презентація книжки «Роздуми на межі тисячоліть» архиєпископа Харківського і Полтавського Української Автокефальної Православної Церкви Ігоря Ісіченка. Видання включає інтерв'ю владики засобам масової інформації за 1997-2007 роки.

Презентація книжки проходила у Львові не випадково, у своєму інтерв'ю для Радіо «Воскресіння» Владика Ігор Ісіченко розповів про свої давні зв'язки з цим містом. Про підготовку презентації розповіла завідувач відділом «Православ'я» Львівського музею історії релігії Людмила Хотькова.

Не так давно Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Верховний Архиєпископом Любомир кардинал Гузар висунув ідею «подвійної єдності» християн східного обряду, що визнають верховенство Папи Римського. У свою чергу Вселенський патріарх Варфоломій I зазначив, що така модель сприятиме подоланню розділення між Церквами.

Дмитро СтеповикВ інтерв'ю німецькомовному  екуменічному виданню «Кирило і Мефодій» він торкнувся існування Східних Католицьких Церков та запросив ці Церкви, залишаючись в єдності з Римом, знову стати православними. Зокрема, він пригадав, що «Константинопольська Церква-Матір завжди тримає відчиненими двері для своїх синів та дочок». Моделлю єдності, за словами православного першоєрарха, може стати та форма співіснування, яка мала місце між Візантійською і Римською Церквами в першому тисячоліття християнства. Позицію Константинопольського патріарха Варфоломія 1 коментує доктор богословських наук. Член Вищої Церковної Ради УПЦ КП Дмитро Степовик.

Цього року у стінах Українського Католицького університету вперше стартувала навчальна дистанційна магістерська програма екуменічних наук. Це перша академічна програма, яка надає богословську екуменічну освіту магістерського рівня за допомогою он-лайн навчання. Про основні наголоси магістерської програми у програмі Радіо «Воскресіння» розповів координатор програми, ліцензіят богослов'я Роман Фігас. 

Соціальне служіння Церкви

Більшість захворювань пов'язані з нашим душевним станом. Людський організм ослаблюють стреси, великі психічні навантаження, конфлікти з ближніми, негативізм у думках. До недуг приводить також зневіра, відсутність миру і спокою у душі. Таким проявом зневіри є депресія, одне із найчисельніших захворювань нашого суспільства, про яку і говоритимемо сьогодні. Про депресію у програмі Радіо «Воскресіння» розмірковував Глава Українсько Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

Лідія Ковальська та Марина Маневська518 травня світ відзначав день пам'яті жертв Синдрому набутого імунодефіциту -- СНІДу. Це сумна і тривожна дата, але її відзначають, щоб привернути увагу до високих темпів поширення хвороби та проблем людей, хворих на неї. Наша Церква закликає вірних бути чуйними до таких хворих -- а чуйність -- це діяльна любов до ближнього, фундаментальна людська солідарність з тими, хто страждає.

Саме така солідарність і стала темою розмови у студії Радіо «Воскресіння» директора благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії Української ГрекоКатолицької Церкви Лідії Ковальської та Мариною Маневською, головою Львівського відділення всеукраїнської мережі ЛЖВ (людей, які живуть з ВІЛ/СНІД).

Роман ПрочкоУ програмі Радіо «Воскресіння» звучала розповідь про презентацію посібника «Духовна терапія для праці з особами залежними від алкоголю», виданого підкомісією Української Греко-Католицької Церкви «За тверезість життя». Слухачі отримали інформацію про нові підходи у праці з особами, хворими на алкоголізм. (фото: Роман Прочко).

Карітас


За рівнем захворюваності дітей на рак Україна посідає одне з останніх місць у світі, проте рівень смертності перевищує аналогічні світові показники, що свідчить про суттєві проблеми у виявленні, обліку та наданні медичної допомоги дітям зі злоякісними пухлинами. В боротьбі з раком об'єднують свої зусилля самі діти, їх батьки та лікарі. І в цьому на допомогу і дітям, і лікарям приходять волонтери: постійною працею, добрим словом, співчуттям та співпереживанням. Працю волонтерів організовує міжнародний благодійний фонд Карітас України, зокрема через програму «Розвиток волонтерства». Гості студії Радіо Воскресіння -- волонтери, які працюють з хворими на рак дітьми у відділенні гематології Львівської обласної спеціалізованої клінічної лікарні. Це студентки українського католицького університету. Також учасником програми була директор благодійного фонду «Карітас»  Стрийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Лідія Ковальська.

На початку липня цього року у приміщенні реколекційного центру Львівської архиєпархії у Брюховичах відбулося перше засідання робочої групи, створеної Блаженнішим Любомиром, Верховним архиєпископом Києвогалицьким для подальшого опрацювання стратегії місійної діяльності УГКЦ.

У програмі Радіо «Воскресіння» звучали фрагменти ключової доповіді цього заходу, а саме пана Ігоря Маркова, координатора проекту під назвою «Оцінка та визначення потреб та визначення діяльності УГКЦ і Карітасу України в міграційній сфері», зокрема, стосовно пасторальної допомоги, соціальної опіки і правового захисту українських імігрантів-заробітчан.

