Вітаємо на Радіо Воскресіння
    Звукові файли оновлюються щоденно
   Сьогодні: 21.07.2019 
   UKR RUS POL ENG
 Матеріали сайту є архівними
 (1989-2014)
 Інтерв’ю Коментарі
 З місця події
 Дослівно...
 Пошук істини
 Проповіді та духовні науки
 Сучасне монашество
 Мирянське покликання
 Святі Таїнства new
 Фоторепортаж
 Відео
 Авторські програми
 Радіо в гостях ...
 Мистецька фотогалерея
 Музичні прем'єри
 Золота колекція
 Аудіокниги Радіовистави
 Архів повідомлень
 Наша книжкова крамниця
 Агенція Релігійної Інформації
 Архів газети «Мета» в PDF
 Про Радіо «Воскресіння»
 Список трансляторів
 Річні звіти
 Анонси та оголошення
 Благодійні пожертви
 Контакти
   Звукові файли в процесі підготовки
Перейти на сторінку УГКЦ
Актуальні релігійні новини з України

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

Літературна сторінка

Микола ГогольВеликий український письменник та драматург Микола Гоголь написав чимало творів на духовну тематику, адже він був високодуховною, глибоковіруючою людиною, справжнім християнином. Його творчість була спрямована на «очищення серця», «розуміння серцем», для того щоб у суспільстві запанувала гармонія. У програмах Радіо «Воскресіння» звучала серія радіорозповідей під назвою «Світ Миколи Гоголя». 

Празник Господнього Богоявлення у священній традиції Східньої Церви сягає перших віків християнства, його ще називають Йорданським Водосвяттям. Цього дня слухачі Радіо «Воскресіння» разом з героєм повісті Івана Добрачинського «Листи Никодима» мали змогу перенестися у той час, коли по землі ходив Ісус Христос. А допоміг у цьому диктор і актор Орест Гарда, який втілиться в літературний образ Никодима, свідка і учасника Йорданського Водосвяття.

Тарас БарщевськийЦього року побачило світ нове видання Святого Письма (за редакцією о. Івана Хоменка) накладом 50000 примірників. Праця над оновленим виданням Святого Письма розпочалася з доручення Синоду єпископів УГКЦ, її благословив Глава УГКЦ Патріарх Любомир Гузар. До робочої групи, що працювала над поправками входили представники Фонду біблійного апостоляту, Чину Святого Василія Великого та Українського Біблійного Товариства. Нове видання Біблії враховує деякі пропозиції та зауваження протестантів, а тому може вживатися у євангелізаційному служінні різних конфесій. 

Богдан Трояновський

У програмі Радіо «Воскресіння» про важливість розповсюдження Святого Письма говорив Блаженніший Любомир Гузар. У програмі брали участь також учасник робочої групи, яка працювала над поправками до нового видання, викладач біблійних наук в УКУ Тарас Барщевський, директор видавництва «Свічадо» Богдан Трояновський, генеральний секретар Українського біблійного товариства Роман Вовк.Роман Вовк
Цього року побачило світ нове видання Святого Письма Старого та Нового завіту. Переклад тексту отця Івана Хоменка, ЧСВВ, здійснений за оригіналами з єврейської, арамійської та грецької мов. Видання надруковано з благословення Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, та за сприяння організації «Церква в потребі». Організатор видання -- Фонд біблійного апостоляту УГКЦ, співвидавці -- видавництво отців Василіан «Місіонер» та видавництво «Свічадо». Детальніше із новим виданням Святого Письма Старого та Нового завіту слухачів Радіо «Воскресіння» ознайомив випускник Львівської духовної семінарії Св. Духа Павло Дроздяк.

Періодично у програмах Радіо «Воскресіння» звучать розповіді про новинки християнської літератури, які виходять друком у видавництві «Свічадо». Про «Новинки від видавництва «Свічадо» для радіослухачів готували розповіді Надія Сьомко та Павло Дроздяк.

З чим зустрічаються люди, опинившись на маргінесі суспільства; що нам пропонує світ? -- ці та чимало інших тем висвітлювалися у часописі «Пізнай правду», що видається за благословення ректорату Львівської духовної семінарії Святого Духа. Про нові публікації у часописі «Пізнай правду» у програмах Радіо «Воскресіння» розповідали семінаристи Михайло Семчишин та Тарас Островський. 

Аліція Хрін«Підручник з духовного екуменізму» кардинала Вальтера Каспера, що побачив світ у видавництві Українського Католицького університету за сприяння Інституту екуменічних студій, презентували у студії Радіо «Воскресіння» докторант Люблінського католицького університету, викладач з екуменізму в УКУ, науковий працівник інституту екуменічних студій Аліція Хрін та перекладач книги, ліценціант догматичного богослов'я Папського Григоріанського університету Роман Фігас.

Володимир Качур
У багатьох своїх творах відомий український письменник і драматург Микола Гоголь висвітлює духовну тематику. Деякі з них залишаються ще маловідомими, зокрема, нарис «Світле Воскресіння». Про особливості цього твору, який актуальний і сьогодні, у серії програм Радіо  «Воскресіння» розповів редактор Володимир Качур.

Слухачі Радіо «Воскресіння» мали змогу почути ексклюзивну авторську програму, присвячену пам'яті Тараса Григоровича Шевченка. Автор програми -- Голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських жінок Лідія Купчик.

«Візантійська література та культура у IV-XV століттях» -- дослідження під такою назвою академіка Віктора Ідзя побачило світ цього року у видавництві «Сполом». У цій праці показано літературну та культурну спадщину Візантійської імперії та її вплив на формування християнської традиції України. Автор використав джерела з фондів Російської державної бібліотеки та бібліотеки Російської академії наук міста Москви. Про свою працю над книгою у студії Радіо «Воскресіння» розповів автор, академік академії наук вищої школи України, провідний науковий співробітник науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України Віктор Ідзьо.

о. Ігор ЦарЦього року у львівському видавництві «Папуга» вийшли «Спогади архимандрита Спиридона: з побаченого і пережитого». З російської її переклали Тетяна Метик та о. Ігор Цар. Архимандрит Спиридон відверто описав своє життя та нелегку працю у забайкальських тюрмах, виступав проти фальшивого, фарисейського християнства. Гість студії Радіо «Воскресіння» отець Ігор Цар, перекладач спогадів архимандрита Спиридона, поділився також своїм досвідом адже він понад 10 років проповідує в колонії суворого режиму у Львові.
У передачах Радіо «Воскресіння» цього року звучали перші розділи ще однієї книги вже відомого радіослухачам автора, російського богослова Олександра Меня «Перші апостоли». Автор доступно розповідає історію народження Церкви Христової, діяльність перших апостолів Петра і Павла, яскраво змальовує події з життя Церкви в перші десятиліття по Воскресінні Христа.

Олег ГірникУ Львівському музеї історії релігії відбулася презентація книжки «Гавриїл Костельник. Ultra Posse. Вибрані твори». Видання, що побачило світ у видавництві «Гражда» (Ужгород), вміщує твори отця-доктора Гавриїла Костельника, написані в різні роки, світлини, які збереглися в сімейному архіві Костельників та передмову укладача збірки священика Української Греко-Католицької Церкви Олега Гірника. Попри те, що це була непересічна особистість, мало хто знає отця-доктора інакше як голову так  званої «ініціативної групи» у справі ліквідації Української Греко-Католицької Церкви за посередництвом Львівського псевдособору 1946 року, яким радянські державні органи намагалися «знешкодити і перевиховати уніатів». Не намагаючись жодним чином виправдати мотиви його співпраці з більшовиками-окупантами, збірник Ultra Posse укладено таким чином, щоб дати об'єктивний, неупереджений погляд на життя і діяльність отця Гавриїла Костельника і розвіяти створені про нього міфи. Саме про це у програмі Радіо «Воскресіння» відбулася розмова з укладачем збірки і автором вступної статті Олегом Гірником

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [10] [11]

»»» 
  Авторські права застережені.
  Публічне використання матеріалів цього сайту дозволяється за умови
  обов’язкового посилання на  Радіо«Воскресіння».
  Використання з метою прибутків потребує письмового дозволу.
© Радіо «Воскресіння», 2014  
Lviv TOP