Євгенія ЛоктєваПроблема дитячого алкоголізму є однією з численних тем, які висвітлювалися у радіопередачах рубрики «Узалежнення». Про свій унікальний професійний досвід спілкування з підлітками, хворими на алкоголізм розповіла гість студії Радіо «Воскресіння» психолог Євгенія Локтєва.

Вже тривалий час алкоголізм сприймається суспільством, як дещо неприємне, але буденне. Люди оминають увагою це явище поки воно не торкнеться їх особисто. Поки не втрапить в цю пастку хтось з рідних, або поки хтось з родини не постраждає від нападу агресивно налаштованого алкоголіка.

Юрій ПідліснийПро проблему алкоголізму та способи лікування цієї недуги, допомогу співузалежненим з алкоголіками, а це дружини, діти, батьки, брати і сестри узалежнених, участь у цій справі Церкви та допомогових спільнот йшлося у численних радіопередачах циклу «Узалежнення. Алкоголізм». Особливо повчальною та корисною була серія радіопрограм під назвою «Дванадцять кроків до тверезості». Упродовж року в цих передачах брали участь також і самі колишні узалежнені та члени спільноти Ал-Анон. Вела радіопрограми директор благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії Української ГрекоКатолицької Церкви Лідія Ковальська.

Про мету та завдання круглого столу «Досвід Християнських Церков у побудові громадянського суспільства» у студії Радіо «Воскресіння» розповів співорганізатор заходу голова Комісії у справах мирян Української Греко-Католицької Церкви Юрій Підлісний. Круглий стіл, організований Нарадою представників християнських Церков України та Фондом Конрада Аденауера.

Молодь, майбутні подружжя, жінки у кризових ситуаціях, особи похилого віку, самотні та потребуючі -- усі знаходять допомогу у Порадні для родин, яка вже кілька років поспіль діє у Львові.

Юрій КирикЗасновником проекту «Порадні для родин» є Інститут родини та подружнього життя  Українського Католицького університету. Гість студії Радіо «Воскресіння» -- Катерина Ванькович, науковий співробітник інституту, консультант Порадні для родин розповіла слухачам про роботу Порадень у Львові.

У циклі програм «Узалежнення. Алкоголізм» особливо актуально звучали думки з книжки «Алкоголь: як вирватися із зачаркованого кола» публіциста і прозаїка Юрія Кирика. Наприклад, темою однієї з таких радіопередач були питання: Чи смакує горілка алкоголіку? І чи таким обов'язковим атрибутом будь-якого свята є алкоголь, особливо, якщо свято -- релігійне. Відповіді на ці запитання за сторінками книги озвучив диктор Орест Гарда.

Орест Остапович АбрагамовичЯк віра допомагає людям у повсякденному житті, в критичних ситуаціях, зокрема, в оздоровленні при недугах, особливо важких. Як запобігти гострим респіраторним захворюванням і важчим недугам? Саме християнська віра, життя за Божими заповідями може допомогти нам в одужанні стверджує гість студії Радіо «Воскресіння» Орест Остапович Абрагамович, професор, завідувач кафедри шпитальної терапії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доктор медичних наук.

отець Василь ПантелюкПро здобутки та щоденну діяльність благодійного фонду «Карітас» Української Греко-Католицької Церкви у Донецьку розповів гість студії Радіо «Воскресіння» отець Василь Пантелюк. Інтерв'ю провела колега отця Василя директор благодійного фонду «Карітас» Стрийської єпархії УГКЦ, автор постійної рубрики «Узалежнення», Лідія Ковальська.

Нерідко хвора на ВІЛ/СНІД людина залишається наодинці зі своєю страшною хворобою. Але «Бог любить усіх, без вирізнення, без обмежень... Він любить і тих з вас, хто хворіє і тих, хто страждає від СНІДу. Він любить друзів та родичів тих, хто хворіє і тих, хто турбується про них. Він любить всіх безумовною та вічною любов'ю», -- так говорив Іван Павло II і так повинен вважати кожен християнин. Обов`язком віруючого є нести ту божественну любов у щоденне життя: подачею руки, привітною усмішкою, створенням для ВІЛ-позитивних рівних та безпечних умов для праці та відпочинку, забезпеченням їх необхідними ліками та увагою. Саме ці питання і стали темою розмови в студії Радіо «Воскресіння» з Головним лікарем Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар'яною Служинською.

У програмі Радіо «Воскресіння» звучала серія розповідей про спільноту «ЛяршКовчег», яка допомагає жити, спілкуватися і навіть працювати людям з особливими потребами. Історія створення, сьогодення спільноти, а, також, праця Ляршу в Україні -- основні теми інтерв'ю студентки факультету журналістики Львівського державного університету ім. Івана Франка Вікторії Дмитрук з сестрою Лукією ЧСВВ, помічника Голови спільнот «Лярш-Ковчег».

Цікавим та пізнавальним було інтерв'ю з головою комісії у справах мирян Української Греко-Католицької Церкви Юрієм Підлісним про формування громадянського суспільства та участь у цьому процесі релігійних структур.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP